מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר הגז הטבעי מתעדכן מדי יום

גרף יומי מעודכן של מחיר ספוט של גז טבעי (הנרי הוב)

מחיר למיליון BTU

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר למ"ק
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

הגז הטבעי

גז טבעי נוצר בתהליכים דומים להיווצרות הנפט. אלו הם תהליכי התפרקות של יצורים אורגניים ימיים (צמחים ובעלי חיים) בהיעדר חמצן, ותחת לחץ גבוה. בדרך כלל נמצאים מרבצי הגז הטבעי במאגרים בקרבת המקומות בהם נמצא נפט גולמי.

כמות הגז במאגרים מובעת בדרך כלל ביחידות של טריליון רגל מעוקב (TCF) או מיליארד מטרים מעוקבים (BCM). יחידה נוספת בה משתמשים היא יחידה תרמית בריטית (BTU). מחירי הגז הטבעי, בניגוד למחירי הנפט, יציבים יחסית, נקבעים בחוזים ארוכי טווח ונעים בשנים האחרונות (בישראל) בין 4 ל- 5 דולר למיליון BTU (נתוני 2010), שהם (בקירוב) בין 144 ל-180 דולר ל-1000 מ"ק גז. (מיליון BTU הם כ-28.3 מ"ק גז).

הערכת שווים של מאגרי גז טבעי מתבצעת על פי הערכת שווי הגז במאגר, בניכוי הוצאות הפקה והובלה, ובשיעור היוון גבוה. שוויו של מאגר עלול להיות נמוך משמעותית משווי הגז שאגור בו. כך למשל, במאגר "תמר", המכיל על פי האומדנים מעל 200 מיליארד מ"ק (BCM) גז, שווי הגז הגולמי הוא כ-25 מיליארד דולר, אך עקב השקעות עתק בתשתית ההפקה והצנרת, הנאמדות במיליארדים, ועקב שיעור ההיוון, ערכו הנוכחי הוא מיליארדים בודדים.

גז טבעי בכותרות

שטייניץ: נבחן אפשרות שכלי השיט בכנרת יפעלו באמצעות אנרגיה לא מזהמת" - קול חי
2017-06-28

קול חישטייניץ: נבחן אפשרות שכלי השיט בכנרת יפעלו באמצעות אנרגיה לא מזהמת"קול חישר האנרגיה יובל שטייניץ במליאה: "שנת 2017 היא השנה הראשונה בה רוב החשמל בישראל לא מופק מפחם. 62 אחוז מהחשמל מופק כבר היום מהגז הטבעי והמגמה עוד תמשיך ותתגבר" אמר והוסיף בתגובה לשאלתו של ח"כ דב חנין: "במהלך החודשיים הקרובים נבחן את האפשרות שכל כלי השייט בכינרת יפעלו באמצעות אנרגיה לא מזהמת, חשמל או גז טבעי". אהבתי שתף. Facebook Twitter Google+ Share · No Comments on שטייניץ: נבחן אפשרות שכלי השיט בכנרת יפעלו באמצעות אנרגיה לא מזהמת". כתיבת תגובה לבטל. התגובה שלך. המייל האדום · RSS · תנאי שימוש · פרסום ...


"הזדמנות ישראלית" רכשה 10 שדות נפט בצפון דקוטה, ארה"ב, ומתחילה בעבודות הפיתוח - Funder (הודעות לעיתונות)
2017-06-27

Funder (הודעות לעיתונות)"הזדמנות ישראלית" רכשה 10 שדות נפט בצפון דקוטה, ארה"ב, ומתחילה בעבודות הפיתוחFunder (הודעות לעיתונות)"הזדמנות ישראלית" מחזיקה כיום בפורטפוליו נרחב של רישיונות ימיים ויבשתיים בישראל: 10% מרישיון "רועי" המשתרע על פני שטח של כ-400,000 דונם כ-150 ק"מ מערבית לחופי ישראל עם פוטנציאל למציאת 3.4TCF גז טבעי; 21% מרישיון "ישי" אשר הוכרז ע"י משרד האנרגיה כתגלית לאחר שקידוח אקספלורציה הושלם בשטחו בשנת 2013 ועל פי פרסומי משרד האנרגיה כמות הגז בו מוערכת בין 7-10 BCM גז טבעי; 25% מרישיון "חתרורים" המשתרע על שטח של כ 94 קמ"ר באזור ים המלח בו פוטנציאל להפקת כ -7 מיליון חביות נפט; 41.5% מרישיון "עוז" (בכפוף לאישור העברת ...and more »


חברת החשמל: נרכוש 20% יותר גז תמורת פתיחת החוזה עם תמר - כלכליסט - כלכליסט
2017-06-27

כלכליסטחברת החשמל: נרכוש 20% יותר גז תמורת פתיחת החוזה עם תמר - כלכליסטכלכליסטחוזה הגז בין חברת החשמל למאגר תמר קובע מחיר גבוה יחסית ליחידת גז טבעי. כעת מציע היו"ר יפתח רון טל להגדיל משמעותית את כמות הגז הנרכשת תמורת הקדמת נקודת היציאה ...and more »


האם רציו "בוחשת" בטורקיה לקידום יצוא גז מלווייתן? רציו: המסמכים זויפו - שוק ... - TheMarker
2017-06-27

TheMarkerהאם רציו "בוחשת" בטורקיה לקידום יצוא גז מלווייתן? רציו: המסמכים זויפו - שוק ...TheMarkerלמרות שהכחישה בעבר, פורסמו תכתובות מייל שמראות, לכאורה, כי רציו שכרה את קמיל אקים אלפטקין, שישמש כלוביסט בטורקיה □ לפי הדיווחים, אלפטקין שילם חצי מיליון דולר ליועץ ...and more »


השר שטייניץ מבטיח גז טבעי לאילת אבל מקורות מימון ולוחות זמנים עדיין אין - ערב ערב באילת
2017-06-23

ערב ערב באילתהשר שטייניץ מבטיח גז טבעי לאילת אבל מקורות מימון ולוחות זמנים עדיין איןערב ערב באילתאלא שנושא הבאת גז טבעי לאילת כבר עלה ונדחה בעבר במספר צורות: כבר בשנת 2012 הודיע המשרד להגנת הסביבה כי הוא מתנגד לתוכניתן של החברות הממשלתיות נתג"ז (נתיבי הגז הטבעי לישראל) וקצא"א (קו צינור נפט אילת-אשקלון), להקים בנמל הנפט באילת מתקן גדול להנזלת גז. מתקן זה אמור היה לקלוט את הגז הטבעי שהתגלה במאגרי הים התיכון. הגז הטבעי תוכנן לזרום לאילת בצינורות של קצא"א, ולעבור כאן למיכליות ענק שיובילוהו לשווקים במזרח אסיה. המתקן שתוכנן בנמל הנפט באילת אמור היה לקלוט חמישה מיליון טון של גז טבעי בשנה. הקמתו האפשרית ...


משרד האנרגיה דוחה שוב את המועד לסיום המכרז לפתיחת הים לחיפושי גז ונפט - ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)
2017-06-22

משרד האנרגיה דוחה שוב את המועד לסיום המכרז לפתיחת הים לחיפושי גז ונפטספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)הממונה על הנפט במשרד האנרגיה הודיע על הארכת ההליך התחרותי לפתיחת הים לחיפושי גז טבעי ונפט חדשים עד לתאריך ה-15.11.17. הממונה הסביר, כי משרד האנרגיה ממשיך במאמציו לעודד הגעתן של חברות אנרגיה נוספות להשקיע בישראל, זאת במקביל למכרזים נוספים, המשווקים ע"י מדינות שונות במי הים התיכון. מאמצים אלו כוללים פניות ממוקדות לחברות רלוונטיות, מתן סיוע ומענה לשאלות של חברות, הסבר ההליך הרגולטורי המורכב בישראל, וכן התמודדות עם מצב גיאופוליטי רגיש לפיו חלק מהחברות חוששות לקדם את השקעותיהן במדינת ישראל. בנובמבר האחרון ...


אושרה הזרמת גז טבעי למפעלים באזור התעשייה באשקלון - כלכליסט
2017-06-19

אשקלונטאושרה הזרמת גז טבעי למפעלים באזור התעשייה באשקלוןכלכליסטרשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה העניקה היום (ב') אישור הזרמה של גז טבעי לאזור התעשייה באשקלון. לטענת המשרד, במסגרת הפרויקט חוברו המפעלים "סולבר", "צח שרפון", "פקר ידפז" ו"איטונג" למערכת החלוקה של הגז הטבעי, כאשר הכוונה היא שהשימוש בו יאפשר למפעלים לחסוך בעלויות האנרגיה כמו גם להפחית את זיהום האוויר. לפי נתוני משרד האנרגיה עלות הגז לתעשייה נעה סביב 5.16 דולרים ליחידת אנרגיה (מחירי ינואר 2017, לא כולל הובלה ושיווק שמוסיפים בין 2 ל-4 דולרים לתמחור, תלוי בהיקף הצריכה), לעומת כ-32 דולר ליחידת לסולר, כ-6 דולרים ...גז טבעי יוזרם לאיזור התעשיה הדרומי באשקלוןאשקלונט4 מפעלי תעשייה באשקלון קיבלו אישור הזרמה לגז טבעיגלובסארבעה מפעלים חוברו לגזEnergiaNewsall 5 news articles »


קטאר מטלטלת את שוק הגז הבינלאומי - Bizportal
2017-06-18

Bizportalקטאר מטלטלת את שוק הגז הבינלאומיBizportalנכון לשנת 2016 קטאר שלטה בכ-0 משוק ה- LNG העולמי עם ייצוא גז של 104 BCM, נכון לשנת 2016. המדינה השנייה ברשימת יצואניות ה- LNG בעולם, אוסטרליה, מייצאת רק כחצי מהכמות אותה מייצאת קטאר. קטאר גם מייצאת גז טבעי באמצעות צנרת, בעיקר לאיחוד האמירויות, ובשנת 2016 ייצאה קטאר לאיחוד האמירויות עוד 18 BCM של גז טבעי.לגז הקטארי יתרונות דיפלומטיים רבים, עם רשת של 27 לקוחות ברחבי העולם. הלקוחה הגדולה ביותר של הגז הנוזלי מקטאר היא יפן, שרכשה בשנת 2016 כ-16 BCM של גז נוזלי, והיא גם מספקת גז לשורה של מדינות נוספות במזרח ...


לא דאעש ולא אירן: יש רק גורם אחד מאחורי הסכסוך בין קטאר לסעודיה - TheMarker
2017-06-06

TheMarkerלא דאעש ולא אירן: יש רק גורם אחד מאחורי הסכסוך בין קטאר לסעודיהTheMarkerבתקופה האחרונה, הביקוש של מדינות המפרץ לגז טבעי נוזלי לייצור חשמל ואנרגיה לתעשייה גדל. הן צריכות לייבא גז טבעי בעלות גבוהה יותר ולחפש גז מקומי בחיפושים יקרים, לפי המחקר. עלויות השאיבה של הגז הקטארי הן הזולות ביותר בעולם. עושר הגז של קטאר אפשר לה לגבש מדיניות חוץ שמרגיזה את שכנותיה. היא תמכה באחים המוסלמים במצרים, בחמאס ברצועת עזה ובפלגים חמושים בלוב ובסוריה שאליהם מתנגדות סעודיה ואיחוד הנסיכויות. הגז גם מימן את רשת הטלוויזיה העולמית אל ג'זירה, שלא פעם הביכה או הכעיסה את רוב ממשלות המזרח התיכון. מעל לכל ...and more »


בניגוד לטראמפ: סקטור ייצור החשמל בישראל מתקדם ל־80% גז טבעי - כלכליסט
2017-06-04

כלכליסטבניגוד לטראמפ: סקטור ייצור החשמל בישראל מתקדם ל־80% גז טבעיכלכליסטהחלטתו של הנשיא טראמפ לסגת מהסכם פריז הפוכה למגמה שמקדמים משרדי הממשלה בישראל בשנה וחצי האחרונות. שר האנרגיה יובל שטייניץ, השר הראשון שהורה על הפחתת השימוש בפחם, החליט רק לפני שבוע כי שני שלישים מכוח הייצור של תחנת הכוח הפחמית בחדרה יוסבו לשימוש בגז טבעי. סל הדלקים של חברת החשמל מכיל כבר עתה 53% גז (השאר פחם), כאשר בסקטור ייצור החשמל, הכולל גם תחנות כוח פרטיות, עובר השימוש בגז את רף ה־60% וצפוי להגיע באמצע העשור הבא לכ־80%. יובל שטייניץ. "עדיין מחויבים" צילום: מיקי נועם אלון. Sponsored Comments are paid ...


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net