מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים סחורות במחיר של פרופאן

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של פרופאן מטקסס

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

פרופאן

פרופן מופק כתוצר ידי שני תהליכים אחרים, עיבוד גז טבעי וזיקוק נפט. העיבוד של הגז הטבעי כרוכה הסרת פרופאן בוטאן, וכן כמויות גדולות של אתאן מהגז גלם, כדי למנוע התעבות של נדיפים אלה צינורות גז טבעי. בנוסף, בתי הזיקוק לייצר כמה פרופאן כמו תוצר לוואי של פיצוח נפט לתוך בנזין או נפט לחימום. אספקת הגז לא יכול בקלות להיות מותאם כדי לענות על הביקוש גדל, בגלל האופי תוצר לוואי של ייצור בנזין. כ -90% בנזין בארה"ב מייצור מקומי. [עריכה] ארצות הברית מייבאת כ -10% פרופאן הנצרכת בכל שנה, עם כ -70% כי מגיע מקנדה דרך צינור המעקה.30% הנותרים של פרופאן מיובא מגיע לארצות הברית ממקורות אחרים באמצעות תובלה ימית.

לאחר שהוא מיוצר, פרופאן צפון אמריקה מאוחסן מערות מלח ענק הממוקם בפורט ססקצ'ואן, אלברטה, Mont Belvieu, טקסס קונווי, קנזס. מערות מלח אלה היו חלולות בשנת 1940, והם יכולים לאחסן 80000000 או יותר חביות בנזין. כאשר יש צורך פרופאן, רוב זה נשלח על ידי צינורות לאזורים אחרים של המערב התיכון, בצפון, בדרום, לשימוש על ידי הלקוחות. פרופאן נשלח גם על ידי דוברה ואת הרכבת באזורים נבחרים בארה"ב.

חדשות אחרונות על פרופאן

חשד לניגוד עניינים - דבר ראשון
2017-07-22

דבר ראשוןחשד לניגוד ענייניםדבר ראשוןהבעיה עם הטענה הזו של המבקר, היא שההימנעות של חיפה כימיקלים מלהתחייב לרכש עתידי היא חוקית לחלוטין. מבלי לדעת בוודאות, ניתן להעריך כי המבקר לא בחר לחקור את הכשלים המקצועיים במשרד להגנת הסביבה שגרמו להם להוציא מכרז כושל, עם תנאים שכה קל להכשילם ובו אפילו מענק של 240 מיליון שקל ורשת ביטחון של עוד 480 מיליון שקל, לא הצליחו לגרום לאף גוף להגיש הצעה להקמת מפעל. המבקר גם לא חקר את הימנעות המדינה מהטלת פיקוח שיוזיל את מחירי הגז הטבעי, למרות שמדובר במונופול, דבר שהיה יכול להפוך ייצור מקומי של אמוניה ומוצרי המשך ...and more »


הרגולציה והמיסוי הרחיקו את המשקיעים הזרים מתעשיית הגז המקומית - TheMarker
2017-07-18

TheMarkerהרגולציה והמיסוי הרחיקו את המשקיעים הזרים מתעשיית הגז המקומיתTheMarkerואולם השוק הישראלי ומחיריו אינם רלוונטיים לחיפושי הגז. רזרבות הגז הקיימות עכשיו יספיקו לשוק המקומי לעשרות שנים. אף חברה לא תחפש גז ותמתין עשרות שנים להפקתו. כדאיות ביצוא נקבעת לפי מחירי הגז העולמיים. לטענת המאמר, סיבה נוספת להיעדר עניין היא "אי־בהירות סביב היתכנות פרויקטי היצוא". כזכור, העתירה לבג"ץ נגד מתווה הגז דרשה לבטל את התחייבות הממשלה כלפי חברות הגז שלא לשנות את מדיניותה, ולהתנגד לכל חקיקה המבקשת לשנות את מתווה הגז למשך עשר שנים. ובכן, הלחץ הציבורי הצליח. חברות החיפושים כנראה חוששות שייפגעו אם ...


ושלא יעבוד עליכם - העין השביעית
2017-07-17

העין השביעיתושלא יעבוד עליכםהעין השביעיתנחמיה שטרסלר, כמו שאר התועמלנים של תאגידי הגז, אינו חושש להפיץ חצאי אמיתות ואפילו כזבים ממש. על תופעה זו כתבתי במאמר "ארבעת שקרי הגז מפיו של נחמיה שטרסלר", וכתב שוקי טאוסיג במאמר "השקרים של שטרסלר". במאמר ב"הארץ" בחודש שעבר, תחת הכותרת "שנה למתווה הגז, ולא קרה שום אסון", האשים שטרסלר את אורית פרקש־הכהן, יו"ר רשות החשמל לשעבר, באחריות למנגנון הצמדת המחירים בהסכם הגז שבין חברת החשמל לשותפות הגז תמר, ולמחיר הגבוה מדי שחברת החשמל משלמת עבור הגז הטבעי. "נכון שחברת החשמל משלמת מחיר גבוה מדי, אך זה באשמת ...


מי צודק: התשקיף של תמר - או בנק ישראל, רשות החשמל וחח"י? - TheMarker
2017-07-16

כלכליסטמי צודק: התשקיף של תמר - או בנק ישראל, רשות החשמל וחח"י?TheMarkerתמר מניחה כי תמכור 10.65 BCM בשנה החל מ–2018. אם יתממש התרחיש של רשות הגז, בשנים הקרובות יישאר למאגרים תנין־כריש - אותם מכר תשובה לגופים יווניים בסוף 2016 - נתח שוק אפסי. נתח שוק זעיר יישאר גם למאגר לווייתן - מאגר הגז הגדול שיישאר בבעלות תשובה לאחר שימכור את תמר. כלומר, התרחיש של תמר כמעט אינו מותיר מקום למתחרים. ח"כ שלי יחימוביץ' שיגרה לפני שבוע מכתב למשקיעים המוסדיים, שבו קראה להם לא להשתתף בהנפקת תמר פטרוליום. לדבריה, מחירי הגז שגובה כיום תמר משקפים מחירים מונופוליסטיים שצפויים לרדת ככל שהשוק יהיה ...ביקושים של 250 מיליון ד' בהנפקת תמר - תיסגר לפי מחיר המינימום שנקבע בתשקיףכלכליסטall 22 news articles »


שטייניץ: צריכת הגז תגיע ל-25 BCM - EnergiaNews
2017-07-15

EnergiaNewsשטייניץ: צריכת הגז תגיע ל-25 BCMEnergiaNewsטורקיה היא לקוח גדול של חברת הגז הרוסית גזפרום. רוסיה לא תהיה מוכנה לוותר בקלות על נתח שוק טורקי לטובת הגז האיראני או ישראלי. משלחת של חברת הגז הממשלתית של רוסיה, גזפרום הגיעה לוועידה, ונציגיה טענו מעל כל במה שרוסיה היא המועמדת הראויה לייצא גז לטורקיה. רוסיה היא אחת מיצואניות הנפט הגדולות בעולם, ש-50% מהכלכלה שלה מבוססת על יצוא נפט וגז. בשל הסנקציות הבינלאומיות שהוטלו עליה ובשל צניחת מחירי הנפט, נפגעה הכלכלה שלה באופן קשה. אחת המדינות העיקריות להן מייצאת רוסיה גז היא טורקיה, ו- 55% מצריכת הגז של טורקיה ...


שלי יחימוביץ' למוסדיים: הימנעו מלהשתתף בהנפקת תמר - גלובס
2017-07-03

כלכליסטשלי יחימוביץ' למוסדיים: הימנעו מלהשתתף בהנפקת תמרגלובסשורה יקרה וארוכה של יחצ"נים, לוביסטים, עורכי דין, מתדרכים מקצועיים, בכירים בחברות הגז הנהנים מנגישות מזיקה ובלתי מוגבלת למקבלי ההחלטות, רגולטורים מפוחדים (או מודחים/מתפטרים) ולצערי גם מקבלי ההחלטות עצמם - כבר בישלו בשבילנו תבשיל בלתי אכיל שעוד יבוא היום והשחיתות שבו תיחשף עד תומה. לכם, בהיותכם נאמניו של ציבור החוסכים, יש הזדמנות להימנע מבעוד מועד מלהיות המוציאים לפועל של מהלך מושחת נוסף על חשבון הציבור". יש לציין כי הטיעונים הכלכלים של יחימוביץ' אינם זרים למשקיעים המוסדיים ובשורה של שיחות העלו את נושא ...ח"כ יחימוביץ' למוסדיים בהתערבות חריגה: "אל תקנו החזקות במאגר תמר. החוסכים יכולים רק להיפגע"כלכליסטall 2 news articles »


שומרי הסף נרדמו בשמירתם: מחירי הגז, החשמל והדירות בישראל צפויים להמשיך להתייקר - פורבס ישראל
2017-06-30

פורבס ישראלשומרי הסף נרדמו בשמירתם: מחירי הגז, החשמל והדירות בישראל צפויים להמשיך להתייקרפורבס ישראלבשבוע הבא ייפגשו בכירים מחברת החשמל עם מנכ"ל דלק קידוחים יוסי אבו ומנכ"ל נובל אנרג'י ביני זומר לפגישה שתוצאותיה, כך נראה, אבודות מראש: יהיה זה ניסיון ראשון של חברת החשמל להפחית, ולו במעט, את המחיר המוגזם שהיא משלמת תמורת הגז שהיא רוכשת משותפות "תמר". המגעים מתנהלים בהנחיית רשות החשמל במשרד האנרגיה, הסבורה שמחיר הגז הנמכר לחברה גבוה מדי. המחיר הזה משולם למעשה על ידי כל משק בית בישראל, הרוכש מהחברה חשמל המיוצר ברובו מגז. שר האנרגיה יובל שטייניץ נוהג להתווכח עם הטוענים שמחיר הגז בישראל גבוה, ומציג טבלאות ...


חברת החשמל מנסה לפתח את חוזה הגז מול השותפויות במאגר "תמר" - מעריב
2017-06-29

מעריבחברת החשמל מנסה לפתח את חוזה הגז מול השותפויות במאגר "תמר"מעריביש החולקים על ההשוואות של משרד האנרגיה, אבל קשה לחלוק על העובדה שחברת החשמל, ובעצם רוב אזרחי ישראל, משלמים על הגז מחיר הגבוה בכ־30% מהמחיר שבו מוצע הגז הטבעי ליצרני החשמל הפרטיים, שנכנסו לשוק אחרי שחברת החשמל חתמה על החוזה הבעייתי שלה עם שותפות "תמר". החוזה של חברת החשמל עם "תמר" נחתם בתנאים קשים: בתחילת המו"מ בין הצדדים יכלה חברת החשמל לבחור בין המשך ההתקשרות עם חברת הגז המצרית EMG לרכישת גז מהשותפות הישראלית. שותפויות הגז, בהובלת דלק ונובל, היו תלויות בחברת החשמל כאוויר לנשימה. החלטה על העדפת הגז ...חברת חשמל לשותפות תמר: "שנו את חוזה הגז"ynet ידיעות אחרונותחברת החשמל: נרכוש 20% יותר גז תמורת פתיחת החוזה עם תמרכלכליסטהסדרה להסכמי ה-TOP של חח"יEnergiaNewsספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום) -Bizportalall 11 news articles »


"ידענו שלא נוצף בבקשות לקידוחים, אבל לפחות התדמית שלנו השתפרה" - TheMarker
2017-06-27

TheMarker"ידענו שלא נוצף בבקשות לקידוחים, אבל לפחות התדמית שלנו השתפרה"TheMarkerנקודת מבט נוספת סיפק שותפה לשעבר של נובל במונופול הגז, גדעון תדמור, שיצא לדרך עצמאית עם נאוויטס פטרוליום שבבעלותו – ונמנע אף הוא מלגשת למכרז. "אני מאמין שיש פוטנציאל לתגליות נוספות, ואנחנו צריכים עוד תחרות בשוק הישראלי - אבל כדי שזה יקרה צריך ליצור את התנאים שיובילו לכניסה של חברות אנרגיה חדשות", אמר. לדבריו, על ישראל להקים בעצמה תשתית הולכת גז תת ימית במימונה – כפי שנהוג בעולם. "הפיתוח של לווייתן יעניק למשק קפיצת מדרגה, אבל אנחנו משלמים מחיר על רכבת ההרים הרגולטורית שהיינו בתוכה שנים ארוכות", הוסיף ...and more »


כמו לאלוביץ': מתנת הענק שהעניק נתניהו לתשובה - על חשבוננו - TheMarker
2017-06-27

TheMarkerכמו לאלוביץ': מתנת הענק שהעניק נתניהו לתשובה - על חשבוננוTheMarkerהאם נתניהו נימק השבוע מדוע גבה מהציבור מיליארדי שקלים מיותרים — והאם התפכח והודיע על תאריך יעד להורדה כפויה של מחיר הגז? האם ניאות שטייניץ להסביר כיצד תג המחיר הגבוה שעמל לייחצן לא משך לכאן ולו זבוב אחד, בעוד שבעלי מאגר כריש מציעים כיום לחברת החשמל, מיוזמתם, גז ב–4 דולרים — וזו לא קונה, כי היא כבולה למונופול תמר? האם הכה מנדלבליט על חטא, והודיע לבית המשפט העליון כי הוא מבקש לתקן את הנימוקים ששיגר בעבור פסילת התובענה הייצוגית נגד הפקעת מחירי הגז? כמו בעל השליטה בבזק, שאול אלוביץ', גם תשובה ושותפיו ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net