מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2017-11-19

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


בקרוב: תחילת עבודות שיקום באתר אפולוניה - News1 מחלקה ראשונה
2017-11-13

News1 מחלקה ראשונהבקרוב: תחילת עבודות שיקום באתר אפולוניהNews1 מחלקה ראשונהבחודשים הקרובים צפויה להתחיל החברה הממשלתית לשירותי איכות הסביבה, בעבודות שיקום ראשוניות באתר תעש נוף ים (אפולוניה). העבודות מתבצעות במסגרת המיזם הלאומי לשיקום קרקעות המדינה ובסיסי צה"ל ותעש המתפנים. המיזם מנוהל על-ידי ועדת היגוי בין-ממשלתית למיזם, שבה חברים המשרד להגנת הסביבה, החשב הכללי, משרד האוצר, רשות מקרקעי ישראל ומשרד הביטחון. העבודות הן ראשוניות, ומטרתן הסרת מספר מוקדי זיהום, בהם: פינוי ארבעה מכלי מזוט תת-קרקעיים והקרקע המזוהמת בסביבתם; עריכת חפירות גישוש לאיתור פסולת מסוכנת; וחפירת קרקע מזוהמת ...שיקום קרקעות מזוהמות: בקרוב יחלו העבודות באתר אפולוניהפורטל החקלאות הישראליall 3 news articles »


פי 30 מהמותר: זיהום האוויר מכסה בעשן את העיר השנייה בגודלה בפקיסטאן - הארץ
2017-11-11

הארץפי 30 מהמותר: זיהום האוויר מכסה בעשן את העיר השנייה בגודלה בפקיסטאןהארץלאהור, העיר השנייה בגודלה בפקיסטאן, נראית כמו חדר עישון ענק כבר כמעט שבועיים. ובכל זאת, עביד עומאר הוכה בתדהמה כאשר בדק ביום רביעי את מכשיר ניטור איכות האוויר שהתקין במטרה לעקוב אחר זיהום האוויר הקשה בעיר. המכשיר בדק את החלקיקים PM2.5, חלקיקים זעירים ומסוכנים שיכולים לחדור לריאות ולמחזור הדם. המכשיר הציג רמה של 1,077 מיקרוגרם למטר מעוקב, פי 30 מהרמה שנחשבת לבטוחה לפי ממשלת פקיסטאן. "אפשר לראות ולהריח את העשן במשך כל שעות היום, וממש לגעת בזוהמה", אומרת אמנה מנאן בת ה–26, מנהלת סניף של חברה רב־לאומית ...


לפתוח את הסתימה - דבר ראשון
2017-10-21

דבר ראשוןלפתוח את הסתימהדבר ראשוןמפעלים תעשייתיים צורכים כיום כ-123 אלף טון מזוט בשנה, דלק מזהם הרבה יותר מגז טבעי. על פי התכנית המוצעת, הכמות הזו תרד בהדרגה לאפס באמצע 2019. עם זאת, לממשלה אין יכולת להבטיח את יישום התכנית, מפני שתשתיות חלוקת הגז נבנו כתשתיות פרטיות. עם גילוי הגז הטבעי בישראל, הקימה הממשלה את חברת נתיבי גז לישראל (נתג"ז) שאחראית על קווי הולכת הגז ומחברת אליהם צרכנים כבדים, כמו תחנות כוח. צרכנים קטנים, נקראים "צרכני חלוקה", ורשת החלוקה אליהם חולקה לזכיינים פרטיים. החלטה זו יצרה מבנה תמריצים, בעייתי לפיו לחברות אין די ...


מחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעי - פורטל החקלאות הישראלי
2017-10-21

פורטל החקלאות הישראלימחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיפורטל החקלאות הישראליבעשור האחרון צריכת דלק המזוט בישראל צנחה ב-90%, בהתאם להתבססות הולכת וגוברת על הגז הטבעי. כך, בשנת 2016 נרשם שימוש בכ-320 אלף טון מזוט בלבד, לעומת כ-2 מיליון טון מזוט בשנת 2006. יחד עם זאת, בתעשייה חלו עיכובים בפריסת תשתית הגז הטבעי וכן בחיבור מפעלים בישראל לתשתית זו. עיכוב זה הביא להמשך צריכת מזוט, אשר הינו דלק מזהם ויקר יותר מגז טבעי. כך, המפעלים חרגו ממגבלת זיהום האוויר, אליה הם מחויבים על פי חוק. על מנת להשלים את מעבר כלל המשק לצריכת גז טבעי, משרדי הממשלה הרלוונטיים גיבשו החלטה, הכוללת פתרון במסלול ...


הממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעלים - Tashtiot
2017-10-17

Tashtiotהממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעליםTashtiotכך, בשנת 2016 נרשם שימוש בכ-320 אלף טון מזוט בלבד, לעומת כ-2 מיליון טון מזוט בשנת 2006. יחד עם זאת, בתעשייה חלו עיכובים בפריסת תשתית הגז הטבעי וכן בחיבור מפעלים בישראל לתשתית זו. עיכוב זה הביא להמשך צריכת מזוט, פואשר הינו דלק מזהם ויקר יותר מגז טבעי. כך, המפעלים חרגו ממגבלת זיהום האוויר, אליה הם מחויבים על פי החוק לזיהום אוויר שנכנס לתוקפו. על מנת להשלים את מעבר כלל המשק לצריכת גז טבעי, משרדי הממשלה הרלוונטיים גיבשו החלטה, הכוללת פתרון במסלול ירוק עבור המפעלים למניעה של הפרת היתרי הפליטה, וכן האצה של ...ביום ראשון הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיגלובסהמפעלים המזהמים ימשיכו לזהם שנתיים נוספות - באישור הממשלהTheMarkerתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטall 6 news articles »


אל ג'זירה: הפעלנו סוכן חשאי בארגונים פרו-ישראלים בוושינגטון - ערוץ 20
2017-10-10

אל ג'זירה: הפעלנו סוכן חשאי בארגונים פרו-ישראלים בוושינגטוןערוץ 20הפרסום ב- nrg המסתמך על דיווח באתר האמריקאי 'the intercept' – מספר כי הטקטיקות בהן נקטה הרשת בארצות-הברית דומות לאלה בהן השתמשה בתחקיר על עובדי ארגונים מקבילים בלונדון – תחקיר ששידורו הביא בסופו של דבר להתפטרות עובד השגרירות הישראלית שי מזוט. התלונות נגד מעשיה של אלג'זירה בלונדון נדחו לאחרונה על ידי הרגולטור באנגליה. כעת לאחר שהרגולטור הבריטי דחה את הטענות כלפי התנהלות הרשת הודיע סווישר כי כעת תתאפשר שידור חלקו האמריקאי של התחקיר שבוצע במקביל לזה הבריטי. על פי הציטוט שהופיע ב- nrg, סווישר אמר כי: "אני ...and more »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-24

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח לשימוש חלופי בסולר, מזוט ובפחם.-"בעקבות העדר אספקת גז בשל התקלה באסדת תמר תמהיל הדלקים לייצור החשמל בתחנת הכוח אשכול כיום הוא כ47.27 % מזוט, 27.27 % גז, 25.45 % סולר. הדלקים המחליפים ...התקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודחדשות 2 - רשתהתקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסזיהום אוויר בעקבות התקלה במאגר 'תמר'כיכר השבתynet ידיעות אחרונות -mako -כלכליסטall 49 news articles »


עובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטר - NRG
2017-01-12

NRGעובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטרNRGאחרי הסערה בבריטניה:שי מזוט, עובד השגרירות בלונדון, שצולם על ידי כתב אלג'זירה מכנה את שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, "אדיוט" וניסה להדיח את סגן שר החוץ, אלן דאנקן, מתפקידו מפני שלטענתו הוא "עושה הרבה בעיות", התפטר היום (יום ה') מתפקידו. הפרשה נחשפה לראשונה בתחילת החודש באתר הדיילי מייל שהדליף את השיחה המוקלטת בין עובד השגרירות לבין מריה סטריצולו, עוזרת השר הבריטי הפרו-ישראלי, רוברט חלפון. בהקלטה נשמע מסוט אומר לפעילה הפרו-ישראלית כי צריך "להפיל" את דאנקן . על ג'ונסון אמר מזוט כי הוא שהפך לשר חוץ ללא ...and more »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoבסרטון שפורסם נראה מזוט, קצין לשעבר בצה"ל ועובד בשגרירות ישראל בלונדון, משוחח עם מריה סטריצולו - עוזרת פרלמנטרית לפוליטיקאי בשם רוברט חלפון מהמפלגה השמרנית באותה התקופה - על רשימת פוליטיקאים שהוא מעוניין להפיל. בשיחה נכח גם אדם בשם רובין, שהציג את עצמו כעובד עבור ארגון "ידידי הלייבור לישראל", אך בפועל היה כתב סמוי של רשת אל-ג'זירה. במהלך השיחה נשמע מזות אומר לסטריצולו בחיוך: "האם אני יכול לתת לך רשימה של חברי פרלמנט שאני מניח שהיית שמחה להפיל?". סטריצולו משיבה: "אתה יודע, אם אתה בוחן זאת היטב אני בטוחה ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net