מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בפאונד לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר ביורו
 
 

חדשות המתכת עופרת

מי יחליט אם נצא למלחמה - הארץ
2017-08-15

הארץמי יחליט אם נצא למלחמההארץאשר להחלטה על מלחמה: בהסתכלות לאחור הניסיון הישראלי מלמד על בלבול מושגי ממסדי נרחב בכל הנוגע להבחנה בין "מלחמה" ל"מבצע": "מלחמת לבנון הראשונה" החלה כ"מבצע שלום הגליל"; השנייה — כמבצע צבאי מוגבל, ורק חודשים לאחר סיומה הוכרה כ"מלחמה", בעוד ששלושת אירועי הלחימה בחמאס בעשור האחרון ("עופרת יצוקה", "עמוד ענן", "צוק איתן") נשארו מוגדרים כמבצעים. וביחס למבצעים — אם קוראים את סעיף ב' לחוק המדובר, ניתן להבין כי אלה כלל אינם מחויבים בהחלטת ממשלה. אם כך, בכלל בא לציון גואל, שכן קיים סיכוי סביר שגם בעתיד למרבית ...


"רוחות קרות": דרמה חברתית-ביקורתית מרתקת - NRG
2017-08-15

NRG"רוחות קרות": דרמה חברתית-ביקורתית מרתקתNRGתמיד היו היה ברור מי הטובים ומי הרעים, והצדק תמיד הוגש בסיום עם מנה גדושה ודרמטית של עופרת. הז'אנר, שהיה הפופולארי ביותר מאז ראשית הקולנוע ועד סוף שנות השישים, מיצה את עצמו, דעך וכמעט נעלם מן המסך, למעט מקרים בודדים לאורך השנים. אחד האלמנטים המרכזיים של הז'אנר היה נוכחותם של קאובויים והאינדיאנים, כאשר כמה מן הסרטים היותר חברתיים ומורכבים שהציע הז'אנר, כמו למשל "המחפשים" (1956), "איש קטן גדול" (1970) או "לרקוד עם זאבים" (1990), ניסו לבדוק את ההשלכות של ההיסטוריה המערבונית של אמריקה, דרך יחסה לתושביה ...and more »


לא תאמינו כמה תרם ברונו מארס כדי להציל ילדים ממים מורעלים - מעריב
2017-08-14

מעריבלא תאמינו כמה תרם ברונו מארס כדי להציל ילדים ממים מורעליםמעריבאנחנו רגילים לראות את סלבריטאי הוליווד משתתפים באירועי צדקה, ומצטלמים עם ילדים חולים, אבל יש כאלו שמוכנים לתרום יותר, הרבה יותר: שלשום התקיימה בפרברי דטרויט מישיגן, הופעה של ברונו מארס, שהסתיימה בהפתעה גדולה מאוד עבור הקהל ההמום. הזמר הודיע לקהל כי הוא מתכוון לתרום מיליון דולרים לטובת הנפגעים באסון המים שהתרחש ב-2014 בעיר פלינט הסמוכה לדטרויט. יותר ממאה אלף מתושבי העיר נחשפו לרמות מסוכנות ביותר של עופרת במי השתייה שלהם, לאחר שמאגר מי השתייה של העיר הוחלף.


בני שטיינמץ: היסטוריה של הסתבכויות ברחבי העולם - גלובס - גלובס
2017-08-14

בני שטיינמץ: היסטוריה של הסתבכויות ברחבי העולם - גלובסגלובסשמו של איש העסקים, בני שטיינמץ, נקשר בשתי פרשיות פליליות נוספות ברחבי העולם בשנים האחרונות, שאחת מהן הפכה לאחרונה גם לחקירה כחול-לבן, המתנהלת נגד המיליארדר.and more »


נשיא דרום קוריאה מזהיר: "אסור שתיפתח מלחמה נוספת עם הצפון" - וואלה!
2017-08-14

וואלה!נשיא דרום קוריאה מזהיר: "אסור שתיפתח מלחמה נוספת עם הצפון"וואלה!ברקע זאת, הודיע היום משרד המסחר בבייג'ינג כי החל ממחר, ייאסר יבוא של פחם, ברזל עופרת ומאכלי ים מקוריאה הצפונית - בהתאם לסנקציות שהתקבלו פה אחד במועצת הביטחון. העיצומים החדשים אמורים לפגוע בכשליש מהכנסותיה של המדינה המבודדת מדי שנה. עצרת תמיכה במנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און בפיונגיאנג. 10 באוגוסט 2017 (. עצרת תמיכה במנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און (צילום: רויטרס). אתמול ניסו בכירים בממשל האמריקני להנמיך את גובה הלהבות שיצר טראמפ, אם כי גם הם לא שללו את האפשרות שיפרוץ עימות בין שתי המדינות. ראש ...


למרות הסנקציות הכלכליות: סין מייצאת בגדים שמיוצרים בצפון קוריאה - הארץ
2017-08-13

הארץלמרות הסנקציות הכלכליות: סין מייצאת בגדים שמיוצרים בצפון קוריאההארץחבילת הסנקציות, שנועדה ללחוץ על המדינה המבודדת לנטוש את תוכניות הטילים והגרעין שלה, אוסרת ייצוא פחם, ברזל, עופרת ודגה בשווי כולל של כמיליארד דולר מצפון קוריאה. "אנו מקבלים הזמנות מכל העולם", סיפר איש עסקים סיני-קוריאני בדנדונג, שרוב הסחורה המיוצאת מצפון קוריאה עוברת בה. "לפעמים הקונים לא מבינים שהבגדים שלהם מיוצרים בצפון קוריאה. זה נושא רגיש". אחרי פחם ומינרלים, טקסטיל הוא ענף הייצוא השני בגודלו במדינה. אף שבשנה שעברה ההכנסות ממנו היוו כרבע מההכנסות מייצוא, הסנקציות שהטילה מועצת הביטחון לא חלות עליו ...


"עתיר ניסיון ומעש" - דבר ראשון
2017-08-13

דבר ראשון"עתיר ניסיון ומעש"דבר ראשוןנתניהו חשף: מאיר בן שבת הוא ראש המל"ל החדש. בן שבת, שכיהן בשלוש השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשב"כ, ייכנס לתפקידו בעוד יומיים | שירת 28 שנים בארגון, בין השאר, ניהל מטעמו את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" | נתניהו: "עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל". מאת דבר ראשון עדכון אחרון: 13.08.2017, 13:03. שתפו · צייצו. שלחו במייל. הדפיסו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר (ראשון), בישיבת הממשלה השבועית, על מינויו של מאיר בן שבת לראשות המטה לביטחון לאומי (מל"ל). בן שבת כיהן, עד עתה, בתפקיד בכיר בשירות ...ראש הממשלה חשף בישיבת הממשלה: זהו ראש המל"ל החדשהידברותראש המל"ל הבא: מאיר בן שבתערוץ 20ראש המל"ל החדש: בכיר השב"כ מאיר בן שבתכלכליסטנענע 10all 13 news articles »


הסנקציות על צפון קוריאה ייכשלו בלי לחץ כלכלי של סין - כלכליסט
2017-08-06

כלכליסטהסנקציות על צפון קוריאה ייכשלו בלי לחץ כלכלי של סיןכלכליסטהסנקציות החדשות אוסרות רכישת פחם, ברזל, עפרת ברזל, עופרת ומאכלי ים מצפון קוריאה. הן גם אוסרות הגדלה של מספר הצפון־קוריאנים שעובדים מחוץ למדינה, כינון מיזמים משותפים עם צפון קוריאה והשקעה במיזמים קיימים. עיקר הסחר של צפון קוריאה הוא עם סין, ולפי נתונים רשמיים של משרד המכס הסיני, הוא נאמד בשנה שעברה ב־5.37 מיליארד דולר. שר החוץ הסיני אמר אתמול כי הסנקציות החדשות על צפון קוריאה הן "הכרחיות", אך הדגיש שהן לא מטרה בפני עצמה. "מטרתנו היא להביא את כל הצדדים המעורבים בענייני הגרעין לשולחן המשא ומתן כדי למצוא ...האו"ם החליט פה אחד: סנקציות חריפות נגד צפון קוריאהישראל היוםהאו"ם אישר סנקציות כלכליות חסרות תקדים על צפון קוריאההארץבתמיכת סין ורוסיה: סנקציות חדשות על צפון קוריאה בשל השיגוריםוואלה!mako -הידברות -כיכר השבתall 26 news articles »


זהב, עופרת וחלום - דבר ראשון
2017-07-31

דבר ראשוןזהב, עופרת וחלוםדבר ראשוןומאיזו פינה שהיא הגיע פתאום קולה של שולי נתן. ירושלים של זהב. הרגשתי, הנה, הוחלפו המתכות. מצב הרוח נעשה יותר ברזלי.." וכך הוא מצא עצמו, בחור בן 25, קיבוצניק, חייל מילואים בעיצומה של מלחמה קשה, משרבט בלילה על פיסת נייר את מילותיו שלו ל"ירושלים של זהב". לא פתיחה רומנטית של "אוויר הרים צלול כיין" אלא נוקשות של "במחשכייך ירושלים", אך המשך מרכך בדמות "מצאנו לב אוהב". לא "ירושלים של זהב ושל נחושת ושל אור, הלא לכל שירייך אני כינור" אלא "ירושלים של ברזל ושל עופרת ושל שחור" וגם כאן, בכל זאת מילת נחמה: "הלא ...


מכה לכיס הנהגים: מחירי הדלק עולים ב-18 אג' ל-5.94 שקלים לליטר - וואלה!
2017-07-30

וואלה!מכה לכיס הנהגים: מחירי הדלק עולים ב-18 אג' ל-5.94 שקלים לליטרוואלה!מחירי הדלק הנמצאים בפיקוח יעלו ב-18 אגורות לליטר בלילה שבין שני לשלישי, כך שמחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.94 שקלים לליטר - עלייה של 3.13% מהחודש שעבר. משרד האנרגיה מסר היום (ראשון) כי תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.08 שקלים לליטר, עלייה של 16 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 3.25%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד ...עלייה במחיר הדלקדבר ראשוןהדלק יתייקר השבוע ב-18 אגורותmakoהלילה: הדלק התייקר ב-18 אגורות לליטרynet ידיעות אחרונותערוץ 7 -ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום) -סרוגיםall 18 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net