מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בדולר לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

שבועיים אחרי הנובל: התגלו גלי כבידה מכוכבי נויטרונים - mako
2017-10-16

makoשבועיים אחרי הנובל: התגלו גלי כבידה מכוכבי נויטרוניםmako12 שעות לאחר המדידה הראשונית, טלסקופ Swope בצ'ילה זיהה מקור אור חדש בגלקסיית NGC4993, הנמצאת במרחק 130 מיליון שנות אור מאתנו, גם כן באותו אזור בשמיים שממנו הגיעו גלי הכבידה והתפרצות קרני הגמא. ניתוח מקור האור החדש הוכיח את ההשערה לפיה התמזגויות של כוכבי נויטרונים הן שאחראיות לרוב היסודות הכבדים יותר מברזל, כגון עופרת, טיטניום, כסף וזהב, כאשר כל התמזגות כזאת משחררת ליקום יסודות כבדים במסה של כאלף כדורי ארץ. במילים אחרות: הזהב בשן הסנדלר והאורניום בתוכנית הגרעין של איראן – כל אלה נוצרו בהתנגשות העוצמתית ...and more »


שותפים: אבשלום סלוק בהשראת ספר דברים - ערוץ 7
2017-10-16

ערוץ 7שותפים: אבשלום סלוק בהשראת ספר דבריםערוץ 7בהמשך הלחין וביצע שיר שכתבה דודה של דביר עמנואלוף הי"ד, חניך של אבשלום ב'בני עקיבא' שהיה ההרוג הראשון של מבצע 'עופרת יצוקה'. הרצון להקליט אלבום בכורה שירכז את השירים שכתב והלחין מתוך נבכי נפשו, תמיד היה בגדר של חלום רחוק. "שטף החיים תמיד מאיים לאבד את החלומות" – הוא מחייך. אבשלום התחיל לנגן עם הרכב מוסיקלי אותו הפיק דותן מושנוב, אבל דווקא כשההרכב התפרק התחילו השניים לעבוד יחד על הקלטת השירים. אלבום הבכורה שייקרא 'לחיות' צפוי להכיל עשרה שירים מקוריים של דיבור כנה על השאלות, הפחדים והתקוות הגדולות של ...'שותפים'': אבשלום סלוק בסינגל בכורה שכולו דיאלוג לאלוקים - סרוגיםסרוגיםall 4 news articles »


הוא רק רוצה לרקוד - כאן דרום אשדוד
2017-10-11

כאן דרום אשדודהוא רק רוצה לרקודכאן דרום אשדודמאת: שרה שוורץ. את רפאל בנימין (27) ככל הנראה לא צריך להכיר לכם. את בנימין מזהים מיד כרקדן ההיפ-הופ המוכשר שיודע לשלוט על כל איבר בגוף ולהזיז אותו בדיוק לפי הקצב של הביט. בנימין בפעולה. צילום: אורי קריספין. ב-2009 הוא הגיע עד לגמר התכנית “לא נפסיק לרקוד”. תכנית בידור ישראלית שבמרכזה תחרות ריקודים. התכנית שודרה בערוץ 2 במסגרת הזכיינית קשת, ובתחילה שמה היה "מלחמת העולמות", אך הוא שונה ל”לא נפסיק לרקוד” לנוכח מבצע עופרת יצוקה שפרץ באותו הזמן. מנחה התכנית היה צביקה הדר. התכנית הייתה מעין המשך לתכנית “נולד ...


גוגל רוצה לאגור את האנרגיה שלכם - הידען
2017-10-10

הידעןגוגל רוצה לאגור את האנרגיה שלכםהידעןמצברים סטנדרטיים עושים שימוש נרחב במתכות יקרות, שחלקן לא נפוצות במיוחד (כמו ליתיום), וחלקן רעילות מאוד (כמו עופרת) ולכן גורמות לבעיות סביבתיות. כמו כן, המצברים מאבדים אחוז ניכר מיעילותם לאחר כמה שנות שימוש. חומרים זמינים וזולים. טכנולוגיית אגירת האנרגיה התרמית של גוגל מסוגלת לאחסן אנרגיה בצפיפות גבוהה, ועושה שימוש בחומרים זמינים וזולים (מלח רגיל וחומר קירור) שלא יוצרים מפגעים סביבתיים משמעותיים. כמו כן, ניתן להטעין את המערכת באנרגיה במספר רב של מחזורים במשך עשרות שנים ללא ירידה בתפקוד. המערכת החדשה היא ...


טטיאנה בלוקוננקו האמנית שציירה לחיפה את יצירת הדיוקן של ברוך שפינוזה במדרגות הקרויות על שמו ואת ציור הרצפה בהדר - חי פה - חדשות חיפה
2017-10-09

חי פה - חדשות חיפהטטיאנה בלוקוננקו האמנית שציירה לחיפה את יצירת הדיוקן של ברוך שפינוזה במדרגות הקרויות על שמו ואת ציור הרצפה בהדרחי פה - חדשות חיפהבזמן מלחמת לבנון השנייה ומבצע “עופרת יצוקה” ציירה טטיאנה קריקטורות סאטיריות פוליטיות. הקריקטורות האלה הוצגו בעיתונים שונים ברוסית, אנגלית ועברית ובתערוכות בינ”ל. טטיאנה זכתה בתואר אשת השנה 2006 בתחום האמנות מטעם ערוץ 9 בישראל. טטיאנה ציירה קריקטורות מרובות דמויות בשביל פסטיבל יהודי בינלאומי “לימוד” ובשנת 2010 זכתה בפרס פסטיבל לימוד על תרומתה לאמנות בנוסף, יחד עם יו”ר אגודת האמנים, יוזמת טטיאנה מהלך נרחב של מעורבות בציבור החיפאי. בין היתר יזמה והפעילה מאות ילדים והורים בפרוייקט אמנות רחוב במסגרת “חג ...


תיעוד: כך מתאמן צה"ל ללחימה במנהרות חמאס - נענע 10
2017-09-30

נענע 10תיעוד: כך מתאמן צה"ל ללחימה במנהרות חמאסנענע 10פיגוע החטיפה של גלעד שליט ב-2006 ארע במנהרה, כך גם פיגעי מנהרות שהובילו למבצעי עופרת יצוקה ב-2008 ועמוד ענן ב-2012. אחרי "צוק איתן" התרבו עדויות על הכשרה חסרה באימונים ובציוד של חיילי צה"ל לקראת אתגר המנהרות. דוח האלוף יוסי בכר לאחר המלחמה חשף שורה של ליקוויים ותקלות בהיערכות למנהרות חמאס. המנהרות, כתב האלוף בכר, היו בחזקת נעלם עבור צה"ל. גם בדוח מבקר המדינה יוסף שפירא הועברה ביקורת על התנהלות צה"ל. כעת, באימוני סיירת גבעתי החיילים מתרגלם כניסה למנהרה, טיהור ממחבלים והכנה להשמדה. "בסבב הבא בעזה אנחנו ...and more »


מחירי הדלק עולים ב-6 אג' ל-6.06 שקלים לליטר - וואלה!
2017-09-28

וואלה!מחירי הדלק עולים ב-6 אג' ל-6.06 שקלים לליטרוואלה!מחירי הדלק הנמצאים בפיקוח עלו הלילה (ראשון) ב-6 אגורות לליטר, כך שכעת מחיר לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.06 שקלים לליטר - מדובר על עלייה של 1% מהחודש שעבר. משרד האנרגיה מסר כי גם התוספת בעד שירות מלא התייקרה ותעמוד מעתה על 20 אגורות לליטר (כולל מע"מ), מדובר על עלייה של אגורה לעומת החודש הקודם (5%). המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.18 שקלים לליטר, עלייה של 5 אגורות מהחודש הקודם (עלייה של 0 ...בשבת בחצות: הדלק יתייקר ב-1% ויעמוד על 6.06 שקלים לליטרכלכליסטהדלק יתייקר במוצ''ש ב-6 אגורותTheMarkerהדלק התייקר הלילה ב-6 אגורות לליטרynet ידיעות אחרונותגלובס -ערוץ 7 -דבר ראשוןall 12 news articles »


העופרת שנופלת בין הכיסאות: 143 אלף איש מתים בשנה בעולם מהרעלות עופרת - mako
2017-02-21

makoהעופרת שנופלת בין הכיסאות: 143 אלף איש מתים בשנה בעולם מהרעלות עופרתmakoהעופרת עלתה לאחרונה לכותרות בסדרה כתבות מדאיגות. אז אחרי ששתינו עופרת בקפה שלנו התברר לאחרונה שעופרת נמצאת גם בדודי-השמש בבתינו, ושמגוון תכשיטי ילדים שנמכרים ברשתות האופנה המובילות בישראל מכילים כמות חריגה של עופרת. עופרת היא יסוד רעיל מאוד לאדם, שגורם בחשיפה דרך מערכת הנשימה ובבליעה למחלות ופגעים שונים למערכות הגוף (בריכוזים מסוימים היא עלולה לגרום בין היתר לפגיעה בכליות, במערכת העצבים, למחלות לב, לפגיעה בפוריות ובחשיפה אקוטית גם למוות). אז איך יתכן שחריגות כאלה מתגלות שוב ושוב בעוד ועוד מקומות, והאם ...סכנת העופרת במים: מכירות המים המינרליים זינקוTheMarkerall 3 news articles »


בדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנו - TheMarker
2017-02-01

TheMarkerבדיקות גילו: עופרת מסוכנת במי השתייה בברזים שלנוTheMarkerלפני כשבוע וחצי טען משרד הבריאות כי לא ייתכן שהחריגות שהתגלו מקורן במי הברז, מכיוון ש"עופרת נבדקת במקורות המים ובמערכת האספקה של המים באופן שגרתי. במהלך שלוש השנים האחרונות, 2014–2016, נבדקו רוב מקורות המים בישראל (כ–890).ממצאים של עופרת התגלו בכ–1.8% ממקורות המים, בריכוז שלא עולה על 5 מיקרוגרם לליטר (לעומת התקן, 10 מיקרוגרם לליטר). התקנות מחייבות את ספקי המים לבצע בדיקה תקופתית למתכות במערכת האספקה בתדירות התלויה בגודל האוכלוסייה. בנקודות שבהן מתגלה ריכוז גבוה של עופרת (או מתכת אחרת), משרד הבריאות דורש ...and more »


סערה בכוס קפה: למה עופרת כל כך מסוכנת לגוף שלנו? - וואלה!
2017-01-18

וואלה!סערה בכוס קפה: למה עופרת כל כך מסוכנת לגוף שלנו?וואלה!רבים מכם אולי חשבו פעמיים הבוקר אם לקנות כוס קפה לאחר הודעת משרד הבריאות אמש המזהירה מפני שתיית קפה ממכונות קפה מסחריות עקב כמויות חריגות של עופרת במים הנמצאים המכונה. לדברי המשרד, בבדיקה אקראית שנערכה נמצאו רמות עופרת במכשירי הקפה המסחריים (הנמצאות בין היתר בבתי קפה ובתי מלון, משרדים ומבני ציבור) שעלו על התקנים המותרים, ויש להפחית ככל הניתן בשתיית קפה ממכונות עד להשלמת הבדיקות. מה זה בעצם אומר, מדוע רמות חריגות של עופרת מסוכנות, ואיך אפשר לדעת שאין עופרת חריגה בדברים אחרים שאנו צורכים? אז איך, בעצם ...עופרת בקפה: מדוע זה מסוכן?makoהרעלת עופרת: תסמינים וסכנות בריאותיותBeOK פורטל בריאות ויופיall 3 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net