מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

"מתחזקות המגמות החיוביות בשוק הזיקוק - בעקבות הוריקן הארווי" - כלכליסט
2017-09-06

כלכליסט"מתחזקות המגמות החיוביות בשוק הזיקוק - בעקבות הוריקן הארווי"כלכליסטpowered by. בנוסף, רגולציה הנוגעת לאיכות הסביבה צפויה לתמוך בעליית מרווחי הזיקוק בשנים הבאות. רגולציה חדשה מטעם ארגון הימי הבינלאומי (IMO), אשר אכיפתה מתוכננת החל מינואר 2020, תגביל את רמת הגופרית בדלקים לאוניות לרמה של 0.5%. כיום, אוניות צורכות מזוט עם רמת גופרית של עד 3.5%. לפי הניתוח של מורגן סטנלי, הרגולציה החדשה תגדיל את הביקוש לתזקיקי ביניים נקיים מגופרית באופן דרמטי ומעבר ליכולות הייצור של בתי הזיקוק בשנים הקרובות, דבר הצפוי להשפיע באופן חיובי על מרווחי הזיקוק החל מ 2019 ועד למספר שנים לאחר מכן ...


עידן עופר רוצה למכור חשמל לירדן - כלכליסט
2017-08-27

כלכליסטעידן עופר רוצה למכור חשמל לירדןכלכליסטעד כה נהנתה כיל מתחנת כוח ישנה שפעלה על מזוט והפיקה כמחצית מההספק של החדשה. עתה, עם הפעלת תחנת הגז, כיל יכולה למכור את העודפים, ולפי הערכות המכירה למפעלי פוטאש תניב לה הכנסות גבוהות יותר מאשר מכירה ללקוחות ישראלים או לרשת החשמל הארצית. החברות שבשליטת עידן עופר מחזיקות בכמה תחנות כוח פרטיות, ומתכננות להקים עוד. כיום ישנן שתי תחנות פעילות, אחת בשלבי הפעלה אחרונים, ושלוש תחנות מתוכננות. בתחילת החודש פסלה ועדת הריכוזיות תוכנית של OPC של עופר להקים תחנה נוספת באזור קריית גת, בנימוק של אחזקות גבוהות מדי במשק ...and more »


הקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיה - TheMarker
2017-04-12

TheMarkerהקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיהTheMarkerDownstream – אלה הן החברות שבבעלותן בתי זיקוק, ושהופכות את הנפט הגולמי לתזקיקים שונים (בנזין, דלק סילוני, מזוט, דיזל וכו׳) שאותם הן מוכרות לצרכנים. הרווח שלהן הוא פונקציה של ההפרש בין מחיר הנפט הגלמי (שאותו הן קונות) למחיר התזקיקים (שאותם הן מוכרות) ושל עלויות הזיקוק. בנוסף יש גם את חברות ה-Integrated, שפועלות בכל שלושת המקטעים של סקטור האנרגיה. לרוב מדובר בחברות ענק כמו אקסון-מובייל (80.07 -0.02%) (סימול: XOM) ושברון (114.77 +0.12%) (סימול: CVX). אף שלרוב כשאנחנו מדברים סקטור האנרגיה, אנחנו מתייחסים ...and more »


"עופר אכזבות": מה מניע את עידן עופר, ומה השתבש בדרך? - גלובס
2017-04-08

גלובס"עופר אכזבות": מה מניע את עידן עופר, ומה השתבש בדרך?גלובסהחברה מתמחה בייזום, בהקמה ובהפעלה של תחנות כוח ב-11 מדינות במרכז ובדרום אמריקה בטכנולוגיות שונות, כמו גז טבעי, מזוט כבד, הידרו-אלקטרי ורוח. דרך אי.סי פאואר מחזיק עופר גם ב-OPC במישור רותם, התחנה הפרטית לייצור אנרגיה (בגז טבעי) השנייה הכי גדולה בארץ. "כל השווי של קנון", אומר גורם בשוק ההון, "נובע מהפעילות הזאת שאני מעריך אותה בכ-1.1 מיליארד דולר". יחד עם זאת, הניסיון להנפיק את אי.סי פאואר בבורסה של ניו-יורק לפי שווי של כמיליארד דולר, לפני כחודש וחצי, נכשל. הביקושים היו דלים וההנפקה בוטלה. מקורבים לחברה ...


משרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגז - גלובס
2017-03-19

גלובסמשרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגזגלובס... פרטיים ב-20% יותר מהמחיר שבו רכשה את הגז. במציאות שבה יש כמה שדות גז יתקיים מנגנון מקביל: הם יוכלו למכור לשדה שנמצא בכשל גז ב-20% יותר ממחיר החוזים הממוצעים שלהם. גורם הפעיל בתחום הגז הטבעי טוען כי התקנות לא מקפידות מספיק על צמצום הפגיעה בחוזים בין צרכנים לספקים, באופן ש"אינו משמר את חופש ההתקשרות של הצדדים". בנוסף, אמר, תקנות לשעת חירום "לא נועדו לאפשר מעורבות ממשלתית במצבי שגרה, כאשר לצרכני האנרגיה בארץ יש מספר חלופות רב - גז מקומי, גז מיובא, גז מאחסון, סולר, מזוט, פחם או גפ"מ. האם במקרים כאלה ...and more »


המשרד להגנת הסביבה יפתח בחקירה פלילית לאירוע זיהום הים מצינור הדלק של חברת החשמל - Tashtiot
2017-01-17

Tashtiotהמשרד להגנת הסביבה יפתח בחקירה פלילית לאירוע זיהום הים מצינור הדלק של חברת החשמלTashtiotהמשרד להגנת הסביבה הורה לחברת חשמל לישראל להשבית לחלוטין באופן מיידי את הצינור באשדוד שבו אירעה תקרית הזיהום החמורה, ולא להזרים בו כל שמנים, עד להודעה חדשה. צינור זה משמש את חברת חשמל ופז בית זיקוק אשדוד לפריקה וטעינת שמן כבד, והוא צינור ישן ומיושן, הנמצא באזור עתיר תשתיות ובעייתי מבחינת ארוזיה חופית וזרמים חזקים. המשרד הבהיר לחברת החשמל כי אם החברה מעוניינת להשמיש את צינור המיקשר, לפניה עומדות שתי חלופות: האחת, החלפת הצינור לכל אורכו בצינור חדש ותקין, המוטמן בעומק ראוי מתחת לקרקעית הים. השנייה, גיוס ...and more »


עובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטר - NRG
2017-01-12

NRGעובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטרNRGאחרי הסערה בבריטניה:שי מזוט, עובד השגרירות בלונדון, שצולם על ידי כתב אלג'זירה מכנה את שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, "אדיוט" וניסה להדיח את סגן שר החוץ, אלן דאנקן, מתפקידו מפני שלטענתו הוא "עושה הרבה בעיות", התפטר היום (יום ה') מתפקידו. הפרשה נחשפה לראשונה בתחילת החודש באתר הדיילי מייל שהדליף את השיחה המוקלטת בין עובד השגרירות לבין מריה סטריצולו, עוזרת השר הבריטי הפרו-ישראלי, רוברט חלפון. בהקלטה נשמע מסוט אומר לפעילה הפרו-ישראלית כי צריך "להפיל" את דאנקן . על ג'ונסון אמר מזוט כי הוא שהפך לשר חוץ ללא ...and more »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoבסרטון שפורסם נראה מזוט, קצין לשעבר בצה"ל ועובד בשגרירות ישראל בלונדון, משוחח עם מריה סטריצולו - עוזרת פרלמנטרית לפוליטיקאי בשם רוברט חלפון מהמפלגה השמרנית באותה התקופה - על רשימת פוליטיקאים שהוא מעוניין להפיל. בשיחה נכח גם אדם בשם רובין, שהציג את עצמו כעובד עבור ארגון "ידידי הלייבור לישראל", אך בפועל היה כתב סמוי של רשת אל-ג'זירה. במהלך השיחה נשמע מזות אומר לסטריצולו בחיוך: "האם אני יכול לתת לך רשימה של חברי פרלמנט שאני מניח שהיית שמחה להפיל?". סטריצולו משיבה: "אתה יודע, אם אתה בוחן זאת היטב אני בטוחה ...and more »


מזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדוד - Tashtiot
2017-01-10

Tashtiotמזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדודTashtiotלאור זאת, חברת החשמל התבקשה לפעול ללא דיחוי לאיתור הדליפה והפסקתה, ולטפל בזיהום הים שנגרם. חברת החשמל איתרה סדק בצינור, ולכן הוחלט לנקות אותו מכל שמן -פעולה שצפויה להסתיים לפי התוכנית עד הערב. הצינור הכיל מזוט, ולא בוצעה טעינה או פריקה של דלקים כבדים מאוניה. כתמי דלק קלים אותרו באזור החוף הצפוני לנמל אשדוד, ומעט דלק הגיע גם לאזור שמורת פלמחים. היקף הזיהום בים מקומי על פי הגדרות התוכנית הלאומית לטיפול בזיהום ים בשמן, תלמ"ת. היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה ממשיכה לעקוב אחר פעולות ריקון הצינור לחוף ...תיעוד מהאוויר: דליפת המזוט ליםmakoדליפת דלק מצינור של חברת החשמל גרמה לזיהום בחופי אשדוד ופלמחיםהארץall 5 news articles »


מזוט דלף לים ליד שמורת האלמוגים באילת - ynet ידיעות אחרונות
2011-06-24

ynet ידיעות אחרונותמזוט דלף לים ליד שמורת האלמוגים באילתynet ידיעות אחרונותלחוף אלמוג דלפו כ-5 טונות של מזוט - כנראה מכלי שיט גדול. "לא נפגעו ערכי טבע הודות לפעולה המהירה", אמרו במשרד להגנת הסביבה. הציבור נקרא להתרחק מהאזור ומחוף הווילג'. גם הים התיכון סובל מזיהום - חוף גורדון בתל-אביב נסגר שוב. יעל דראלפורסם: 24.06.11 , 15:02. זיהום בים, ליד אחד מאוצרות הטבע הנדירים בארץ. חוף אלמוג באילת, הסמוך לשמורת האלמוגים, זוהם היום (ו') במזוט. המשרד להגנת הסביבה העריך כי כ-5 טונות של מזוט קל דלפו לרצועת החוף. אנשי התחנה למניעת זיהום ים באילת פועלים לניקוי הזיהום בחוף, הנמצא בין מרינה ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net