מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לליטר

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לגלון
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2018-03-23

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


הרווח השנתי של פז ירד ב-17%; תמכור אחזקותיה בשופרסל פיננסים ב-147 ... - כלכליסט
2018-03-18

כלכליסטהרווח השנתי של פז ירד ב-17%; תמכור אחזקותיה בשופרסל פיננסים ב-147 ...כלכליסטחברת פז מסכמת את שנת 2017 עם ירידה של 17% ברווח הנקי המתואם לסכום 497 מיליון שקל, כך על פי הדוחות הכספיים שפירסמה היום (א'). הירידה נבעה מחולשה בכל מגזרי הפעילות. לפי כללי החשבונאות המדווחים, החברה סיימה את השנה עם עלייה של 3.7% בהכנסות שהסתכמו ב-11.2 מיליון שקל ועם עלייה של 5% ברווח הנקי ל-572 מיליון שקל. במקביל לפרסום הדוחות ...and more »


תוצאות קבוצת פז לרבעון רביעי ולשנת 2017 - טלנירי
2018-03-18

טלניריתוצאות קבוצת פז לרבעון רביעי ולשנת 2017טלנירילצד זה נפגעה רווחיות החטיבה משחיקת המרווח, ובסחר מהמשך מעבר השוק מצריכת מזוט לגז טבעי מירידה בכמויות הסולר גם הנרכשות על ידי הרש"פ, זאת בשל אספקת דלקים ממצרים לעזה. הרווח התפעולי המתואם השנתי של חטיבת הזיקוק הסתכם בכ- 157 מיליוני שקלים אל מול 193 מיליוני שקלים בשנה הקודמת, ירידה של 19% . תוצאות חטיבת הזיקוק הושפעו השנה מהשיפוץ התקופתי שבוצע והשבית את פעילות המפעל למשך רבעון שלם (רבעון שני) ובשל שתי תקלות משמעותיות שפגעו באופטימיזציית הייצור – התקלה במקשר הימי של חברת החשמל והשריפה במתקן מה"ד הסולר. יחד ...and more »


מלט הר-טוב: אם הבלו על פטקוק יעלה - נסגור את המפעל - גלובס
2018-03-09

גלובסמלט הר-טוב: אם הבלו על פטקוק יעלה - נסגור את המפעלגלובסדריכות בתעשיות המלט לקראת דיון שתקיים ביום א' בבוקר ועדת הכספים של הכנסת לבקשת משרד האוצר להעלות משמעותית את מס הבלו על הפטקוק- חומר הבעירה העיקרי שמשמש את החברות נשר ומלט הר-טוב בתהליכי היצור של מלט. על פי הצעת האוצר, החל מחודש ינואר 2019 יועלה הבלו על הפטקוק מ-46 שקל לטון ל-216 שקל לטון. האוצר מבסס את תכניתו לייקור המס על דלקים מזהמים ובהם פטקוק, בין השאר על עמדת המשרד להגנת הסביבה שלפיה העלאת הבלו עליהם - צריכה לגלם את עלות הנזקים הסביבתיים והבריאותיים שהם גורמים. באחרונה הגיש השר להגנת הסביבה, זאב ...and more »


זיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה - ynet ידיעות אחרונות
2018-03-04

ynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינהynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה. מספינה הנושאת דגל פנמה דלף מזוט ברציף הקישון של נמל חיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי נפתחה חקירה פלילית. אילנה קוריאלפורסם: 04.03.18 , 16:34. מזוט דלף בצהריים (יום א') מאוניה שעגנה ברציף הקישון בנמל בחיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי האירוע מוגדר כ-Tier-1, כלומר אירוע פנימי בתוך נמל חיפה ללא השפעה מחוץ לאזור הנמל. (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה). (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה). סמוך לשעה ...תקרית מזוט ברציף הקישון בנמל חיפהPort2Port ספנות ותעופהזיהום ים במזוטהרשת המקומיתהמשרד להגנת הסביבה: זיהום ים במזוט ברציף הקישון בנמל חיפהחדשות 0404all 5 news articles »


יצרני המלט: העלאת הבלו לא תתרום לשיפור איכות הסביבה - גלובס
2018-02-27

גלובסיצרני המלט: העלאת הבלו לא תתרום לשיפור איכות הסביבהגלובסהתוכנית של משרד האוצר למסות את הפטקוק, חומר בערה המשמש בתהליך הייצור של מלט, נועדה לתמרץ את יצרניות המלט המקומיות, נשר והר-טוב, לעבור לגז טבעי. זאת למרות שמחיר הגז הטבעי גבוה יותר ולמרות שרוב תעשיות המלט באירופה ובארה"ב עושות שימוש נרחב בשריפת פטקוק. על רקע כוונת האוצר להעלות את הבלו על הפטקוק מ-46 שקל לטון ל-216 שקל לטון מינואר 2019, הודיעה לאחרונה חברת מלט הר-טוב כי היא תיאלץ לסגור את המפעל שלה ליד בית שמש ולפטר את 120 העובדים שהיא מעסיקה. לטענת הנהלת החברה, בדיקה שעשתה העלתה כי חיבור המפעל לרשת הגז ...


שטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגז - TheMarker
2018-02-27

TheMarkerשטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגזTheMarker"אין איזון דלקים במדיניות שלי, התוכנית שלי היא להשתמש בהזדמנות הנדירה - שילוב בין שדות הגז הענקיים והתפתחויות באנרגיות מתחדשות - ולהפוך את ישראל לאחת המדינות הראשונות בעולם המערבי שבה אנרגיה תהיה עם פחות או יותר אפס זיהום ופגיעה בסביבה ובבריאות הציבור". את הדברים אמר שטייניץ בוועידת האנרגיה השנתית של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה בתל אביב. שטייניץ התייחס לנזקים הסביבתיים הנגרמים משימוש בתחנות פחמיות, ואמר כי "הפחם הורג. זיהום האוויר הורג. לפי ה-OECD, ב-2015 נהרגו בישראל 2,500 איש מזיהום אוויר. בתאונות ...and more »


רון-טל: נפחית את מחיר הגז שאנו משלמים לתמר כבר השנה - TheMarker
2018-02-27

TheMarkerרון-טל: נפחית את מחיר הגז שאנו משלמים לתמר כבר השנהTheMarkerלדבריו, יש עשרות מפעלי מלט פלדה ופטרוכימים שעובדים על פחם, פטקוק או מזוט יקרים כי אין מספיק גז טבעי. כשתהיה זמינות לגז הם יעבדו איתו. עוד אמר כי בעשור הבא המשק המצרי יצטרך מעל 90 BCM כל שנה. בצד ההיצע יהיה מחסור של 20BCM לפחות בשנה, לפי מקינזי. עופר בלוך, מנכ''ל חברת החשמל, אמר כי "משק החשמל הוא סיר לחץ מבעבע והשסתום שמונע פיצוץ הוא האמונה שתהיה רפורמה". לדבריו, ללא רפורמה לא יהיו יציבות לחברת חשמל ולמשק האנרגיה כולו. פרס מפעל חיים ליצחק תשובה. "יש לי עוד חלומות ותוכניות. אני מאמין שבמדינת ישראל קיים ...and more »


אבו: "מצפים להסכמים נוספים מול מצרים" - Bizportal
2018-02-27

Bizportalאבו: "מצפים להסכמים נוספים מול מצרים"Bizportal"אחד הדברים המשמעותיים שאנו מסתכלים היום היא הצמיחה הדרמטית בביקוש לגז בישראל. אם בעבר הסתכלו עלינו כהוזים בציפייה לביקוש של 7 BCM לשנה, אז בתחילת העשור הבא אנו מצפים ל-15 BCM בשוק המקומי", כך אמר היום יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים במסגרת ועידת האנרגיה השנתית שנערכת כעת בתל אביב. כתבות נוספות בנושא: שווי מאגר לוויתן עלה לכ-9 מיליארד דולר; התזרים צפוי לגדול תנודה חדה במניות הגז ברקע לדיווח על בחינה של עסקת ענק. "בשנתיים האחרונות אמרו שמצרים לא צריכה גז אך הביקוש במשק המצרי עומד על 60 BCM בשנה. לצד הביקוש ...


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-24

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה מתמשכת במאגר "תמר" מובילה למחסור בגז טבעי במשק הישראלי. בעקבות המשבר- מעבר לדלקים חלופיים מזהמים ויקרים. התוצאה: פגיעה סביבתית ועליית תעריפי החשמל. 24.9.17 13:57. מאת: שרה שוורץ. תקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח ...התקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסכך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותזיהום אוויר בעקבות התקלה במאגר 'תמר'כיכר השבתכלכליסטall 49 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net