מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת ביורו לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

This RSS feed URL is deprecated
2018-03-23

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


מתנגד להסכם הגרעין ולפתרון שתי המדינות: היועץ החדש של טראמפ - וואלה!
2018-03-23

וואלה!מתנגד להסכם הגרעין ולפתרון שתי המדינות: היועץ החדש של טראמפוואלה!פעולה שכזו תהיה משולבת עם תמיכה נמרצת בכוחות האופוזיציה באיראן, שמטרתם שינוי המשטר בטהראן". בתקופת ממשל רייגן בשנות השמונים, בולטון מילא מספר תפקידים במחלקת המדינה ובמשרד המשפטים. הוא נחשב לבעל עמדות פרו-ישראליות מובהקות, ובתפקידו כעוזר מזכיר המדינה לארגונים בינלאומיים, הוא היה חלק מהמאמצים האמריקניים לבטל את החלטת האו"ם משנת 1975 שהשוותה בין ציונות לגזענות. המאמצים הדיפלומטיים נשאו פרי, וב-17 בדצמבר 1991, העבירה העצרת הכללית של האו"ם בתמיכת 111 מדינות החלטה המבטלת את ההחלטה משנת 1975. נשיא ארה"ב טראמפ ...and more »


אתגר המלקטת: 7 דברים מזעזעים שהוציאו בעזרת פינצטה - Mako - mako
2018-03-22

makoאתגר המלקטת: 7 דברים מזעזעים שהוציאו בעזרת פינצטה - Makomakoרופא השיניים שאוהב לעקור לעצמו את שיני הבינה, האיש שמתענג מהוצאת שחורים והחיות הנוראיות שנכנסות לכם לנקבים שבראש: אלו הם ככל הנראה הדברים המזעזעים ביותר שאנשים הוציאו עם פינצטה והעלו לרשת.and more »


אתם זורקים זהב לפח: כך מחזור אלקטרוני מציל את הסביבה - וואלה!
2018-03-22

וואלה!אתם זורקים זהב לפח: כך מחזור אלקטרוני מציל את הסביבהוואלה!מכרות זהב מפוזרים ברחבי העולם, ולמרות שרבים מהם ממוקמים דווקא במדינות עולם שלישי (למשל בגאנה, אינדונזיה ופרו) - שם עובדי המכרות עדיין מועסקים לרוב בתנאים פוגעניים - חלקם נמצאים גם במדינות מערביות, כמו ארה"ב למשל. עם זאת, לפי ההערכות של ארגון Earthworks אשר יצא לפני מספר שנים בקמפיין נגד "זהב מלוכלך" (כלומר, זהב שנכרה תוך הפרת זכויות אדם ו/או באופן שמזהם את הסביבה), רובו המוחלט של הזהב הנכרה והנמכר כיום עדיין נופל תחת ההגדרה הלא-מחמיאה הזו. ההשפעה הסביבתית של הפקת הזהב נחשבת הרסנית במיוחד בין היתר כיוון ...


ומה אם לא היינו פוגעים? ישראל לא מוכנה לכישלונות - פורבס ישראל
2018-03-22

פורבס ישראלומה אם לא היינו פוגעים? ישראל לא מוכנה לכישלונותפורבס ישראלדוגמה מובהקת מהשנים האחרונות היא ההבדל בתגובה הציבורית לגבי תוצאות מלחמת לבנון השנייה, לעומת מבצע עופרת יצוקה. ב־17 ביולי 2006 נאם ראש הממשלה דאז אהוד אולמרט את נאום המטרות המפורסם, שבו קבע כי ישראל לא תחדל מפעולותיה עד שיוחזרו החיילים שנחטפו, תופסק האש, צבא לבנון ייפרס בדרום לבנון, וחיזבאללה יוצא מהאזור. כל המטרות הללו לא היו בנות להשגה, להערכת רוב הדרגים המקצועיים. בנאומו נתן אולמרט הנרגש ביטוי למשאלת ליבו, אך בעשותו כן קבע רף ציפיות שלא היה ניתן לעמוד בו. וכגודל הציפיות כך היתה גדולה האכזבה, וזו כמעט ...and more »


"ארץ זרה": ביקורת סרט - וואלה! תרבות - וואלה!
2018-03-21

וואלה!"ארץ זרה": ביקורת סרט - וואלה! תרבותוואלה!בכורת סרטו התיעודי המטלטל של שלומי אלדר אולי הלכה אתמול לאיבוד בתוך השידורים האופוריים על חשיפת הפצצת הכור, אבל בסופו של דבר זה סרט שייזכר לדורות. מסמך מרגש של...and more »


הסיפור שכדאי להכיר על אהוד ברק ולמה הוא לא רק אסטרטג, אלא גם שחקן. - דבר ראשון
2018-03-21

דבר ראשוןהסיפור שכדאי להכיר על אהוד ברק ולמה הוא לא רק אסטרטג, אלא גם שחקן.דבר ראשוןכך נפתח מה ששעות לאחר מכן זכה כבר לשם השגור: "עופרת יצוקה". בלי טיפת גזר, רק מקל גדול וחזק. הסיפור הזה הוא רק דוגמה קטנה למי שבכל זאת מבקש להבין את דמותו האניגמאטית של ברק, על רקע הקולות שהאשימו אותו השבוע בהססנות או בפוליטיקה קטנה וצינית, לאחר שהותר רשמית לפרסום דבר המתקפה הישראלית בעומק סוריה, בספטמבר 2007. ברק, כך על פי אותה טענה שנשמעה, ביקש לדחות שוב ושוב את תקיפת הכור הסורי למרות שראש הממשלה דאז אהוד אולמרט וראשי הצבא האיצו לתקוף מוקדם ככל האפשר. אולמרט וסביבתו סיפקו את הטענה הרדיקלית יותר, כאילו ...


הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לפעול במשנה זהירות בחומרי ניקוי, צבעים, דבקים ולכות - ספונסר (הודעות לעיתונות)
2018-03-13

הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לפעול במשנה זהירות בחומרי ניקוי, צבעים, דבקים ולכותספונסר (הודעות לעיתונות)צבעים המכילים עופרת יסומנו באופן בולט לעיין במילים: "זהירות! מכיל (1570↓0.51%−) עופרת". הממונה על התקינה מדגיש, כי השנה, כמידי שנה לקראת חג הפסח, יוגברו פעולות האכיפה של מינהל התקינה לאיתור חומרי ניקוי וחומרים מסוכנים אחרים אשר אינם עומדים בתקן, אך עדיין יכולים לחדור לשוק מוצרים אסורים ולפיכך, יש חשיבות רבה לערנות הציבור. יש לבדוק את האריזה: האריזה צריכה להיות אטומה וחזקה, ובמקרים מיוחדים, כאשר מדובר בחומרים מסוכנים, חייבת להיות קשת-פתיחה לילדים.יש לוודא קיומו של סימון בעברית, כנדרש, על גבי האריזה של ...


היום: מחיר הדלק ירד ב-12 אגורות ל-6.18 שקל לליטר - וואלה!
2018-02-28

וואלה!היום: מחיר הדלק ירד ב-12 אגורות ל-6.18 שקל לליטרוואלה!(בווידאו: דיווח למהדורה המרכזית של וואלה! NEWS מהמסחר בבורסת תל אביב). עוד בעסקים. רנואר. בית המשפט העליון פסק: חברת האופנה רנואר לא העתיקה את שמלת המעצב. לכתבה. מחירי הדלק הנמצאים בפיקוחהיתעדכנו הלילה (חמישי). המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה החל מהיום על 6.18 שקל לליטר. מדובר על ירידה של 12 אגורות לעומת המחיר בחודש הקודם - ירידה של 1.9%. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 20 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 ...מחיר הדלק יירד מחרתיים ב-12 אגורותTheMarkerהלילה: מחיר הדלק יירד ב-12 אגורותהידברותהחל מיום חמישי: מחיר הדלק יורד ב-12 אגורות לליטרynet ידיעות אחרונותערוץ 7 -כיכר השבת -חדשות 2 - רשתall 18 news articles »


סכנה בצנרת: מה יש במים שהילדים שלנו שותים בבית הספר? - ynet ידיעות אחרונות
2018-02-25

ynet ידיעות אחרונותסכנה בצנרת: מה יש במים שהילדים שלנו שותים בבית הספר?ynet ידיעות אחרונותעופרת עלולה לזלוג למי השתייה בבתי הספר ולגרום לבעיות התפתחותיות בקרב הילדים. משרד הבריאות וספקי המים אינם בודקים את איכות המים בתוך בתי הספר, האחריות מגולגלת אל הצרכנים – ובינתיים הילדים עלולים להיפגע. ד"ר נעמי וונדר, זוויתפורסם: 26.02.18 , 08:36. 2:40. 00:00. /. 00:00. Replay. x. הילדים שלנו מבלים חלק ניכר מזמנם במסגרות החינוך. זה המקום שבו הם רוכשים השכלה וכישורי חיים, מתרועעים עם בני גילם ומעצבים את עתידם. אך מכיוון שילדים גדלים ומתפתחים במהירות ורגישים הרבה יותר ממבוגרים למפגעים סביבתיים, חשוב שבתי ...


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net