מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בדולר לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

הרפורמים והקונסרבטיבים הם אחינו, והם מוכיחים זאת יום יום - סרוגים
2017-07-21

סרוגיםהרפורמים והקונסרבטיבים הם אחינו, והם מוכיחים זאת יום יוםסרוגיםבימי הלחימה הקשים, קודם ב'עופרת יצוקה' ואחר כך במבצע 'צוק איתן', הגיעו לכאן ראשי הקהילה כדי לתמוך ולעודד. הם ביקרו במקלטים והיו איתנו תחת אש, פשוטו כמשמעו. התרומה שלהם לנו הייתה מרגשת והיא כזאת גם בימי רגיעה. זאת שותפות יהודית! זאת ציונות עם כל הנשמה. שותפות ללא תנאי! לכן הכעיסו אותי כל כך בעלי הטורים והפוליטיקאים הדתיים ששוללים את זכותן של הקהילות הלא אורתודוכסיות למחות על החלטות הממשלה בישראל. מעציבים אותי במיוחד דברים כמו אלה שכתב בעל טור ידוע נגד תורמים יהודים בארה"ב שהודיעו כי ישקלו אם להמשיך ...


קול מתוך השלג-סיפור לשבת - ערוץ 7
2017-07-20

ערוץ 7קול מתוך השלג-סיפור לשבתערוץ 7השמיים היו אטומים בענן כבד של עופרת. לא! תחינתו לא עלתה למרומים ולא הגיעה אל יעדה. מרוב ייאושו שקע בעצמו. לפתע הרגיש רוגע נעים ואווירה חמה שאפפוהו בכפור העז. הוא ייחל שלא יהיה לזה סוף... טלטלה חזקה הרעידה את גופו, כשהיא מלווה בקול פנימי עמוק: "שמואל, אל תירדם, פן לא תתעורר!". הוא מיאן להיפרד מההרגשה הנעימה, אבל הטלטלה חזרה בעוצמה וגם הקול נשמע היטב: "אל תירדם, פן לא תתעורר! כשעזבת בבוקר הם היו עדיין בחיים. לך מהר, הבא להם את הלחמנייה ותחייה את נפשם!". שמואל עשה כאשר ציווה הקול. אמו נרעדה כשראתה אותו ...


אשקלון, ברנע - חדשות ארכיאולוגיות
2017-07-19

אשקלון, ברנעחדשות ארכיאולוגיותבחודשים נובמבר 2014–ינואר 2015 נערכה חפירת הצלה בשכונת ברנע באשקלון (הרשאה מס' 7253-A; נ"צ 160031-111/621761-824; איור 1), לקראת בניית בית ספר. החפירה, מטעם רשות העתיקות ובמימון החברה הכלכלית לאשקלון, נוהלה על ידי א"מ פרץ (צילום), בסיוע א' אלג'ם (ניהול שטח וצילום), מ' אורון, א' פרייברג (ניהול שטח), ג' פינקלשטיין (ניהול שטח וזיהוי משקולות עופרת ואמפורות), ר' נקלסברג (עזרה בניהול שטח), ס' גנור (מילוי מקום של מנהל החפירה וגלאי מתכות), י' חימי וס' טליס (מילוי מקום של מנהל החפירה), י' אלעמור (מנהלה), מ' קאהן ...and more »


משימה חדשה לכוכב חמה תנסה לפתור את תעלומת החיים - Israel Space Agency (הודעות לעיתונות)
2017-07-18

משימה חדשה לכוכב חמה תנסה לפתור את תעלומת החייםIsrael Space Agency (הודעות לעיתונות)כוכב חמה, כוכב הלכת הקרוב ביותר לשמש, הוא לכאורה המקום האחרון שכדאי לחפש בו חיים. בלילה הטמפרטורה צונחת למינוס 173 מעלות – וביום היא מטפסת ל-801 מעלות, מספיק כדי להתיך עופרת. אבל דווקא הכבשן הזה עשוי לספק תשובות לאחת השאלות החשובות של המדע: האם אנחנו לבד ביקום? לאחרונה סוכנות החלל האירופאית וסוכנות החלל היפנית סיימו את הבדיקות האחרונות ל- BepiColombo, משימה משותפת לכוכב חמה. הגשושית, שעלותה 1.6 מיליארד יורו, עתידה להשתגר באוקטובר 2018 ולהגיע לעולם העוין אחרי מסע מפרך בן שבע שנים. אז למה כוכב חמה? התשובה ...


"בעידן המלחמה של היום המחבל נסתר": הצצה ל"לונה בא"ח" צנחנים - וואלה!
2017-07-17

וואלה!"בעידן המלחמה של היום המחבל נסתר": הצצה ל"לונה בא"ח" צנחניםוואלה!"בעידן המלחמה של היום המחבל נסתר": הצצה ל"לונה בא"ח" צנחנים. בשבועות הקרובים ייכנסו בשערי בסיס האימונים של חטיבת הצנחנים מתגייסי קיץ 2017, שם הם יוכשרו לקראת המלחמה הבאה. מפקד הבסיס סא"ל יואב ברונר, שיסיים השבוע את תפקידו, מצפה מהלוחמים לייצר פתרונות: "להיות יצירתיים, לחיות את השטח ולראות צעד אחד קדימה". תגיות: צנחנים · בסיס · צוק איתן · מלחמת לבנון השנייה · עופרת יצוקה. אפליקציית חמ"ל. חדשות מתפרצות לפני כולם הורידו עכשיו הורידו עכשיו להורדת האפליקציה מ-Google Play להורדת אפליקציה מ-AppStore · אמיר ...


איך הפך סמל העוצמה וההצלחה האמריקאית למקום המסוכן ביותר בארה"ב - TheMarker
2017-07-14

TheMarkerאיך הפך סמל העוצמה וההצלחה האמריקאית למקום המסוכן ביותר בארה"בTheMarkerביוני של אותה שנה פרסם צוות מומחי מים מאוניברסיטת וירג'יניה טק ממצאים שהראו כי בארבעה בתי מגורים מדגמיים בפלינט נמצאו רמות עופרת גבוהות באופן קיצוני. עופרת היא מתכת כבדה ורעילה שעלולה לגרום לנזק חמור למערכת העצבים, הדם והמוח. האיחוד האירופי, למשל, הגביל באופן חמור את השימוש בה. אולם גם הדו"ח של מומחי וירג'יניה טק לא עזר. כדי להרגיע את הבהלה בציבור התייצב ראש העיר של פלינט, דיין וויילינג, מול מצלמות הטלוויזיה המקומית ושתה מי ברז בשידור חי. כמה ימים לאחר מכן אמר פקיד בכיר במחלקת המים של העירייה לרדיו ...


ירידה חדה במחיר הדלק - דבר ראשון
2017-06-29

דבר ראשוןירידה חדה במחיר הדלקדבר ראשוןהמחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.76 ש"ח לליטר, ירידה של 23 אג' מהחודש הקודם ( ירידה של 3.84%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 4.92 ש"ח לליטר, ירידה של 20 אג' מהחודש הקודם (ירידה של 3.91%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 16 אגורות לליטר (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. לאחר שנתיים של ירידות חדות במחירי ...מחירי הדלק ירדו ב-23 אגורות: 5.76 שקל לליטרוואלה!הדלק יוזל ב-3.84% במוצאי שבת בחצותערוץ 7הוזלה במחירי הדלק לחודש יולי: יירדו בכ-3.8% ל-5.76 ש”ח לליטרספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)mako -חדשות 2 - רשת -סרוגיםall 17 news articles »


מצפון ועד דרום: התגלתה עופרת במי השתייה של 32 יישובים בישראל - TheMarker
2017-02-12

TheMarkerמצפון ועד דרום: התגלתה עופרת במי השתייה של 32 יישובים בישראלTheMarkerב-29 יישובים בישראל העופרת היא רכיב קבוע במי השתייה בשנה האחרונה לפחות, ובשמונה יישובים נוספים נמצאה בשנה האחרונה עופרת במי השתייה בריכוז החורג מהתקן המותר של משרד הבריאות — כך עולה מתוצאות הבדיקות של תאגידי המים והרשויות המקומיות שבוצעו בתשתיות המים העירוניות בין אוקטובר 2015 לאוקטובר 2016, כפי שהן מתפרסמות באתר משרד הבריאות. ברוב המקרים מדובר, אמנם, בריכוז הנמוך מהתקן שנקבע לעופרת במי שתייה — 10 מיקרוגרם לליטר (מקג"ל) — ואולם במצגת פנימית של משרד הבריאות מ–2013, שנחשפה בשבוע שעבר ב–TheMarker, נכתב ...למרות העופרת במי הברז מבטיחים: "הם בטוחים לשתייה"גלי צה"ל און-לייןall 6 news articles »


בדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנו - TheMarker
2017-02-01

TheMarkerבדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנוTheMarkerעל פי התקן, הריכוז המרבי של עופרת במי שתייה לא יעלה על 10 מיקרוגרם לליטר, בדומה לרמה המרבית שנקבעה במדינות אירופה ובמדינות נוספות. אולם חלק מהבדיקות גילו עופרת בריכוז של פי כמה מהכמות המותרת לפי התקן. לפני כשבוע וחצי הודיעו משרדי הבריאות והכלכלה כי ישנו חשש להימצאות עופרת במים שהופקו ממכונות קפה מדגמים שונים. המשרדים המליצו לאזרחים להפחית בשתיית קפה ממכונות לכלל הציבור, ולנשים בהריון להימנע משתיית קפה ממכונות מוסדיות עד לתוצאות בדיקות נוספות. אתמול הורו המשרדים לבצע בדיקות בכל בתי הקפה, החברות המסחריות ...and more »


סערה בכוס קפה: למה עופרת כל כך מסוכנת לגוף שלנו? - וואלה!
2017-01-18

וואלה!סערה בכוס קפה: למה עופרת כל כך מסוכנת לגוף שלנו?וואלה!רבים מכם אולי חשבו פעמיים הבוקר אם לקנות כוס קפה לאחר הודעת משרד הבריאות אמש המזהירה מפני שתיית קפה ממכונות קפה מסחריות עקב כמויות חריגות של עופרת במים הנמצאים המכונה. לדברי המשרד, בבדיקה אקראית שנערכה נמצאו רמות עופרת במכשירי הקפה המסחריים (הנמצאות בין היתר בבתי קפה ובתי מלון, משרדים ומבני ציבור) שעלו על התקנים המותרים, ויש להפחית ככל הניתן בשתיית קפה ממכונות עד להשלמת הבדיקות. מה זה בעצם אומר, מדוע רמות חריגות של עופרת מסוכנות, ואיך אפשר לדעת שאין עופרת חריגה בדברים אחרים שאנו צורכים? אז איך, בעצם ...עופרת בקפה: מדוע זה מסוכן?makoהרעלת עופרת: תסמינים וסכנות בריאותיותBeOK פורטל בריאות ויופיall 3 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net