מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2018-04-21

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


טראמפ כאנטי גלובליסט - News1 מחלקה ראשונה
2018-04-16

News1 מחלקה ראשונהטראמפ כאנטי גלובליסטNews1 מחלקה ראשונהאולם בעוד סין, שהיא עדיין מפותחת פחות מארה"ב בפליטת גזי חממה לנפש, אמורה לספוג קיצוץ "נסבל", לארה"ב זהו ניתוח קשה, משום שמרבית מקורות האנרגיה שלה הם עדיין מקורות פוסיליים מזהמים מאוד או מזהמים - פחם, מזוט, סולר ונפט - ומהפכת השימוש בגז ובאנרגיה "ירוקה" היא עדיין בעיבורה. ההתחייבות האמריקנית ניתנה על-ידי ממשל אובמה ונבעה, בין היתר, מהשקפת-עולם פוסט-ליברלית וניאו-גלובליסטית שאפיינה את המדיניות הבינלאומית שלו בתחומים רבים וגרמה לארה"ב נזקים כלכליים משמעותיים. טראמפ "רץ" לנשיאות עם הצהרת מדיניות הפוכה לזו ...


חברת החשמל: ב-2017 חלה ירידה של 21% בפליטת מזהמים מתחנות הכוח - הארץ
2018-04-10

הארץחברת החשמל: ב-2017 חלה ירידה של 21% בפליטת מזהמים מתחנות הכוחהארץבתחמוצות החנקן חלה ירידה של כ-13% לעומת 2016 וירידה של כ-59% בהשוואה לשנת 2012. בתחמוצות גופרית חלה ירידה של כ-29% לעומת 2016 וירידה של כ-63% לעומת 2012. בחומר חלקיקי חלה ירידה של כ-9% לעומת 2016 וירידה של כ-46% לעומת 2012. בפחמן דו-חמצני - גז חממה - חלה ירידה מתונה יותר של כ-3% וירידה של כ-35% לעומת 2012. בסוף השנה שעברה החלו לפעול בתחנת הכוח בחדרה אמצעים חדשים להפחתת זיהום שיוצר הפחם, שבו נעשה שימוש בתחנה זו. הדבר הביא להפחתת הירידה בזיהום ולכך נוספה העובדה שחברת החשמל הרחיבה בשנים האחרונות את השימוש ...


חברת החשמל: ירידה של 21 אחוז בפליטת מזהמים בשנה החולפת - הידברות
2018-04-10

הידברותחברת החשמל: ירידה של 21 אחוז בפליטת מזהמים בשנה החולפתהידברותכך למשל, בתחמוצות חנקן חלה ירידה של כ- 13 אחוז לעומת 2016, בתחמוצות גפרית חלה ירידה של כ- 29 אחוז לעומת 2016, בחומר חלקיקי חלה ירידה של כ- 9 אחוז לעומת 2016, בפחמן דו חמצני חלה ירידה מתונה יותר של כ- 3 אחוז. הצפי הוא שעם המשך התקדמות מיזם הפחתת הפליטות של החברה והשלמתו באתר באשקלון (תחנת רוטנברג), בשילוב שימוש מוגבר בגז טבעי לייצור חשמל, פליטת המזהמים העיקריים תמשיך לרדת באופן משמעותי. בחברה מדווחים כי נצפתה בשנת 2017 עליה בפליטה השנתית של מספר פרמטרים, שנובעת בעיקר בשל עלייה בצריכת סולר ומזוט בשל התקלה ...


נמשכת הירידה ברמת הפליטות מתחנות הכוח של חברת החשמל - ספונסר (הודעות לעיתונות)
2018-04-07

נמשכת הירידה ברמת הפליטות מתחנות הכוח של חברת החשמלספונסר (הודעות לעיתונות)בחברת החשמל צופים שפליטת המזהמים העיקריים תמשיך לרדת באופן משמעותי גם בשנים הקרובות. זאת עקב המשך התקדמות מיזם הפחתת הפליטות של החברה והשלמתו באתר "רוטנברג" (לצמצום פליטות דו תחמוצות גופרית ותחמוצות חנקן בתחנות הפחמיות), וכן בשל המשך צמצום הייצור בפחם והרחבת הייצור בגז טבעי. חברת החשמל פעלה רבות לכניסת הגז הטבעי והרחבת השימוש בו. בזכות הגעת הגז ממאגר "תמר", החל מסוף חודש מרס 2013 ותחילת ייבוא גז נוזלי על ידי חברת החשמל באמצעות אניית הגז הנוזלי הטבעי, החל מהרבעון השני של שנת 2013 נפסק כמעט לחלוטין השימוש ...and more »


ההפסד שלכם, הרווח של משרד התחבורה - News1 מחלקה ראשונה
2018-03-23

News1 מחלקה ראשונהההפסד שלכם, הרווח של משרד התחבורהNews1 מחלקה ראשונהלעומת זאת, המס על פליטות גזי החממה ממקורות אנרגיה שאינם קשורים לתחבורה - כמו מיסוי על פחם, מזוט ומקורות אנרגייה תעשייתיים אחרים - נמוך בעשרות אחוזים מהעלויות האמיתיות. ולשם הבהרה: פליטות הפחמן ממקורות לא תחבורתיים תופסות בעולם כ-95% מכלל הפליטות. במילים אחרות, הנהגים מסבסדים את התעשיינים. בשורה התחתונה, מדובר במשחק ציני בקנה מידה אפי, שבו כולם, חוץ מהנהגים, מרוויחים מעומסי התנועה. משרד התחבורה משתמש בעומסים כדי לשריין לעצמו תקציבים בהיקף חסר תקדים בתולדות המדינה, ולתרגם אותם לכוח פוליטי רב. התקציבים ...and more »


זיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה - ynet ידיעות אחרונות
2018-03-04

ynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינהynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה. מספינה הנושאת דגל פנמה דלף מזוט ברציף הקישון של נמל חיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי נפתחה חקירה פלילית. אילנה קוריאלפורסם: 04.03.18 , 16:34. מזוט דלף בצהריים (יום א') מאוניה שעגנה ברציף הקישון בנמל בחיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי האירוע מוגדר כ-Tier-1, כלומר אירוע פנימי בתוך נמל חיפה ללא השפעה מחוץ לאזור הנמל. (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה). (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה). סמוך לשעה ...מזוט פרץ מאוניה ברציף הקישון בנמל חיפהחי פה - חדשות חיפהתקרית מזוט ברציף הקישון בנמל חיפהPort2Port ספנות ותעופההמשרד להגנת הסביבה: זיהום ים במזוט ברציף הקישון בנמל חיפהחדשות 0404all 5 news articles »


שטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגז - TheMarker
2018-02-27

TheMarkerשטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגזTheMarker"אין איזון דלקים במדיניות שלי, התוכנית שלי היא להשתמש בהזדמנות הנדירה - שילוב בין שדות הגז הענקיים והתפתחויות באנרגיות מתחדשות - ולהפוך את ישראל לאחת המדינות הראשונות בעולם המערבי שבה אנרגיה תהיה עם פחות או יותר אפס זיהום ופגיעה בסביבה ובבריאות הציבור". את הדברים אמר שטייניץ בוועידת האנרגיה השנתית של המכון הישראלי לאנרגיה וסביבה בתל אביב. שטייניץ התייחס לנזקים הסביבתיים הנגרמים משימוש בתחנות פחמיות, ואמר כי "הפחם הורג. זיהום האוויר הורג. לפי ה-OECD, ב-2015 נהרגו בישראל 2,500 איש מזיהום אוויר. בתאונות ...and more »


לאישור הממשלה: תוכנית להאצת השימוש בגז טבעי בתעשייה - ynet ידיעות אחרונות
2017-10-16

ynet ידיעות אחרונותלאישור הממשלה: תוכנית להאצת השימוש בגז טבעי בתעשייהynet ידיעות אחרונותהממשלה תפרסם לראשונה תחזית להפחתה בצריכת המזוט במשק בעקבות הסבה לגז טבעי. שר האנרגיה ידווח לממשלה פעם בשישה חודשים על קצב התקדמות חיבור. המפעלים לגז טבעי, ויציג תחזית מעודכנת באשר לחיבור צרכנים פוטנציאלים נוספים. 2. צוות מיוחד שיוקם, בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה, ובהשתתפות מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, מנהל רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והממונה על התקציבים במשרד האוצר, יגבש תוכנית להאצת חיבור מפעלים לרשת חלוקת הגז הטבעי. תוכנית זו תכלול לראשונה לוחות זמנים מחייבים לחיבור מפעלים לגז, ואחריהם תחול אכיפה ...המפעלים המזהמים ימשיכו לזהם שנתיים נוספות - באישור הממשלהTheMarkerביום ראשון הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיגלובסתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטall 6 news articles »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-25

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח לשימוש חלופי בסולר, מזוט ובפחם.-"בעקבות העדר אספקת גז בשל התקלה באסדת תמר תמהיל הדלקים לייצור החשמל בתחנת הכוח אשכול כיום הוא כ47.27 % מזוט, 27.27 % גז, 25.45 % סולר. הדלקים המחליפים ...התקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודmakoכך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותהתקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסכיכר השבת -כלכליסטall 49 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net