מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים דלק דיזל נמוכה גופרית מחיר מהנמל ניו יורק

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של סולר

מחיר לליטר

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לגלון
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

דלק דיזל

סולר הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

טמפרטורת הזיקוק של הסולר נעה בין 200 מעלות צלזיוס ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות הסולר היא 845 גרם לליטר. בעוד צפיפות הבנזין היא 752 גרם לליטר. בעת בעירה, משחרר ליטר סולר אנרגיה השווה ל-36.3 מגה ג'אול. בעוד בנזין משחרר אנרגיה השווה ל- 33.7 מגה ג'אול. הערך האנרגטי של קילוגרם סולר הוא שלושה אחוזים פחות משל קילוגרם בנזין.

בדרך כלל, מחיר הסולר זול ממחיר הבנזין. תהליך הפיכת הסולר לחומר מזהם פחות, מעלה את מחירו.

ההרכב הכימי הממוצע של הסולר הוא שרשרת פחמימנים של C12H26 (כלומר, 12 אטומי פחמן יחד עם 26 אטומי מימן). הרכב השרשרת יכול להיות בין C10H22 ל- C15H32.

השימוש הנפוץ ביותר בסולר הוא הנעת מנועי דיזל. למרות שמנוע הדיזל הראשון הונע באמצעות ביו דיזל, הרי שכיום משתמשים להנעת מנועי דיזל בעיקר בסולר. בעבר מנועי הדיזל לא היו נפוצים ויעילים כל- כך. ולכן, אפילו טנקים היו מונעים במנועי בנזין. הנעת טנקים במנועי בנזין גרמה לבעיות בטיחות חמורות במקרה של פגיעה, מכיוון שבנזין מתלקח במהירות. לדוגמה, טנקי AMX 13. כיום, מנועי דיזל משמשים להנעת טנקים, משאיות מכוניות פרטיות ועוד.

שימוש נוסף בסולר הוא כחומר הסקה למערכות הסקה, כחומר ניקוי במוסכים ועוד.

מנועי דיזל חדשים מסוגלים לחסוך 40% דלק לעומת מנוע בנזין זהה, זאת בגלל תכנון מנוע נכון ואנרגיה רבה יותר לכל ליטר סולר. בנוסף, כמות הפחמן דו-חמצני הנפלט ממנוע דיזל נמוכה מאשר במנוע בנזין זהה. מצד שני, סולר מכיל יותר גופרית הגורמת לזיהום אוויר. על פי התקנות האירופאיות לזיהום אוויר, יש להפחית את כמות הגופרית בסולר. פחות גופרית, משמע הסולר פחות שמנוני. ולכן, מוספים לסולר תוספים.

בישראל, מוטל על הסולר בלו בשיעור של 2.76 ש"ח לליטר (נכון לינואר 2011)‏

חדשות סולר

This RSS feed URL is deprecated
2018-05-27

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


"היא יודעת שפוחדים להתעסק איתה": האשה שחזרה לנהל את רכבת ישראל - TheMarker
2018-05-27

"היא יודעת שפוחדים להתעסק איתה": האשה שחזרה לנהל את רכבת ישראלTheMarkerעל הסיפור הבא חוזרים בדבקות מקורות שונים במשרדי הממשלה, ברכבת ישראל ובמגזר העסקי - אם כי בוועד עובדי הרכבת מכחישים את פרטיו בתוקף. לפי הסיפור, ההחלטה לדחות את פתיחת קו הרכבת המהיר לירושלים שיבשה את תוכניותיה של יו"ר ועד עובדי הרכבת, גילה אדרעי, לפתוח במערכה לשדרוג נוסף בתנאי השכר של העובדים במונופול הממשלתי. כך, היו"ר החדשה־ישנה תיכננה להשתמש בעיתוי הרגיש כדי לדחוק לפינה את ההנהלה ואת שר התחבורה, ישראל כ"ץ, במשא ומתן. אם הסיפור נכון ואם לא - פתיחת פרויקט הדגל של רכבת ישראל נדחתה לבסוף בלי קשר לוועד ...


חברת החשמל מפרסמת את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2018 - טלנירי
2018-05-26

טלניריחברת החשמל מפרסמת את הדוחות הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2018טלנירי... כי חברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון של 2018 בהפסד של 67 מיליוני ש"ח, לעומת רווח של 316 מיליוני ש"ח בתקופה המקבילה אשתקד. בשלושת החודשים שנסתיימו ביום 31 במרץ 2018, חל קיטון של 6% במכירות החשמל של החברה לעומת התקופה המקבילה אשתקד הנובע מקיטון בביקוש לחשמל. כתוצאה מקיטון הביקושים לחשמל ומשינוי תמהיל הייצור, קטנה צריכת הדלקים בין התקופות בסך של כ-230 מיליוני ש"ח (כ – 11%). מחצית מהירידה נובעת מירידה בעלויות צריכת הגז, הן בשל ירידה בצריכה והן בשל ירידה בשע"ח, שהוביל לירידה במחיר הגז, ומחצית מהירידה ...


נושאת הבשורה: היאכטה שתשנה את העולם? - ערוץ הספורט
2018-05-24

נושאת הבשורה: היאכטה שתשנה את העולם?ערוץ הספורטבניגוד לבנזין או סולר ששניהם מגיעים מאותו המקור- בטן האדמה, הפקת מימן מתאפשרת בעזרת מגוון גדול מאוד של דרכים, החל מאנרגיות מתחלפות כמו שמש, רוח, מיחזור אשפה (גז מתאן) ועוד. המכנה המשותף לכל הדרכים להפקת המימן הוא השימוש בנוזל החיים, מים, גם מי ים. היתרונות של המימן מבלי להיכנס לעומקו של עניין באים לידי ביטוי בזמינות שלו, יכולת הנשיאה שלו. הוא לא מזהם כלל, לא מצריך תשתיות ביתיות מורכבות וגם לא מצריך מהמשתמש לשנות את דפוס ההתנהגות שלו (כמו למשל עצירת טעינה ארוכה של חצי שעה ויותר) ולכן בטויוטה ובעוד ...


תיעוד מבפנים: לוחמי האש מכבים את הלהבות בבית הכנסת - בחדרי חרדים
2018-05-23

בחדרי חרדיםתיעוד מבפנים: לוחמי האש מכבים את הלהבות בבית הכנסתבחדרי חרדים"לוחמי האש ממחוז ירושלים וממחוזות סמוכים אשר הוזעקו לסייע, פועלים בנחישות בחום הכבד אל מול האש החזקה והעשן הכבד, בכדי למנוע פגיעה בתושבי בית שמש והסביבה" אמר טפסר משה סויסה מפקד כבאות והצלה מחוז ירושלים. לוחמי האש פועלים ב-2 גזרות עיקריות: סמוך לרחובות נחל אוריה ונחל קטלב; ביער בין זנוח למחסיה מתפשטת שריפה על פני מספר דונמים. לוחמי האש פועלים בכוחות גדולים לבלום את הלהבות בקו הבתים והחצרות במקביל לכיבוי שריפת מיכל סולר וקרוואן המשמש כבית כנסת. בשריפה ביער מטוסי כבאות והצלה, הצליחו להשיג בלימה מסוימת ...


שריפה נוספת מסכנת בתים באזור בית שמש: מיכל סולר וקראוון המשמש מעון עלו באש - חדשות 0404
2018-05-23

חדשות 0404שריפה נוספת מסכנת בתים באזור בית שמש: מיכל סולר וקראוון המשמש מעון עלו באשחדשות 0404שריפה נוספת מסכנת בתים באזור בית שמש: מיכל סולר וקראוון המשמש מעון עלו באש. ירון ליפשיץ. 23/05/2018 15:37. חדשות. Share. חמישה צוותי כיבוי והצלה מתחנות בית שמש, פועלים בשריפת עשבוני וצמחייה ברמת בית שמש. כתוצאה מהשריפה, עולים באש מיכל סולר וקרוואן אשר ככל הנראה משמש כבית כנסת ומעון. לוחמי האש פועלים נמרצות לכיבוי השריפה שנמצאת על קו הבתים ומסכנת אותם.כמו כן, בסיוע משטרת ישראל, פונה המעון. (סרטון: פ. שליט) ...בית שמש: ילדים פונו מקראוון שעלה באשynet ידיעות אחרונותשריפת ענק בבית שמש; בית כנסת עלה בלהבות - כיכר השבתכיכר השבתשריפת ענק בבית שמש; בית כנסת עלה בלהבותבחדרי חרדיםחרדים10 -הידברות -כל הזמןall 10 news articles »


נשיא מצרים א-סיסי הודיע כי מעבר רפיח יישאר פתוח במשך חודש הרמדאן - הארץ
2018-05-18

הארץנשיא מצרים א-סיסי הודיע כי מעבר רפיח יישאר פתוח במשך חודש הרמדאןהארץנשיא מצרים א-סיסי הודיע כי מעבר רפיח יישאר פתוח לאורך כל חודש הרמדאן. בהודעה שפורסמה בעמוד הפייסבוק הרשמי של הנשיא המצרי נמסר כי הוא הנחה אתמול את הגורמים הרלוונטיים לפתוח את המעבר במטרה להקל על תושבי רצועת עזה. שליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב פרסם הודעת תמיכה בהחלטתו של א-סיסי. "אני משבח את החלטתו של הנשיא המצרי", נכתב בהודעה. "זהו צעד חשוב ומעודד. אני מקווה שהמצב הביטחוני יאפשר לשמור על תנועה סדירה במעבר". פתיחת המעבר תאפשר העברת סולר לתחנת הכוח ברצועה, המושבתת בימים האחרונים. בנוסף תתאפשר ...and more »


לאחר שישה ימים: חודשה אספקת הגז והסולר לעזה - ynet ידיעות אחרונות
2018-05-17

ynet ידיעות אחרונותלאחר שישה ימים: חודשה אספקת הגז והסולר לעזהynet ידיעות אחרונותביום שישי האחרון גרמו מתפרעים פלסטינים נזק של כעשרה מיליון שקלים לצינור הגז במעבר כרם שלום. היום, לאחר עבודות תיקון, הועברו לרצועת עזה 12 מיכליות של סולר ומיכלית גז. במקביל, הסתיימה עבודת תיקון הצנרת שנפגעה. יואב זיתוןפורסם: 17.05.18 , 21:30. לאחר שישה ימים שבהם הושבת מעבר כרם שלום בשל הפגיעה החמורה וההשחתה של צינורות הגז והדלק במעבר הפלסטיני, המשמשים להעברת גז ודלק לשימוש התושבים ברצועת עזה, על-ידי מפגינים פלסטינים - חודשה הערב (יום ה') אספקת הגז והסולר לרצועת עזה דרך המעבר. השחתה והצתה של מעבר כרם ...חודשה באופן חלקי אספקת הגז והסולר לרצועת עזהערוץ 20לאחר שישה ימים: חודשה חלקית אספקת הגז והדלק לעזהישראל היוםall 3 news articles »


גידול של 34% ברווח התפעולי של בזן בעקבות תפוקות שיא במתקני הזיקוק - TheMarker
2018-05-16

TheMarkerגידול של 34% ברווח התפעולי של בזן בעקבות תפוקות שיא במתקני הזיקוקTheMarkerהרווח התפעולי התזרימי של מגזר הדלקים - זיקוק סולר, קרוסין ומזוט מנפט גולמי - גדל ב-34% ברבעון החולף והגיע ל-86 מיליון דולר. העלייה לעומת הרבעון הראשון אשתקד נובעת בעיקר בשל העובדה שבאותו רבעון ב-2017 נפגעו רווחי המגזר מטיפולים תקופתיים, שהקטינו את הנצילות של מתקני הזיקוק ל-74%. לעומת זאת, ברבעון הראשון של 2018 הגיעה נצילות בתי הזיקוק לשיא של 100%. בזן ייצרה 2.5 מיליון טון תזקיקים ברבעון הראשון של 2018, בהשוואה ל-1.9 מיליון טון ברבעון המקביל ב-2017. מרווח הזיקוק ברבעון הראשון של 2018 ירד, וכתוצאה מכך ...and more »


בפעם השלישית: פלסטינים הציתו תשתיות במעבר כרם שלום - ynet ידיעות אחרונות
2018-05-14

ynet ידיעות אחרונותבפעם השלישית: פלסטינים הציתו תשתיות במעבר כרם שלוםynet ידיעות אחרונותהצתת מעבר כרם שלום על ידי ההמון הפלסטיני (צילום: דובר צה. (צילום: דובר צה"ל). הצתת מעבר כרם שלום על ידי ההמון הפלסטיני (צילום: דובר צה. (צילום: דובר צה"ל). ההצתה בחלקו הפלסטיני של המעבר התרחשה בשעות הערב המוקדמות, אז הגיעו כמה מאות פלסטינים וחיבלו בחלק שלא הוצת בשני האירועים הקודמים. הם פגעו בצנרת הדלק ובמסוף האגרגטים. במערכת הביטחון מעריכים כי קיים צפי להחמרה במחסור בחשמל בשטח הרצועה - זאת בשל עצירה כמעט מוחלטת של הכנסת סולר ודלקים דרך מעבר כרם שלום. בסוף השבוע סיירו נציגי רשות המעברים, אנשי פיקוד ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net