מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר הגז הטבעי מתעדכן מדי יום

גרף יומי מעודכן של מחיר ספוט של גז טבעי (הנרי הוב)

מחיר למ"ק

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר למיליון BTU
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

הגז הטבעי

גז טבעי נוצר בתהליכים דומים להיווצרות הנפט. אלו הם תהליכי התפרקות של יצורים אורגניים ימיים (צמחים ובעלי חיים) בהיעדר חמצן, ותחת לחץ גבוה. בדרך כלל נמצאים מרבצי הגז הטבעי במאגרים בקרבת המקומות בהם נמצא נפט גולמי.

כמות הגז במאגרים מובעת בדרך כלל ביחידות של טריליון רגל מעוקב (TCF) או מיליארד מטרים מעוקבים (BCM). יחידה נוספת בה משתמשים היא יחידה תרמית בריטית (BTU). מחירי הגז הטבעי, בניגוד למחירי הנפט, יציבים יחסית, נקבעים בחוזים ארוכי טווח ונעים בשנים האחרונות (בישראל) בין 4 ל- 5 דולר למיליון BTU (נתוני 2010), שהם (בקירוב) בין 144 ל-180 דולר ל-1000 מ"ק גז. (מיליון BTU הם כ-28.3 מ"ק גז).

הערכת שווים של מאגרי גז טבעי מתבצעת על פי הערכת שווי הגז במאגר, בניכוי הוצאות הפקה והובלה, ובשיעור היוון גבוה. שוויו של מאגר עלול להיות נמוך משמעותית משווי הגז שאגור בו. כך למשל, במאגר "תמר", המכיל על פי האומדנים מעל 200 מיליארד מ"ק (BCM) גז, שווי הגז הגולמי הוא כ-25 מיליארד דולר, אך עקב השקעות עתק בתשתית ההפקה והצנרת, הנאמדות במיליארדים, ועקב שיעור ההיוון, ערכו הנוכחי הוא מיליארדים בודדים.

גז טבעי בכותרות

הקמצנים משלמים ביוקר - דבר ראשון
2017-08-20

דבר ראשוןהקמצנים משלמים ביוקרדבר ראשוןאבל המחיר של ההחלטה הזו היא שהמדינה סומכת על יזמים פרטיים שיגשימו בעקיפין את היעד שלה – 3 צינורות גז פעילים, שיאפשרו קיבולת מספקת וביטחון אנרגטי. בינתיים זה לא קרה, וההשלכות של תקלה או חבלה בצינור יהיו חמורות במיוחד – חזרה לשריפת סולר יקר ומזהם הרבה יותר מגז טבעי. לו המדינה הייתה בוחרת להפעיל יותר את נתג"ז גם בתוך הים, הרי שמדובר בהשקעה עם יתרונות ברורים – הקטנת הסיכוי למשבר במשק החשמל במקרה של תקלה בצינור אחד, ומניעת נזק אקולוגי ובריאותי בשל שריפת סולר מיותרת. על ההולכה בים תגבה נתג"ז דמי שימוש, אשר ...


מדברים תחרות, יוצרים מונופול - דבר ראשון
2017-08-20

דבר ראשוןמדברים תחרות, יוצרים מונופולדבר ראשוןמי שכן צריך גז ישראלי אלו לקוחות ישראלים. במתווה הגז יש יתרון משמעותי בעבור צרכני גז קטנים – הוא מבטיח להם מחירים בטווח קבוע יחסית לתקופה מסוימת, כאשר בניגוד לדלקים אחרים, ההפרש בין לקוח גדול ללקוח קטן אינו יכול להיות גבוה במיוחד. אף על פי כן, ניתן לראות כי ללא יכולת קלה יותר לפתוח חוזים – פעולה שהמדינה נמנעה מלבצע, אין תוחלת אמיתית בפיתוח מאגרים חדשים. אמנם, חברת אנרגיאן שרכשה את צמד מאגרי "כריש" ו"תנין" הקטנים, הגישה תכנית פיתוח ועוסקת במו"מ עם לקוחות ישראלים חדשים מחירים של $4-4.5 ליחידת אנרגיה, בעוד ...


חברות קידוחי הגז מחזירות את רישיון הקידוח בפרויקט דניאל - מעריב
2017-08-20

Bizportalחברות קידוחי הגז מחזירות את רישיון הקידוח בפרויקט דניאלמעריבעמדת המפעילים בהחלט מפתיעה, בהתחשב בעובדה שרק בחודש ינואר אשתקד הם יצאו בהכרזות אופטימיות בנוגע לסיכויים למציאת גז בפרויקט. לא זו בלבד, השותפים השקיעו מיליוני שקלים ברישיון דניאל כאשר בתחילה אף דווח כי נמצאו עשרה מבנים במספר שכבות גיאולוגיות עם פוטנציאל ל־1.1 TCF גז טבעי (טירליון מ"ק גז טבעי), ובנוסף, בפרויקט דניאל מערב, נמצאו שמונה מבנים שעשויים להכיל כ־0.5 עד כ־1 TCF, ומבנה נוסף שעשוי להכיל עד 3.3 TCF. בעקבות כך, פורסם בזמנו כי ההסתברות למצוא גז במבנה הראשון בהחלט הייתה גבוהה יחסית (38%־43%), כאשר ...התחרות בגז מתרחקת: ישראמקו מחזירה למדינה את רישיון דניאלTheMarkerמודיעין וישראמקו החזירו למדינה את הזכויות ברישיון דניאלBizportalall 7 news articles »


מניות הגז בבורסה קפצו עד 5%: "רויאל דאץ'-של במגעים לרכוש גז מלווייתן ומאפרודיטה" - TheMarker
2017-08-20

TheMarkerמניות הגז בבורסה קפצו עד 5%: "רויאל דאץ'-של במגעים לרכוש גז מלווייתן ומאפרודיטה"TheMarkerלפי הדיווח, רויאל דאץ', שרכשה לפני כלוש שנים את בריטיש גז (BG), נמצאת במגעים לרכישת 5 מיליארד מטר מעוקב (BCM) של גז טבעי בשנה מלווייתן, וזאת במסגרת תוכנית הפיתוח של המאגר (שלב 1א'). בדיווח נכתב כי החברה מעוניינת בגז על מנת להפעיל את מתקני ההנזלה (LNG) שלה במצרים בעיר אידקו, שמושבתים מאז ההפיכה במדינה. השיחות בשלב מקדמי. כבר בעבר דובר על תוכנית פיתוח גדולה למאגרים בים התיכון, שכוללת חיבור משולב של לווייתן ואפרודיטה לתשתית אחת, שתוביל גז למתקני ההנזלה במצרים. מתקני ההנזלה אמורים לייצא גז ליעדים רחוקים ...


דיווח: ענקית האנרגיה ”של” במגעים לרכישת גז טבעי מלוויתן - ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)
2017-08-20

דיווח: ענקית האנרגיה ”של” במגעים לרכישת גז טבעי מלוויתןספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)ענקית האנרגיה "רויאל דאץ' של" מחפשת פתרונות יצירתיים להבאת גז מישראל וקפריסין לשוק, צעד שיסייע להפוך את אזור הים התיכון למוקד מרכזי לייצור גז. בבלומברג מצטטים מקורות מקורבים לנושא לפיהם החברה מנהלת מגעים לרכישת גז טבעי משדה לווייתן בישראל, במטרה לשלבו עם תפוקה משדה אפרודיטה בקפריסין, שבו היא מחזיקה בנתח של 35%, ולשאוב אותו למפעל גז נוזלי במצרים. לפי הדיווח, השיחות נמצאות בשלב מוקדם, וחלק מהגז של אפרודיטה ניתן למכור באופן מקומי, אמרו המקורות, שביקשו להישאר בעילום שם שכן הדיונים הם פרטיים. מצאתם טעות ...and more »


משרד האנרגיה: הכנסות של כ-390 מיליון שקל מתמלוגי הגז הטבעי - Tashtiot
2017-08-17

Tashtiotמשרד האנרגיה: הכנסות של כ-390 מיליון שקל מתמלוגי הגז הטבעיTashtiotהחלק העיקרי מההכנסות מגיע מתמלוגי הגז הטבעי והנפט, אשר הסתכמו בחציון הראשון של שנת 2017 בכ-391 מיליון ש"ח. מרבית הסכום, כ-390 מיליון ש"ח, נובע מגז טבעי מחזקת "תמר", סכום המשקף הפקה של כ-4.8 BCM גז טבעי. חרף הירידה החדה בשער הדולר בשיעור של כ-9% שחלה בחציון הראשון לשנת 2017, ההכנסות מתמלוגי תמר תואמות להכנסות בתקופה המקבילה אשתקד וזאת בזכות העלייה בכמויות ההפקה ממאגר "תמר" בשיעור של 7%. בנוסף לתמלוגי הגז והנפט, בעקבות שינוי חקיקתי שיזם המשרד בתקנות הנפט, שולמו למנהל אוצרות טבע סכום של כ-5 מיליון ש"ח ...הכנסות של 403 מ' ש' מתמלוגי גז במחצית הראשונה של השנהגלובסall 3 news articles »


חברת החשמל: שיא בצריכת גז טבעי בחודש יולי 2017 - BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)
2017-08-15

BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)חברת החשמל: שיא בצריכת גז טבעי בחודש יולי 2017BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)בחודש יולי 2017, רשמה חברת החשמל שיא של כל הזמנים בצריכה של גז טבעי לייצור חשמל. כך עולה מנתוני החברה בהתאם לייצור החשמל ממתקניה. בחודש זה, בשל מזג האוויר החם והביקוש הרב לחשמל, כמות הגז שנצרכה הסתכמה ב- 0.608 BCM (מיליארד מטר מעוקב). כמות הגז ביולי השנה גבוהה ב- 0.033 BCM 5.75% מכמות הגז שנצרכה בחודש אוגוסט 2015 , בו נרשם השיא הקודם. אלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: "אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת הגז והעובדות מעידות על כך. שנת 2013 היא שנה קריטית בה נפתח ברז הגז ממאגר תמר, ואם יש דבר אחד שהוא ...יולי 2017: שיא הצריכה בשימוש בגז בכל הזמניםNews1 מחלקה ראשונהall 5 news articles »


נאוויטס של גדעון תדמור צפויה לחסוך 100 מיליון דולר על פיתוח מאגר בקסקין - Tashtiot
2017-08-13

Tashtiotנאוויטס של גדעון תדמור צפויה לחסוך 100 מיליון דולר על פיתוח מאגר בקסקיןTashtiotשותפות הגז-נפט נאוויטס פטרוליום ממשיכה לפיתוח תגלית הנפט הענקית 'בקסקין' (Buckskin), שמכילה 486 מיליון חביות (BOE) במפרץ מקסיקו, ארה"ב. הבוקר מדווחת נאוויטס, יחד עם שותפתה לפרויקט והמפעילה המנוסה LLOG Exploration, על עדכון בהערכת עלות תכנית פיתוח ל-592 מיליון דולר – ירידה משמעותית של 105 מיליון דולר מתקציב הפיתוח שעומד על 697 מיליון דולר. נאוויטס השלימה במהלך חודש יולי הנפקה של שתי סדרות אג"ח בדירוג A- של מעלות S&P בהיקף כולל של 131 מיליון דולר (472 מיליון שקל), לצורך העמדת חלקה (5%) וחלקה של LLOG (13.7 ...and more »


פיתוח ישראלי יאפשר רישום עסקאות סחר גז טבעי בארץ ובעולם - Tashtiot
2017-08-13

Tashtiotפיתוח ישראלי יאפשר רישום עסקאות סחר גז טבעי בארץ ובעולםTashtiotהמערכת מאפשרת לשחקנים בענף הגז הטבעי, הכוללים צרכנים וחברות שיווק גז, לפרסם הצעות למכירה או לקניה של גז טבעי, ליצור קשר עם שותפי הסחר הפוטנציאליים ולתעד את העסקה בצורה מלאה ופורמלית במערכת, לאחר שזו התבצעה באופן פיזי מחוץ למערכת. צרכן הגז שמעוניין להציע למכירה גז טבעי באמצעות המערכת כותב את כמות הגז הטבעי העומד למכירה, את המחיר המבוקש ואת התאריך והשעה שבה הגז יהיה זמין. חברות שמעוניינות לרכוש גז באמצעות המערכת, יכולות לקבל הצעות מכל גוף הרשום במערכת, דבר היכול להקל על חברות תעשייתיות להשלים חסרים בגז ...and more »


חברות קב' עידן עופר ירכשו מאנרגי'אן גז טבעי בכ-6 מיליארד ד' - גלובס
2017-08-08

גלובסחברות קב' עידן עופר ירכשו מאנרגי'אן גז טבעי בכ-6 מיליארד ד'גלובסמ"מ מנכ"ל כיל, אשר גרינבאום מסר בתגובה: "מזכר ההבנות הבלתי מחייב עליו חתמנו עם אנרג'יאן לאספקה ארוכת טווח של גז טבעי עבור המתקנים שלנו בישראל אמור לספק את כל צרכי האנרגיה שלנו, כולל הפעלת תחנת הכוח של 240 מגה-וואט החדשה שלנו בסדום, אשר צפויה להיכנס לפעילות לקראת סוף השנה. ההסכם עם אנרג'יאן יאפשר אספקת גז במחירים אטרקטיביים יותר בהשוואה למחיר שהחברה משלמת תחת החוזים הנוכחיים. כבר כיום כיל היא אחת הצרכניות הגדולות במשק של גז טבעי, והסכם זה עומד בקנה אחד עם המאמצים שאנו משקיעים בשנים האחרונות במעבר למקורות ...OPC, בזן וכיל ירכשו גז מאנרג'יאן בהיקף של יותר מ-5 מיליארד דולרynet ידיעות אחרונותאנרג'יאן במו"מ מתקדם עם כילEnergiaNewsall 6 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net