מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2018-01-22

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


הזיכיון ייגמר, תחנת הכוח תמשיך לפעול עד 2038 - כלכליסט
2018-01-21

כלכליסטהזיכיון ייגמר, תחנת הכוח תמשיך לפעול עד 2038כלכליסטאין קיטור בערבות הנגב. תחנת הכוח של כיל עדיין לא נחשבת לתחנה פעילה. זה יקרה רק לאחר שתשלים את הבדיקות והכיולים הנדרשים, דבר שצפוי להסתיים כבר ברבעון הקרוב. ברגע שהתחנה תוכר כפעילה, היא תקבל מרשות החשמל רישיון הפעלה קבוע ל־20‑25 שנה - כך שהיא תפעל עד שנת 2038 או 2043. המספר המדויק תלוי בנחיצותה הלאומית כתחנת גיבוי למקרים שבהם היצע החשמל לא עונה על הביקוש. לתחנת הכוח יש חשיבות מיוחדת בסיפור זיכיון מפעלי ים המלח. המפעלים תמיד נתמכו בתחנת כוח קטנה שפועלת סמוך אליהן. תחנה זו, שפועלת בכוח מזוט, סיפקה במקור כ ...and more »


רפורמה בחברת חשמל: שאלה אחת נותרה ללא מענה | פרשנות - גלובס
2017-12-28

גלובסרפורמה בחברת חשמל: שאלה אחת נותרה ללא מענה | פרשנותגלובס... והיא גם הסכימה להיפרד מחלק מנכסיה (ארבע תחנות כוח שיועמדו למכירה) בתוך 5 שנים. יש תוכניות, יש הסכמות, וצריך לברך עליהן. עם זאת, תוכניות ורפורמות אינן נמדדות בחתימות אלא בביצוע שלהן, ואת זה עוד נראה בשנים הקרובות. בינתיים, כמה שאלות ותשובות על ה"רפורמה" ההיסטורית. מה עם כל הסיסמאות על תחרות? אלה סיסמאות שברובן ריקות מתוכן, כי במקטע הייצור נתח השוק של חברת החשמל הולך ויורד עם השנים. נתח השוק שלה בקרב צרכנים גדולים ירד מתחת ל-50% ואילו נתח השוק של תחנות הכוח הפרטיות מסך היקף ייצור החשמל בישראל מגיע ...


מחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעי - פורטל החקלאות הישראלי
2017-10-21

פורטל החקלאות הישראלימחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיפורטל החקלאות הישראליבנוסף, המשק כולו יעבור לשימוש במזוט 0.5% גופרית - לעומת 1% גופרית כיום. בעשור האחרון צריכת דלק המזוט בישראל צנחה ב-90%, בהתאם להתבססות הולכת וגוברת על הגז הטבעי. כך, בשנת 2016 נרשם שימוש בכ-320 אלף טון מזוט בלבד, לעומת כ-2 מיליון טון מזוט בשנת 2006. יחד עם זאת, בתעשייה חלו עיכובים בפריסת תשתית הגז הטבעי וכן בחיבור מפעלים בישראל לתשתית זו. עיכוב זה הביא להמשך צריכת מזוט, אשר הינו דלק מזהם ויקר יותר מגז טבעי. כך, המפעלים חרגו ממגבלת זיהום האוויר, אליה הם מחויבים על פי חוק. על מנת להשלים את מעבר כלל המשק ...


הממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעלים - Tashtiot
2017-10-17

Tashtiotהממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעליםTashtiotהממשלה תפרסם לראשונה תחזית להפחתה בצריכת המזוט במשק בעקבות הסבה לגז טבעי, כאשר שר האנרגיה ידווח לממשלה פעם בשישה חודשים על קצב התקדמות חיבור המפעלים לגז טבעי, ויציג תחזית מעודכנת באשר לחיבור צרכנים פוטנציאלים נוספים. 2. צוות מיוחד שיוקם, בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה, ובהשתתפות מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, מנהל רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והממונה על התקציבים במשרד האוצר, יגבש תכנית להאצת חיבור מפעלים לרשת חלוקת הגז הטבעי. תכנית זו תכלול לראשונה לוחות זמנים מחייבים לחיבור מפעלים לגז, ואחריהם תחול אכיפה ...המפעלים המזהמים ימשיכו לזהם שנתיים נוספות - באישור הממשלהTheMarkerביום ראשון הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיגלובסתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטall 6 news articles »


צים נקנסה ב-300 אלף שקל בגין זיהום הים בשמן - Port2Port ספנות ותעופה
2017-09-24

Port2Port ספנות ותעופהצים נקנסה ב-300 אלף שקל בגין זיהום הים בשמןPort2Port ספנות ותעופהזאת בעקבות כתב אישום שהגיש המשרד להגנת הסביבה. ביהמ"ש הרשיע את חברת צים שירותי ספנות ואנשי צוותה בזיהום ים בשמן באוגוסט 2015. צים בתגובה: מדובר באירוע חריג שנגרם עקב תקלה שנבעה מטעות אנוש. 24.09.17 / 14:44. בתמונה: פריסת החוסם מסביב לאנייה. 24.09.17. בתמונה: פריסת החוסם מסביב לאנייה. מזוט במי הים כתוצאה מדליפה בדופן האנייה. 24.09.17. מזוט במי הים כתוצאה מדליפה בדופן האנייה. גלישת מזוט בדופן האנייה. 24.09.17. גלישת מזוט בדופן האנייה. גלישת מזוט מפתח האוורור על סיפון האנייה. 24.09.17. גלישת מזוט מפתח ...and more »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-24

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה מתמשכת במאגר "תמר" מובילה למחסור בגז טבעי במשק הישראלי. בעקבות המשבר- מעבר לדלקים חלופיים מזהמים ויקרים. התוצאה: פגיעה סביבתית ועליית תעריפי החשמל. 24.9.17 13:57. מאת: שרה שוורץ. תקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח ...התקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודmakoהתקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסכך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותכיכר השבת -כלכליסטall 49 news articles »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoהמבוכה הדיפלומטית הסתיימה בהתפטרות: שי מסוט, עובד השגרירות בלונדון שתועד כשהוא משוחח על האפשרות "להפיל" חברי פרלמנט בריטים, התפטר השבוע מתפקידו. במשרד החוץ הבהירו היום (חמישי) כי התפטרותו של מסוט מהשגרירות בבריטניה הוגשה כבר שלשום - והתנערו מהתכניות שרקם מסוט בסרטון. לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו. "הוא הועסק כעובד מקומי על ידי משרד החוץ - אין למסוט ולא היה לו כל קשר למשרד לעניינים אסטרטגיים", נמסר בהודעת משרד החוץ. הסרטון בו תועד מסוט עורר בתחילת השבוע סערה בבריטניה, והפרשה ...and more »


מזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדוד - Tashtiot
2017-01-10

Tashtiotמזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדודTashtiotהצינור הכיל מזוט, ולא בוצעה טעינה או פריקה של דלקים כבדים מאוניה. כתמי דלק קלים אותרו באזור החוף הצפוני לנמל אשדוד, ומעט דלק הגיע גם לאזור שמורת פלמחים. היקף הזיהום בים מקומי על פי הגדרות התוכנית הלאומית לטיפול בזיהום ים בשמן, תלמ"ת. היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה ממשיכה לעקוב אחר פעולות ריקון הצינור לחוף, ופועלת לבדיקת נסיבות האירוע. חברת החשמל מסרה כי מרגע שזוהה כי יש כתם דלק באזור תחנת הכוח אשכול, צוותי מחלקת הים של חברת החשמל צללו כדי לאתר את מקור הדליפה. מהבדיקה עלה, שקיים סדק באחד מהריתוכים ...תיעוד מהאוויר: דליפת המזוט ליםmakoדליפת דלק מצינור של חברת החשמל גרמה לזיהום בחופי אשדוד ופלמחיםהארץall 5 news articles »


זיהום בנמל חיפה עקב דליפת עשרות טון של מזוט - Tashtiot
2015-08-24

זיהום בנמל חיפה עקב דליפת עשרות טון של מזוטTashtiot​המשרד להגנת הסביבה עיכב לחקירה את צוות האונייה "צים ונקובר" בשל דליפת מזוט לים בעת תדלוק. פעולה מהירה של צוותי נמל חיפה והמשרד להגנת הסביבה שהגיעו למקום וביצעו פעולות חסימה ושאיבה של המזוט שדלף, מנעה התפשטות הזיהום בים. Print Friendly, PDF & Email. זיהום בנמל חיפה עקב דליפת עשרות טון של מזוט. ​המשרד להגנת הסביבה עיכב לחקירה את צוות האונייה "צים ונקובר" בשל דליפת מזוט לים בעת תדלוק. פעולה מהירה של צוותי נמל חיפה והמשרד להגנת הסביבה שהגיעו למקום וביצעו פעולות חסימה ושאיבה של המזוט שדלף, מנעה התפשטות ...


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net