מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחיר יומי של העופרת

גרף של המחירים העופרת בדולר לטון מטרי

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד
 
 

חדשות המתכת עופרת

This RSS feed URL is deprecated
2018-02-23

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


פייק או אמיתי? "טיפול" מציע לסייע לשידוך תינוקות - ישראל היום
2018-02-20

ישראל היוםפייק או אמיתי? "טיפול" מציע לסייע לשידוך תינוקותישראל היוםבשבועון הפרסומות החרדי Community Connection, שיוצא לאור בקהילות החרדיות בעיר מונסי שבניו יורק, התפרסמה לאחרונה מודעה תמוהה שכולה בשפת היידיש בה מדברים התושבים. במרכז העמוד ישנה תמונה ובה צמיד של בית חולים על ידו של תינוק, ומעליו הכיתוב "מזל טוב" וקיין, כלומר בלי, ביידיש, עין הרע. מתחת למילים הללו נכתב שמדובר בסגולה חדשה ושמה 'סגולת ירושלים'. מתברר שבשל החשש מעין הרע הרי שמוצעת סגולה כזו שנועדה לגירוש עין הרע. מלבד זאת במודעה אף צוין שזו סגולה למספר דברים נוספים כמו שידוך, חתונה ודירה להן ישאף התינוק ...


"מי שמצית להבות יישא במלוא האחריות" - ערוץ 7
2018-02-20

ערוץ 7"מי שמצית להבות יישא במלוא האחריות"ערוץ 7אני חושב שהייתי פה כמבקר בזמן עופרת יצוקה, ואחר כך כמובן אני זוכר את צוק איתן, כשבאנו הנה תחת אש, גם אני וגם רעייתי, לבקר פצועים. "אנחנו זוכרים את הדילמה הנוראה. וחזי (מנהל בית החולים) סיפר לנו עכשיו, כשביקרנו כאן במתקן המפואר הזה, מצנתרים פצוע, ותוך כדי זה יש צבע אדום. מה עושים? בונים בית חולים מחודש, ממוגן, מצוין. זה שינוי עצום''. נתניהו הדגיש ''זה פשוט מחמם את הלב לעמוד כאן ולראות את הביצוע הנפלא, את העובדה שבקרוב תפתחו את השערים הללו, ובכל המיטות הללו והמתקנים הללו תצילו חיים, תביאו תקווה, ותביאו ...and more »


שר הבריאות לשעבר יעקב בן יזרי מת בגיל 91 - הארץ
2018-02-17

הארץשר הבריאות לשעבר יעקב בן יזרי מת בגיל 91הארץבמקביל, ניהל את ארגון העובדים בצפון והיה יו"ר ארגון הגמלאים של עובדי ההסתדרות. בין 1955 ל-1963 היה גם חבר המועצה המקומית פרדס חנה. ב-1993 ניסה להיבחר לראש המועצה, אך הפסיד למועמד אחר. ב-2006, כשהיה בן 79, הוא נכנס לכנסת ה-17 מטעם מפלגת "הגמלאים" בראשות רפי איתן, שהיתה הפתעת הבחירות וזכתה לשבעה מנדטים, אך בהמשך נעלמה מהמפה הפוליטית. הוא כיהן כח"כ עד 2009. במהלך כהונתו היה שר הבריאות בממשלה ה-31 בראשות אהוד אולמרט. "היו לי שלוש שנים קשות אבל מהנות ומספקות", אמר על תקופתו בפוליטיקה. "מצד אחד היה קשה מאוד ...and more »


9 שנים למבצע עופרת יצוקה אהרן קרוב מדבר: "פצוע זה לכל החיים" - כיפה
2018-02-13

כיפה9 שנים למבצע עופרת יצוקה אהרן קרוב מדבר: "פצוע זה לכל החיים"כיפהאחד הפצועים המפורסמים בהיסטוריה של מדינת ישראל נזכר בהקפצה יום לאחר חתונתו, בלחימה הקשה בעזה ובתהליך שיקומו, "כל תזוזה שלי הייתה התקדמות אדירה". סיפור על קשיים ולצדם אופטימיות לא קטנה. מערכת כיפה. כח בשבט התשעח. ,. 13 בפברואר, 2018 17:05. קרוב בהרצאה בפני חייליםצילום: באדיבות המצולם. לפני תשע שנים הסתיים מבצע עופרת יצוקה שמהלכו נהרגו 13 חיילים ונפצעו עוד 317. מי שהוגדר בזמנו במצב הקשה ביותר הוא אהרון קרוב, שיצא כחתן מחופתו היישר לשדה הקרב. "התחתנו ביום חמישי, ובבוקר למחרת התעוררנו למצב מעורפל מבחינה ...הפצוע הכי קשה בעופרת יצוקה: "להתגייס לקרבי היום זה מפחיד אבל חיוני"mako (הודעות לעיתונות)all 2 news articles »


זהירות: עופרת מסוכנת התגלתה בגינות ציבוריות ובבתי ספר - TheMarker
2018-02-07

TheMarkerזהירות: עופרת מסוכנת התגלתה בגינות ציבוריות ובבתי ספרTheMarkerבדיקות של משרד החינוך ומכון התקנים, שנעשו במהלך 2017 ברחבי הארץ, גילו עופרת בריכוז של פי 300 מהמותר בשטחים ציבוריים כמו מתקני משחק ושעשועים, ספסלים ומתקני חצר. בעקבות הממצאים, הוציאו השבוע משרדי החינוך והבריאות הנחייה חדשה האוסרת לעשות שימוש בצבעים ולכות עם עופרת בשטח מוסדות החינוך. ההנחה של משרד הבריאות היא כי ריכוזי העופרת נוצרו כתוצאה מבחירה של העיריות השונות ובתי הספר לצבוע את המתקנים בצבע תעשייתי המכיל עופרת ולא בצבעים נטולי עופרת. מדובר בצעד ראשון שלאחריו יהיו צעדים נוספים שמטרתם למנוע שימשו ...


מסמך רשמי חושף: חיילים באים במגע עם חומרים מסוכנים, בהם אורניום וזרחן - הארץ
2018-02-06

הארץמסמך רשמי חושף: חיילים באים במגע עם חומרים מסוכנים, בהם אורניום וזרחןהארץכך, לדוגמה, ברשימה נכתב כי חיילים המשרתים כמדריכי ירי או כצלפים ביחידות החוד של צה"ל עשויים להיות חשופים לכמויות גדולות של עופרת. במסמך מפורט כי חשיפה לחומר זה למשך שישה חודשים לפחות עשויה להוביל להרעלת עופרת כרונית המשפיעה על תהליכים פיזיולוגיים ומסכנת איברים פנימיים בהם הלב, המעיים, הכליות, מערכת הרבייה ומערכת העצבים. חיילים שבשירותם עוסקים בריתוך פלדה משוריינת חשופים לכרום המופיע ברשימה כחומר שחשיפה מוגברת אליו עשוי להוביל לסרטן ריאה, למחלות נשימה כרוניות, לאסתמה ולאלרגיה עורית. גם חיילים בחיל האוויר ...


עליה במחירי הדלק בחודש פברואר - אשדוד אונליין (הודעות לעיתונות)
2018-02-01

אשדוד אונליין (הודעות לעיתונות)עליה במחירי הדלק בחודש פברואראשדוד אונליין (הודעות לעיתונות)עליה במחירי הדלק בחודש פברואר. בחודש פברואר יעלו מחירי הדלק ברמה של 11 אגורות מהחודש הקודם, בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי. תגיות2 מחיר הדלק בישראל מחיר הנפט בשיראל · צוות האתר | יום שלישי - 30/01/18 - 2:55. Share this... Share on Facebook Share on Google+ Tweet about this on Twitter Share on LinkedIn. צילום: נתי שוחט / פלאש 90. בחודש פברואר יעלו מחירי הדלק ברמה של 11 אגורות מהחודש הקודם, בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי (31.1.2018-1.2.2018) יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק ...


שירי גורי מרטיטים את נימי נפשי - ערוץ 7
2018-01-31

ערוץ 7שירי גורי מרטיטים את נימי נפשיערוץ 7מי מאיתנו אינו יודע או אינו מסוגל לפזם את שיריו שמרגשים עד דמעות, דוגמת 'הרעות', 'באב אל וואד, לנצח זכור נא את שמותינו'. עוד בהיותי ילד האזנתי לשירים הללו אין ספור פעמים ותמיד הם מרטיטים את נימי נפשי. שיריו של גורי הם יסוד מוסד בשירה היהודית החדשה, והם חלק מפס הקול של מדינת ישראל". "אני פגשתי אותו לראשונה זמן קצר לאחר נפול אחי, יוני. הוא אמר שם דברים מרגשים מאוד, ומאז היינו נפגשים מעת לעת, ובשנים האחרונות נפגשתי בלשכתי עם יוצאי הפלמ"ח וגורי ביניהם. זאת הייתה סגירת מעגל אמיתית, מבאב אל וואד ושער הגיא ...and more »


מחיר הדלק יעלה בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי ב-11 אגורות - גלובס
2018-01-30

גלובסמחיר הדלק יעלה בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי ב-11 אגורותגלובסמחיר הדלק יעלה בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי ב-11 אגורות. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.30 שקלים לליטר □ מדובר בעלייה של כמעט 2%. 30/01/2018, 13:27 שלח תגובה במייל סוניה גורודיסקי · בנזיןדלקמחירי הדלקמשרד האנרגיה והמים · נושאים למעקב >>. דלק / צילום: שאטרסטוק. מחיר הדלק יעלה בחצות הלילה שבין רביעי לחמישי ב-11 אגורות - כך הודיע היום (ג') משרד האנרגיה. המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על ...מחיר הדלק יעלה בסוף החודש ב-11 אגורותוואלה!הדלק התייקר ב-11 אגורות לליטרחדשות 2 - רשתהלילה: הדלק מתייקר ב-11 אג' לליטרערוץ 20הידברות -ynet ידיעות אחרונות -mako (הודעות לעיתונות)all 18 news articles »


שימושי העופרת

הוספה של טטרהאתיל עופרת \ Pb(C_2H_5)_4 לבנזין לשם העלאת דירוג האוקטאן שלו, המאפשר קבלת הספק גבוה יותר ממנוע בנפח נתון. מאז שנות התשעים פסק השימוש בתוספי עופרת לדלק כמעט לגמרי, עקב התוצרים הרעילים (הנפלטים מן המפלט) ובמכוניות חדשות משתמשים בבנזין נטול עופרת. מכוניות אלו מצוידות בממירים קטליטיים שהעופרת מזיקה להם. תוספת העופרת נמצאת כיום רק בדלק למכוניות ישנות שמספרן פוחת עם הזמן. המנועים במכוניות אלו אינם מתוכננים לשימוש בדלק נטול עופרת ולכן דרוש להן דלק עם עופרת, בגלל תכונות הסיכה שלה. העופרת משמשת ללוחות בתוך המצבר המודרני, וכן בחלק מהסוללות.
צבעי עופרת: מתרכובת העופרת כדוגמת עופרת פחמתית, הנקראת גם "עופרת לבנה", מכינים צבע לבן שהוא בסיס לצבעים רבים. צבעים אלו רעילים ומשום כך אין צובעים בהם פריטים שיש סכנה כי ייאכלו על ידי ילדים, כמו רהיטים וצעצועים.
לתרכובות אחרות של עופרת שימושים רבים - ייצור לכות, גפרורים, חומרי הדברה וצבעים (חוץ מן הצבע הלבן).
בעקבות עמידות העופרת לקורוזיה ובפני חומרים פעילים אחרים מצפים בעזרתה צינורות פליטה (ביוב וכו'), בקבוקי נוזלים שאינם מיועדים לשתייה וכו'. לעתים אף מורחים את תחמוצת העופרת על כלי ברזל לשם מניעת החלדתם.
בשל המסה הסגולית הגבוהה של העופרת משתמשים בעיקר בה לייצור משקולות, כמו משקולות לוילונות, דיג וצלילה.
העופרת משמשת לציפוי כבלי חשמל בשל רכותה ועמידותה.
העופרת משמשת לציפוי ובניית קליעי נשק חם למיניהם.
מיגון מפני קרינה מייננת, בבדיקות רנטגן, בכורים גרעיניים ובמיגון.
משתמשים בעופרת כדי ליצור זכוכית הנקראת בדולח. תוספת העופרת למבנה הזכוכית משנה את התכונות האופטיות, מרככת את הזכוכית (וכך ניתן לעצב אותה על ידי חיתוך) ומקנה לה יכולת עצירת קרינה מזיקה.
לייצור פלומבות.
בעבר השתמשו בעופרת בדפוס בלט.


בניגוד לאמונה הרווחת, עופרת מעולם לא שימשה לייצור עפרונות; מתחילתם עפרונות הכילו גרפיט. ניתן להתחקות אחר מקור הטעות עד לחרט הרומי, penicillus (ומכאן המילה האנגלית לעפרון, pencil), ששימש לחריטה על פפירוס, ולעתים היה עשוי עופרת. סוג הגרפיט בעפרונות הראשונים כונה plumbago (מתנהג כמו עופרת), כיוון שבאותה עת (המאה ה-16) לא זיהו אותו נכונה.

מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net