מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בדולר לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

היהודים זועמים. סוף-סוף - הארץ
2017-06-28

הארץהיהודים זועמים. סוף-סוףהארץיהודי אמריקה נפגעו. הם זועמים. הם אומרים שאחדות העם בסכנה, שהחזון הציוני כולו אומר להתרסק. במברקים ליליים בהולים הונחו הקונסולים של ישראל באמריקה להיערך למחאה המתגברת ולנהוג בה "ברוח אדיבה". מחאה וזעם כאלה של יהודי אמריקה נגד ישראל לא נרשמו מעולם. על מה זועמים יהודי אמריקה על ישראל, בבת עינם ומקור גאוותם עד היום? על החוקים האנטי־דמוקרטיים שנחקקו בה בשנים האחרונות, המביישים אותה ומטילים ספק בדמוקרטיה שלה? על ציד המכשפות נגד עמותות השמאל? על יחסה המחפיר למבקשי מקלט מאפריקה? על הפיכתה למעצמה סוחרת נשק עם ...and more »


שלוש שנים לצוק איתן, צה"ל טרם החליט אם לחקור את יום שישי השחור ברפיח - הארץ
2017-06-23

שלוש שנים לצוק איתן, צה"ל טרם החליט אם לחקור את יום שישי השחור ברפיחהארץלאחר מבצע "עופרת יצוקה", שהסתיים בינואר 2009, נפתחו 52 חקירות מצ"ח. אז, שלוש חקירות הסתיימו בהגשת כתבי אישום: חייל שהודה והורשע שגנב כרטיס אשראי, שני חיילים שהואשמו כי השתמשו בילד כמגן אנושי והורשעו בחריגה מסמכות עד כדי סיכון חיים, וחייל שהואשם תחילה בגין הריגת אלמוני, ולבסוף, במסגרת הסדר טיעון, הואשם בשימוש בלתי חוקי בנשק. "גם לאחר 'צוק איתן' – כמו לאחר 'עופרת יצוקה' וכמו במהלך חמישים שנות הכיבוש, קבעה הפרקליטות הצבאית כי הצבא פעל כחוק, ובכלל זה בעת הפצצת עשרות בתים על יושביהם והריגת למעלה מ-500 ...and more »


ננו-חלקיקים תוצרת השמש - Davidson Institute
2017-06-14

ננו-חלקיקים תוצרת השמשDavidson Instituteהמחקר הוא תוצאה של שיתוף פעולה בין ג'פרי גורדון ודניאל פוירמן מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב, ורשף טנא ממכון ויצמן למדע. הם פיתחו יחד שיטה שמשתמשת בכבשן סולרי – מכשיר שמרכז את קרני השמש בעוצמה רבה, כדי לייצר ננו-חלקיקים חדשים מאטומי עופרת וחלקיקי גליום גופרתי. במאמר בכתב העת Nano הם מתארים ייצור של ננו-חלקיקים בצורה של "כלובים מולקולריים" וננו-צינוריות שעשויות להיות בעלות תכונות אופטיות, אלקטרוניות ומכניות מעניינות ביותר. לאחר שהתגלו לראשונה ננו-חלקיקים עשויים מפחמן, מעבדתו של טנא הייתה הראשונה שיצרה ננו ...and more »


הקרב האבוד של קורבנות הזיהום בסין - הארץ
2017-06-13

הארץהקרב האבוד של קורבנות הזיהום בסיןהארץהרופאים קבעו שהילדים בדאפו, שבמחוז הונאן במרכז סין, סובלים מהרעלת עופרת. הם הפנו אצבע מאשימה לבית חרושת מיילון הסמוך, (Meilun Chemical Materials), המייצר פיגמנטים לצבעים ולאבקות איפור. עשרות המשפחות שילדיהן סבלו מההרעלה החליטו להגיש תביעה נגד המפעל. אבל בדאפו, כמו בחלקים כפריים רבים בסין, התעשייה הכימית היא השלטת, עמוד התווך של הצמיחה הכלכלית המתמשכת במדינה. אנשי המפלגה הקומוניסטית המקומית, התלויים במיילון ובמפעלים נוספים לפרנסתם ולקריירה הפוליטית שלהם, מתעלמים מהפגיעה בסביבה כדי להבטיח את המשך פעילות ...


ח"כ זועבי מברכת על בחינת התביעה שהוגשה בשוויץ כנגד ח"כ לבני - קול חי
2017-06-03

קול חיח"כ זועבי מברכת על בחינת התביעה שהוגשה בשוויץ כנגד ח"כ לבניקול חיהתובע הכללי בשוויצריה אישר שבימים אלה נבחנת תביעת פשעי מלחמה שהוגשה נגד שרת החוץ לשעבר, ח"כ ציפי לבני בשל מעורבותה במה שהוגדר כ"פשעי מלחמה במהלך מלחמת עופרת יצוקה. ח"כ זועבי (הרשימה המשותפת) בירכה על כך ואמרה "מי שמבצע פשעי מלחמה אינו יכול לטייל חופשי בעולם. פושעי המלחמה והורגי הילדים ימשיכו להרוג כל עוד ניתנת להם חסינות בינלאומית". עוד הוסיפה זועבי כי שתיקת העולם על מה שמבצעת ישראל אינה נובעת מהסכמה טבעית וחופשית, אלא מלחצי הממשל והלובי הישראלי הכוחני ומהשימוש הציני של ישראל מ'תסביך השואה האירופי ...


דיווח: תביעה בשוויץ נגד ציפי לבני בגין פשעי מלחמה - נענע 10
2017-06-01

נענע 10דיווח: תביעה בשוויץ נגד ציפי לבני בגין פשעי מלחמהנענע 10התובע הכללי בשווייץ בוחן תביעה נגד ח"כ ציפי לבני, שרת החוץ לשעבר, בגין ביצוע פשעי מלחמה במבצע עופרת יצוקה בין דצמבר 2008 לינואר 2009 - כך דיווח היום (חמישי) האתר Swissinfo. לפי העיתון לה-טמפס, לבני נכללה ברשימת אישים אשר ארגון פרו-פלסטיני שפועל בז'נבה מבקש לתבוע, בשל היותה שרה במבצע הצבאי המדובר ברצועת עזה. התובע הכללי במדינה אישר לאתר Swissinfo כי אכן הוגשה בקשה בנושא וכי היא נבחנת כעת. הפגזה של צה"ל במבצע "עופרת יצוקה" צילום: רויטרס (ארכיון). לבני ביקרה בעיר לוגאנו שבדרום שווייץ ביום ראשון האחרון ...דיווח: בשוויץ תובעים את לבני בגין ביצוע פשעי מלחמהNRGall 4 news articles »


יורדים מה-6 - דבר ראשון
2017-05-30

דבר ראשוןיורדים מה-6דבר ראשוןהמחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.99 ש"ח לליטר, ירידה של 3 אג' מהחודש הקודם ( ירידה של 0.50%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.12 ש"ח לליטר, ירידה של 3 אג' מהחודש הקודם (ירידה של 0.58%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 16 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. לאחר שנתיים של ירידות חדות במחירי ...הלילה: מחיר הדלק הוזל ב-3 אגורותynet ידיעות אחרונותהוזלה קלה במחירי הדלקערוץ 7ירידה מזערית, 3 אג' במחיר הדלק ברביעי בחצותחדשות טודייall 11 news articles »


מצפון ועד דרום: התגלתה עופרת במי השתייה של 32 יישובים בישראל - TheMarker
2017-02-12

TheMarkerמצפון ועד דרום: התגלתה עופרת במי השתייה של 32 יישובים בישראלTheMarkerב-29 יישובים בישראל העופרת היא רכיב קבוע במי השתייה בשנה האחרונה לפחות, ובשמונה יישובים נוספים נמצאה בשנה האחרונה עופרת במי השתייה בריכוז החורג מהתקן המותר של משרד הבריאות — כך עולה מתוצאות הבדיקות של תאגידי המים והרשויות המקומיות שבוצעו בתשתיות המים העירוניות בין אוקטובר 2015 לאוקטובר 2016, כפי שהן מתפרסמות באתר משרד הבריאות. ברוב המקרים מדובר, אמנם, בריכוז הנמוך מהתקן שנקבע לעופרת במי שתייה — 10 מיקרוגרם לליטר (מקג"ל) — ואולם במצגת פנימית של משרד הבריאות מ–2013, שנחשפה בשבוע שעבר ב–TheMarker, נכתב ...למרות העופרת במי הברז מבטיחים: "הם בטוחים לשתייה"גלי צה"ל און-לייןall 6 news articles »


בדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנו - TheMarker
2017-02-01

TheMarkerבדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנוTheMarkerעל פי התקן, הריכוז המרבי של עופרת במי שתייה לא יעלה על 10 מיקרוגרם לליטר, בדומה לרמה המרבית שנקבעה במדינות אירופה ובמדינות נוספות. אולם חלק מהבדיקות גילו עופרת בריכוז של פי כמה מהכמות המותרת לפי התקן. לפני כשבוע וחצי הודיעו משרדי הבריאות והכלכלה כי ישנו חשש להימצאות עופרת במים שהופקו ממכונות קפה מדגמים שונים. המשרדים המליצו לאזרחים להפחית בשתיית קפה ממכונות לכלל הציבור, ולנשים בהריון להימנע משתיית קפה ממכונות מוסדיות עד לתוצאות בדיקות נוספות. אתמול הורו המשרדים לבצע בדיקות בכל בתי הקפה, החברות המסחריות ...and more »


אזהרת עופרת: אלו הרשתות שבהן נמצאו מכונות הקפה המסוכנות - TheMarker
2017-01-18

TheMarkerאזהרת עופרת: אלו הרשתות שבהן נמצאו מכונות הקפה המסוכנותTheMarkerהחשש לעופרת בקפה - גם ברשתות גדולות, המוכרות אלפי כוסות מדי יום. בין הרשתות המשתמשות בדגמי מכונות הקפה המסוכנים, אפשר למצוא את רשת רולדין, קפה קפה, אילן'ס, גרג קפה, קפה ביגה ותחנות סונול. ממשרד הבריאות והכלכלה הודיעו מוקדם יותר, כי ישנו חשש להימצאות עופרת במים שהופקו ממכונות קפה מוסדיות מדגמי "ביאנקי" שמיובא מאיטליה, בין היתר על ידי קפה עלית (שטראוס) ומי עדן (פאוזה), ו"לה פבוריטה", המיוצרות בישראל, ואלפי יחידות שלהן נמצאות ברשתות בתי קפה ברחבי הארץ. בעקבות הממצאים, ועד שיתקבלו תוצאות בדיקה מקיפה בנושא ...עופרת במכונות הקפה: הסכנות וסימני ההרעלהynet ידיעות אחרונותעופרת בקפה: כל השאלות והתשובותmakoמשרד הבריאות מזהיר: עופרת במים במכונות קפה מסחריותוואלה!כלכליסט -מעריב -NRGall 38 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net