מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים סחורות במחיר של פרופאן

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של פרופאן מטקסס

מחיר לליטר

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לגלון
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

פרופאן

פרופן מופק כתוצר ידי שני תהליכים אחרים, עיבוד גז טבעי וזיקוק נפט. העיבוד של הגז הטבעי כרוכה הסרת פרופאן בוטאן, וכן כמויות גדולות של אתאן מהגז גלם, כדי למנוע התעבות של נדיפים אלה צינורות גז טבעי. בנוסף, בתי הזיקוק לייצר כמה פרופאן כמו תוצר לוואי של פיצוח נפט לתוך בנזין או נפט לחימום. אספקת הגז לא יכול בקלות להיות מותאם כדי לענות על הביקוש גדל, בגלל האופי תוצר לוואי של ייצור בנזין. כ -90% בנזין בארה"ב מייצור מקומי. [עריכה] ארצות הברית מייבאת כ -10% פרופאן הנצרכת בכל שנה, עם כ -70% כי מגיע מקנדה דרך צינור המעקה.30% הנותרים של פרופאן מיובא מגיע לארצות הברית ממקורות אחרים באמצעות תובלה ימית.

לאחר שהוא מיוצר, פרופאן צפון אמריקה מאוחסן מערות מלח ענק הממוקם בפורט ססקצ'ואן, אלברטה, Mont Belvieu, טקסס קונווי, קנזס. מערות מלח אלה היו חלולות בשנת 1940, והם יכולים לאחסן 80000000 או יותר חביות בנזין. כאשר יש צורך פרופאן, רוב זה נשלח על ידי צינורות לאזורים אחרים של המערב התיכון, בצפון, בדרום, לשימוש על ידי הלקוחות. פרופאן נשלח גם על ידי דוברה ואת הרכבת באזורים נבחרים בארה"ב.

חדשות אחרונות על פרופאן

כלכלת כחלון: שלוש אכזבות ותקווה אחת - מידה
2017-06-26

כלכלת כחלון: שלוש אכזבות ותקווה אחתמידהשר האוצר משה כחלון הגדיר בעבר את תפיסת עולמו הכלכלית במילים: "אני איש כלכלה חופשית, אבל יש דברים שצריך בהם קצת נשמה". אלא שכפי שהציבור הישראלי גילה במהלך שנות כהונתו כשר אוצר, ה"קצת נשמה" הפך ל"הרבה נשמה", וה"כלכלה החופשית" הלכה לאיבוד. הדוגמאות לכך רבות מספור, ובהן ההימנעות מקידום מתווה הגז, החוק להגבלת שכר בכירים, המלחמה במשקיעי נדל"ן (מיסוי דירה שלישית) ועוד. כלכלה חופשית משמעה גם ריסון בהוצאות הממשלה ובהתערבות הממשלה במשק, אך תקופת כהונתו של כחלון התאפיינה בהפך הגמור. תוכנית 'מחיר למשתכן' עולה למשק ...


איך תומרנה ממשלת השוק החופשי ליזום הקמת מיכל אמוניה - עבודה שחורה
2017-06-17

איך תומרנה ממשלת השוק החופשי ליזום הקמת מיכל אמוניהעבודה שחורה(הדגשה שלי). אריאב צודק, ייצור אמוניה בארץ אינו רווחי בשל מחיר הגז. ואכן המכרז להקמת מפעל לייצור אמוניה נכשל. מה שאריאב לא מספר הוא שסיבה נוספת לכשלון המכרז הוא שחיפה כימיקלים לא היתה מוכנה להתחייב לרכוש את האמוניה שתיוצר במפעל לטווח ארוך. ובנושא זה, השאלה העיקרית היא , מדוע לא מפקחים ומורידים את מחירי הגז הטבעי בארץ, כאשר אפילו השר שטייניץ שהבטיח בראיון עם רינו צרור, שבעוד 4 שנים ידונו עם מונופול הגז על הורדת מחירי הגז לחברת החשמל. . ואפילו נחמיה שטרסלר שכותב: "נכון שחברת החשמל משלמת מחיר גבוה מדי ...and more »


שנה למתווה הגז, ולא קרה שום אסון - הארץ
2017-06-15

הארץשנה למתווה הגז, ולא קרה שום אסוןהארץבימים אלה מלאה שנה למתווה, פרק זמן מתאים למאזן ביניים: האם המתווה הוא כישלון מחפיר והפסד ברור, כמו שטוענים מתנגדיו, או שהוא הצלחה גדולה, כמו שאומרים מצדדיו, ובהם גוריה. נתחיל עם המתנגדים. הם טענו לפני שנה שמאגר לווייתן לא יפותח בזמן, ובעצם לא יפותח כלל, כי מחירי הגז בעולם צונחים ואין למי למכור את הגז. הם טענו גם שמונופול הגז יתחזק, שמחירי הגז הגבוהים יעלו עוד ולכן המתווה הוא נזק אחד גדול לכלכלה ולחברה. אבל מה לעשות ומאגר לווייתן מפותח בעצם הימים האלה במלוא המרץ, בעזרת אחת מאוניות הקידוח הגדולות בעולם ...and more »


החל תהליך פירוק מונופול הגז של תשובה ונובל אנרג'י - אשקובית חדשות לב השומרון
2017-06-15

אשקובית חדשות לב השומרוןהחל תהליך פירוק מונופול הגז של תשובה ונובל אנרג'יאשקובית חדשות לב השומרוןהשר שטייניץ, שיצא אתמול לחו”ל עם ראש הממשלה כדי לקדם את פרויקט יצוא הגז, וזה בנוסף ליצוא הגז לירדן ומגעים ליצוא לטורקיה, ציין, כי מאגר כריש-תנין נמכר ותהליך פירוק המונופול של יצחק תשובה ונובל אנרג'י החל. הוא אף הציג טבלה של הלמ”ס האירופי לפיה מחיר הגז הטבעי לצרכן הסופי הוא בישראל הוא כמעט הכי זול מבין מדינות האיחוד האירופי. באשר לחיבור המפעלים לגז הטבעי אמר השר, כי מתחילים לראות שיפור משמעותי ולפי קצב העבודה התחזית היא חיבור של 50 מפעלים השנה ומעל ל-80 בשנה הבאה. עוד הוסיף השר: “לוח הזמנים לסגירת ...and more »


לקראת החלטת הריבית בארה"ב: חוסר הוודאות רק גובר - TheMarker
2017-06-14

TheMarkerלקראת החלטת הריבית בארה"ב: חוסר הוודאות רק גוברTheMarkerהיום תסתיים ישיבת ועדת השוק הפתוח (FOMC) שבסיומה יפרסם הבנק הפדרלי את החלטת הריבית שלו. בעוד מרבית הכלכלנים צופים שהבנק הפדרלי יעלה היום את הריבית ב-0.25% ל-1%-1.25%, נתוני האינפלציה שפורסמו אתמול והיום עשויים לגרום לחלק ממקבלי ההחלטות לשקול בשנית את ההחלטה, או לפחות להוריד את תחזית הריבית שלהם לקראת סוף השנה, מה שמסמל אפשרות כי הריבית לא תעלה פעם נוספת ב-2017. מיד אחרי פרסום החלטת הריבית תערוך יו"ר הבנק, ג'נט ילן, מסיבת עיתונאים שבה היא צפויה להצביע על המדיניות העתידית של הבנק. המשקיעים מצפים כי הבנק ...and more »


ערעור דלק, רציו ונובל נדחה: מאגר דולפין ישוב לידי המדינה - כלכליסט
2017-06-12

כלכליסטערעור דלק, רציו ונובל נדחה: מאגר דולפין ישוב לידי המדינהכלכליסטלפי משרד האנרגיה, השר שטייניץ כתב בדחיית הערעור ש"מבלי להיכנס לתחשיבים ולתחזיות בדבר התפתחותם האפשרית של מחירי הגז בישראל ובעולם בשנים הבאות, ניסיון המערערות לקבע במסמרות את שיקול הדעת של הממונה על הנפט אינו מקובל עליי". שר האנרגיה יובל שטייניץ צילום: מיקי נועם אלון. השר שטייניץ הוסיף כי אימוץ גישתם של בעלי המאגר - כלומר שכל מציאת גז היא בהכרח סיבה להכרזה על תגלית - תוביל את המשרד "למצב אבסורדי, שבו נאלץ להכריז באופן אוטומטי על כל חשיפה של כמויות גז או נפט מינימליות בתור "תגלית". זאת מכיוון שהתפתחויות ...פג תוקףדבר ראשוןall 7 news articles »


הנחת של כחלון ושטייניץ - גלובס
2017-06-08

גלובסהנחת של כחלון ושטייניץגלובסחידת מתווה הגז. מרוב אירועי מלחמת ששת הימים, שכחנו שרק לפני שנה השבוע אושר מתווה הגז. "מתווה הכניעה" שהוצג כאחת הסכנות הגדולות ביותר לדמוקרטיה הישראלית התברר בדיעבד כסידור לא רע. מאגר לוויתן נכנס סוף-סוף לפיתוח, מאגרי תנין-כריש נמכרו לחברה יוונית נמרצת שמתחרה בהצלחה במאגר תמר. מחירי הגז יורדים, והיחסים עם טורקיה התחדשו, על בסיס קורקטי. שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ, שניצב בחזית המאבק על המתווה מול מיעוט קולני ומתלהם, טפח לעצמו השבוע על השכם. שחקן מרכזי אחר בגיבוש המתווה, שעבד באותו זמן בממשלה והעדיף ...


מו"מ בין חברת החשמל לנתג"ז עלול להעלות את מחירי החשמל - כלכליסט
2017-06-05

כלכליסטמו"מ בין חברת החשמל לנתג"ז עלול להעלות את מחירי החשמלכלכליסטמו"מ בין חברת החשמל לנתג"ז עלול להעלות את מחירי החשמל. מונופול ייצור החשמל ומונופל הולכת הגז הטבעי דנים מחדש בתעריפי הולכת הדלקים לאחר שחברת החשמל נאלצה להגביר את צריכת הגז ונקנסה בעליית תעריפים. החשבון יוגש לציבור. ליאור גוטמן 06:4806.06.17. תגיות: · חברת החשמל · נתג"ז · הולכת דלקים. חברת החשמל וחברת נתיבי הגז הממשלתית נתג"ז מנהלות משא ומתן לשינוי הסכם הולכת הגז ביניהן שעשוי לשנות את תעריף החשמל לצרכנים - כך נודע ל"כלכליסט". מהדו"חות הכספיים שפרסמה אתמול נתג"ז, שאחראית על מערכת הולכת הגז בישראל, עולה ...


עלות הגז וההצמדה – מה אומר המבקר ומי אחראי? – מאמר רביעי ואחרון - עבודה שחורה
2017-06-05

עלות הגז וההצמדה – מה אומר המבקר ומי אחראי? – מאמר רביעי ואחרוןעבודה שחורהאלא שעד 2021 אזרחי המדינה ישלמו כ- 7 מיליארד שקל מכיסם שיעברו למונופול תמר בגין המחיר המופקע של הגז. המבקר היה צריך לקרוא או לחייב את הממשלה לפעול מיידית לפתיחת הסכמי הגז במטרה להוריד את מחיר הגז לרמות של 3 – 4.5 דולר ליחידה. הממשלה יכולה לעשות זאת מכיוון שיש לה סמכות להטיל פיקוח על מחיר הגז במשק, ובמיוחד, עכשיו לאחר שמבקר המדינה בדק ומצא כי מחיר הגז בהסכם עם חברת החשמל מנופח, ומביא ויביא להפסד עתק של מיליארדי שקלים לציבור בעלויות חשמל עודפות. פתיחת חוזים ודיון מחדש על מחירי הגז היא פרקטיקה מוכרת בעולם ...and more »


מחיר הגז שמשלמת חברת החשמל גבוה ב-40% מהמחיר בעסקות מאגר כריש - TheMarker
2017-05-28

TheMarkerמחיר הגז שמשלמת חברת החשמל גבוה ב-40% מהמחיר בעסקות מאגר כרישTheMarkerעד כמה הלכה המדינה לקראת מונופול הגז, כשבמסגרת מתווה הפשרה הסכימה שלא לפקח על מחיר הגז שהוא גובה במשק? לפי הערכות בענף האנרגיה, חוזי מכירת הגז שעליהם חותמים בימים אלה בעלי מאגר הגז כריש נסגרים בטווח מחירים של 4.2–4.3 דולרים ליחידת חום (מיליון BTU). זאת, בעוד שבמסגרת המתווה התירה הממשלה למונופול נובל אנרג'י־דלק לגבות מצרכנים חדשים מחיר גז שגבוה ב–10% — 4.7 דולרים ליחידת חום — ובעוד שמחברת החשמל גובה המונופול מחיר גז שגבוה ב–40% — 5.91 דולרים ליחידת חום (וזה צפוי עוד לעלות). משמעות פער זה היא תשלום ...הסכם ראשוני לאנרג'יאן עם דליהEnergiaNewsכיל במגעים לרכישת גז טבעי מכריש־תנין ב־2 מיליארד דולרכלכליסטall 13 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net