מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בדולר לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

שר החוץ האמריקאי: דיאלוג בין צפון קוריאה לארה"ב - אפשרי - הארץ
2017-08-23

הארץשר החוץ האמריקאי: דיאלוג בין צפון קוריאה לארה"ב - אפשריהארץ... ואז אולי נוכל לראות בעתיד הקרוב איזשהו דיאלוג". מוקדם יותר דווח כי ארה"ב מטילה סנקציות על אישים וחברות מרוסיה ומסין המשתפים פעולה עם פיונגיאנג. "משרד האוצר ימשיך להגביר את הלחץ על צפון קוריאה על ידי פגיעה באלו שתומכים בתוכנית הטילים הבליסטיים שלה", אמר שר האוצר סטיב מונצ'ין בהצהרה. האו"ם הטיל סנקציות על צפון קוריאה בתחילת החודש, בתגובה לחמישה ניסויים בנשק גרעיני וארבעה ניסיונות שיגור של טילים ארוכי טווח. צפון קוריאה נמצאת תחת משטר סנקציות מצד ארה"ב מאז 2006. החלטת האו"ם אוסרת ייצוא של סחורות מצפון ...


הדשא הסינתטי בגני הילדים: לא מה שחשבתם - השקמה חולון
2017-08-23

השקמה חולוןהדשא הסינתטי בגני הילדים: לא מה שחשבתםהשקמה חולוןבמאמר שפרסם פרופ' סטיוארט שאלאט, מנהל אגף בריאות הסביבה מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת ג'ורג'יה, קובע פרופ' שאלאט כי דשא מלאכותי מכיל קדמיום, עופרת נוירוטוקסית, ואבץ. כמו כן, מצביע שאלאט על מרכיבים נוספים בדשא הסינתטי שעלולים לגרום נזק לבריאות. מדובר בפיגמנטים שונים אשר משמשים ליצירת הצבע הירוק של הגבעולים. "אלה", כותב הפרופ', "עלולים לכלול טיטניום ומתכות אחרות". את ממצאיו של פרופ' שאלאט מחזק מחקר שהתפרסם כבר ב-2010 על ידי הסוכנות לחומרים רעילים ומחלות הרישום באטלנטה, שם בדקו החוקרים את ריכוז ...


סין לארה"ב: "הסנקציות החדשות - טעות שיש לתקן" - כלכליסט
2017-08-22

כלכליסטסין לארה"ב: "הסנקציות החדשות - טעות שיש לתקן"כלכליסטהסנקציות אסרו בין השאר על יצוא של פחם, ברזל, עופרות ברזל, עופרת ומאכלי ים מצפון קוריאה, כשהיעד הוא לצמצם את הכנסות המדינה מייצוא בשליש. סין אמנם תמכה בסנקציות של האו"ם, אך חברות רבות במדינה ממשיכות לעשות עסקים עם המשטר הדיקטטורי על ידי אספקת טכנולוגיה וחומרה לטילים. הסנקציות מוטלות גם נגד חברות שעוזרות לייבא עובדים מצפון קוריאה למדינות אחרות. ייבוא העובדים נחשב כמקור הכנסה למשטר, ולפי טענת משרד האוצר האמריקאי, חלק מהכנסות העובדים עוזרות לממן את ניסויי הטילים הבליסטיים. Sponsored Comments are paid ...and more »


כרטיס מועדון עשן הזמן הוא אי של שפיות - עכבר העיר
2017-08-22

עכבר העירכרטיס מועדון עשן הזמן הוא אי של שפיותעכבר העיר"להיות עצמאיים ולהתפרנס ממה שאנחנו אוהבים. זה היה ב-2007, ואחר כך המשבר של 2008 ומבצע 'עופרת יצוקה' טרפו את הקלפים וקברו את החלומות, אבל בשנתיים האחרונות הם שוב איתנו". מה הקשיים או היתרונות בלהקים מועדון בבאר שבע? "ב-2007 היה פה יחסית זול, והיה ביקוש גבוה עם אפס תחרות, ככה שהיו הרבה יתרונות. בינתיים הפכנו לעיר יקרה מאוד - סטטיסטית היא המסוכנת ביותר לעסקים בין הערים הגדולות - ובתחום שלנו הממשלה הפכה למתחרה, כך שיש בעיקר חסרונות. אבל אנחנו לא צריכים להקים את מה שכבר קיים ואנחנו גם לא בדיוק מועדון, ככה ...


אידיאליזם ורצח עם - News1 מחלקה ראשונה
2017-08-21

News1 מחלקה ראשונהאידיאליזם ורצח עםNews1 מחלקה ראשונהמכירים את הסיפור הנפלא על השולטן שאהב והעריץ את אשתו כאלה שירדה למיטתו מהשמים? כשהיא מתה נשבע השולטן האדיר להנציח את זכרה לעולמי-עולמים והחליט שהאומה תבנה לה מסגד-קבר שמתוכו תעופף נשמתה על סוס אביר לשמים בכל לילה. זה היה מבנה מפואר שהשולטן השקיע את כל אונו, כשרונו והונו (של מדינתו, עמו, אומתו וכיבושיו) בהקמתו. העקרונות הנשגבים שהנחו את השליט הנאור בכל מעשיו המפוארים והאציליים היו, אהבת בריות סוחפת, חלוקת משאבים נאותה (בין קומות המבנה), זכויות הפרט והחידקל לכל, חסד, רחמים, נדיבות, חמלה, עזרה-הדדית, רחיצה ...and more »


"עתיר ניסיון ומעש" - דבר ראשון
2017-08-13

דבר ראשון"עתיר ניסיון ומעש"דבר ראשוןנתניהו חשף: מאיר בן שבת הוא ראש המל"ל החדש. בן שבת, שכיהן בשלוש השנים האחרונות כראש המרחב הדרומי בשב"כ, ייכנס לתפקידו בעוד יומיים | שירת 28 שנים בארגון, בין השאר, ניהל מטעמו את הפעילות במבצע "עופרת יצוקה" | נתניהו: "עתיר ניסיון ומעש בהגנה על ביטחון ישראל". מאת דבר ראשון עדכון אחרון: 13.08.2017, 13:03. שתפו 0. צייצו. שלחו במייל. הדפיסו. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע הבוקר (ראשון), בישיבת הממשלה השבועית, על מינויו של מאיר בן שבת לראשות המטה לביטחון לאומי (מל"ל). בן שבת כיהן, עד עתה, בתפקיד בכיר בשירות ...ראש המל"ל הבא: מאיר בן שבתערוץ 20ראש המל"ל החדש: בכיר השב"כ מאיר בן שבתכלכליסטראש המל"ל הנכנס: בכיר השב"כ מאיר בן שבתKAN The Israeli Public Broadcasting Corporationהידברותall 13 news articles »


הסנקציות על צפון קוריאה ייכשלו בלי לחץ כלכלי של סין - כלכליסט
2017-08-06

כלכליסטהסנקציות על צפון קוריאה ייכשלו בלי לחץ כלכלי של סיןכלכליסטהסנקציות החדשות אוסרות רכישת פחם, ברזל, עפרת ברזל, עופרת ומאכלי ים מצפון קוריאה. הן גם אוסרות הגדלה של מספר הצפון־קוריאנים שעובדים מחוץ למדינה, כינון מיזמים משותפים עם צפון קוריאה והשקעה במיזמים קיימים. עיקר הסחר של צפון קוריאה הוא עם סין, ולפי נתונים רשמיים של משרד המכס הסיני, הוא נאמד בשנה שעברה ב־5.37 מיליארד דולר. שר החוץ הסיני אמר אתמול כי הסנקציות החדשות על צפון קוריאה הן "הכרחיות", אך הדגיש שהן לא מטרה בפני עצמה. "מטרתנו היא להביא את כל הצדדים המעורבים בענייני הגרעין לשולחן המשא ומתן כדי למצוא ...בתמיכת סין ורוסיה: סנקציות חדשות על צפון קוריאה בשל השיגוריםוואלה!האו"ם החליט פה אחד: סנקציות חריפות נגד צפון קוריאהישראל היוםסנקציות על צפון קוריאה אושרו באו"םחדשות 2 - רשתהידברות -מעריב -כיכר השבתall 26 news articles »


זהב, עופרת וחלום - דבר ראשון
2017-07-31

דבר ראשוןזהב, עופרת וחלוםדבר ראשוןומאיזו פינה שהיא הגיע פתאום קולה של שולי נתן. ירושלים של זהב. הרגשתי, הנה, הוחלפו המתכות. מצב הרוח נעשה יותר ברזלי.." וכך הוא מצא עצמו, בחור בן 25, קיבוצניק, חייל מילואים בעיצומה של מלחמה קשה, משרבט בלילה על פיסת נייר את מילותיו שלו ל"ירושלים של זהב". לא פתיחה רומנטית של "אוויר הרים צלול כיין" אלא נוקשות של "במחשכייך ירושלים", אך המשך מרכך בדמות "מצאנו לב אוהב". לא "ירושלים של זהב ושל נחושת ושל אור, הלא לכל שירייך אני כינור" אלא "ירושלים של ברזל ושל עופרת ושל שחור" וגם כאן, בכל זאת מילת נחמה: "הלא ...


מכה לכיס הנהגים: מחירי הדלק עולים ב-18 אג' ל-5.94 שקלים לליטר - וואלה!
2017-07-30

וואלה!מכה לכיס הנהגים: מחירי הדלק עולים ב-18 אג' ל-5.94 שקלים לליטרוואלה!מחירי הדלק הנמצאים בפיקוח יעלו ב-18 אגורות לליטר בלילה שבין שני לשלישי, כך שמחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 5.94 שקלים לליטר - עלייה של 3.13% מהחודש שעבר. משרד האנרגיה מסר היום (ראשון) כי תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 19 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.08 שקלים לליטר, עלייה של 16 אג' מהחודש הקודם (עלייה של 3.25%). תוספת בעד שירות מלא תעמוד ...עלייה במחיר הדלקדבר ראשוןהדלק יתייקר השבוע ב-18 אגורותmakoהלילה: הדלק התייקר ב-18 אגורות לליטרynet ידיעות אחרונותערוץ 7 -ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום) -סרוגיםall 18 news articles »


העופרת שנופלת בין הכיסאות: 143 אלף איש מתים בשנה בעולם מהרעלות עופרת - mako
2017-02-21

makoהעופרת שנופלת בין הכיסאות: 143 אלף איש מתים בשנה בעולם מהרעלות עופרתmakoהעופרת עלתה לאחרונה לכותרות בסדרה כתבות מדאיגות. אז אחרי ששתינו עופרת בקפה שלנו התברר לאחרונה שעופרת נמצאת גם בדודי-השמש בבתינו, ושמגוון תכשיטי ילדים שנמכרים ברשתות האופנה המובילות בישראל מכילים כמות חריגה של עופרת. עופרת היא יסוד רעיל מאוד לאדם, שגורם בחשיפה דרך מערכת הנשימה ובבליעה למחלות ופגעים שונים למערכות הגוף (בריכוזים מסוימים היא עלולה לגרום בין היתר לפגיעה בכליות, במערכת העצבים, למחלות לב, לפגיעה בפוריות ובחשיפה אקוטית גם למוות). אז איך יתכן שחריגות כאלה מתגלות שוב ושוב בעוד ועוד מקומות, והאם ...סכנת העופרת במים: מכירות המים המינרליים זינקוTheMarkerall 3 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net