מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים דלק דיזל נמוכה גופרית מחיר מהנמל ניו יורק

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של סולר

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

דלק דיזל

סולר הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

טמפרטורת הזיקוק של הסולר נעה בין 200 מעלות צלזיוס ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות הסולר היא 845 גרם לליטר. בעוד צפיפות הבנזין היא 752 גרם לליטר. בעת בעירה, משחרר ליטר סולר אנרגיה השווה ל-36.3 מגה ג'אול. בעוד בנזין משחרר אנרגיה השווה ל- 33.7 מגה ג'אול. הערך האנרגטי של קילוגרם סולר הוא שלושה אחוזים פחות משל קילוגרם בנזין.

בדרך כלל, מחיר הסולר זול ממחיר הבנזין. תהליך הפיכת הסולר לחומר מזהם פחות, מעלה את מחירו.

ההרכב הכימי הממוצע של הסולר הוא שרשרת פחמימנים של C12H26 (כלומר, 12 אטומי פחמן יחד עם 26 אטומי מימן). הרכב השרשרת יכול להיות בין C10H22 ל- C15H32.

השימוש הנפוץ ביותר בסולר הוא הנעת מנועי דיזל. למרות שמנוע הדיזל הראשון הונע באמצעות ביו דיזל, הרי שכיום משתמשים להנעת מנועי דיזל בעיקר בסולר. בעבר מנועי הדיזל לא היו נפוצים ויעילים כל- כך. ולכן, אפילו טנקים היו מונעים במנועי בנזין. הנעת טנקים במנועי בנזין גרמה לבעיות בטיחות חמורות במקרה של פגיעה, מכיוון שבנזין מתלקח במהירות. לדוגמה, טנקי AMX 13. כיום, מנועי דיזל משמשים להנעת טנקים, משאיות מכוניות פרטיות ועוד.

שימוש נוסף בסולר הוא כחומר הסקה למערכות הסקה, כחומר ניקוי במוסכים ועוד.

מנועי דיזל חדשים מסוגלים לחסוך 40% דלק לעומת מנוע בנזין זהה, זאת בגלל תכנון מנוע נכון ואנרגיה רבה יותר לכל ליטר סולר. בנוסף, כמות הפחמן דו-חמצני הנפלט ממנוע דיזל נמוכה מאשר במנוע בנזין זהה. מצד שני, סולר מכיל יותר גופרית הגורמת לזיהום אוויר. על פי התקנות האירופאיות לזיהום אוויר, יש להפחית את כמות הגופרית בסולר. פחות גופרית, משמע הסולר פחות שמנוני. ולכן, מוספים לסולר תוספים.

בישראל, מוטל על הסולר בלו בשיעור של 2.76 ש"ח לליטר (נכון לינואר 2011)‏

חדשות סולר

This RSS feed URL is deprecated
2017-12-17

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


מחיר התמימות: ולנסיה הפסידה 2:1 לאייבר - One - One
2017-12-16

Oneמחיר התמימות: ולנסיה הפסידה 2:1 לאייבר - OneOneהעטלפים רצו לצמק את הפער מברצלונה, אך הופתעו מרגלי אינוי (48) וז'ורדן (87) ואיבדו את המקום השני לטובת אתלטיקו. סאנטי מינה כבש לוולנסיה (57)and more »


הארגונים הסוררים מרתיחים את השטח - וחמאס משחק באש - וואלה!
2017-12-13

וואלה!הארגונים הסוררים מרתיחים את השטח - וחמאס משחק באשוואלה!המשאיות ממצרים שסיפקו סולר לתחנת הכוח של עזה לא נכנסו לרצועה בשל בעיות בצד המצרי של הגבול, ובשל כך פחות חשמל מגיע לבתים. מנהיג חמאס אסמאעיל הנייה נושא נאום ברצועת עזה בעקבות ההכרה בירושלים, 7 בדצמבר 2017 (. הפוקוס עבר מהמצוקה והמשכורות לדיונים על ירושלים. הנייה (צילום: רויטרס). בנוסף, משכורות חודש נובמבר של פקידי חמאס ברצועה - 45 אלף איש, לא שולמו עד כה, למרות שכבר אמצע דצמבר. הממשלה הפלסטינית ברמאללה מסרבת לשלם את המשכורות כל עוד לא נפתרו הסוגיות השנויות במחלוקת בין חמאס ופתח, בעוד שחמאס טוען שעל פי ...


מכרז חדש להחלפת הרכבים לסגני אלופים - ערוץ 7
2017-12-12

ערוץ 7מכרז חדש להחלפת הרכבים לסגני אלופיםערוץ 7מנהל הרכש במשרד הביטחון (מנה"ר) מפרסם בתום עבודת מטה מקיפה, מכרז לאספקת כ-1500 כלי רכב לקצינים בכירים בצה"ל (סא"ל), בשיטת הליסינג. המכרז הוא ל-4 שנים, בשונה משנים עברו שבהן המכרז היה ל-5 שנים, דבר שיביא להתייעלות ולחיסכון בהיקפים רחבים. לראשונה ינופקו הרכבים מ-3 מרכזי הפצה הפרושים בכלל הארץ דבר שיקל על הקצינים הלוחמים המשרתים הפריפריה. עד היום הרכבים נמסרו לקצין מנקודת מסירה אחת במרכז הארץ והיום הפיזור יאפשר להם למשוך את הרכב ממרכזי הפצה קרובים יותר למקום השירות של הקצין. המכרז שמפורסם הוא לכלי רכב ...


בזמן שאתם ממחזרים בקבוקים, כחלון מחריב את הטבע - הארץ
2017-12-11

הארץבזמן שאתם ממחזרים בקבוקים, כחלון מחריב את הטבעהארץדונם חורש טבעי שנכרת לעולם לא ישוקם. הביטוי "בכייה לדורות" קטן על מה שעלול לקרות וקורה כבר שנים. בין המדינה לבין האזרחים אמור להיות חוזה לא כתוב. על האזרח לעבור ליישובים צפופים ככל האפשר, שחוסכים בשטח יקר ובתשתיות. המדינה, מצדה, אמורה לשמור על הטבע, כדי לאפשר לאנשים לצאת מדי פעם מהעיר העשנה ולפוש קצת. גם מטע או שדה הם שטח פתוח, שעדיף על עוד שכונה של בטון ואספלט. אבל החוזה הזה מופר שוב ושוב. כידוע, רבים מפעילי הסביבה בישראל מדברים גבוהה גבוהה על מגורים מצופפים ושטחים פתוחים, אבל גרים בעצמם בבית קרקע ...


עושים שוק: טיבו קורטואה מרגיש טוב בצ'לסי אבל רוצה לבחון את כל האפשרויות - מעריב
2017-12-11

מעריבעושים שוק: טיבו קורטואה מרגיש טוב בצ'לסי אבל רוצה לבחון את כל האפשרויותמעריב#LaPortada 'Kepa, regalo de Reyes' https://t.co/7nxS0PCvfN. — MARCA (@marca) 11 בדצמבר 2017. * לוק שואו מוכן לעזוב את מנצ'סטר יונייטד בינואר הקרוב, אבל ידרוש פיצוי של 5 מיליון ליש"ט על התרת החוזה שלו המסתיים ב-2019. המגן מרוויח 170 אלף ליש"ט לשבוע ויודע שלא יוכל לקבל את הסכום בשום קבוצה אחרת. ניוקאסל מעוניינת, אבל מעמדה עדיין לא ברור (האם תימכר או תישאר בידיו של מייק אשלי והאם הבעלים הנוכחי מעוניין להזרים כסף). * יובנטוס מעוניינת בקרלוס סולר הפליימייקר של ולנסיה וכן במגן השמאלי של הקבוצה חוסה לואיס ...


דורון מורד בירך הגומל. והיתה לו סיבה טובה אש - כלבו – חיפה והצפון
2017-12-04

כלבו – חיפה והצפוןדורון מורד בירך הגומל. והיתה לו סיבה טובה אשכלבו – חיפה והצפוןהבעלים של חנות מון סניור רק רצה לתדלק, אבל במקום סולר מילאו לו בנזין, והתוצאה היתה להבת אש שהרסה את הג'יפ. מורד: "זה היה כמו ל"ג בעומר". 4.12.17 18:01. מאת: בועז כהן. סנובה התקשרה לדרוש בשלומו של דורון מורד, הבעלים של חנות מון סניור, וממליצה גם לכם לעשות את אותו הדבר. למה? כי בשבת הוא לקח את הג'יפ של אשתו מיה (המכונה שושי) לתדלוק כדי שלמחרת היא לא תיתקע בלי דלק בדרך לעבודה. הוא נכנס לתחנה, ביקש יפה מהמתדלק למלא מיכל מלא בסולר, המתין עד שהפעולה בוצעה, שילם ועזב את התחנה כשבנותיו איתו ברכב. אלא שאחרי פחות ...


אנשי השנה בוועידת אנרגיה ועסקים: דן ורדי ורפי טטרקה - News1 מחלקה ראשונה
2017-12-04

News1 מחלקה ראשונהאנשי השנה בוועידת אנרגיה ועסקים: דן ורדי ורפי טטרקהNews1 מחלקה ראשונהבשנת 2003 מונה לתפקיד המנכ"ל הראשון של חברת נתיבי גז (נתג"ז) החברה הממשלתית שהקימה את רשת קווי ההולכה של גז טבעי בלחץ גבוה ברחבי הארץ. נתג"ז בניהולו פרסה את צנרת הולכת הגז בלחץ גבוה לאורך כ-350 ק"מ כולל 100 ק"מ צינור ימי. נחתמו החוזים להשלמת פריסת התשתית ל-500 ק"מ וחוברו והוזרם גז טבעי לתחנות הכוח של חברת החשמל באשדוד, בגזר וברידינג וכן למפעלי תעשיה גדולים - נייר חדרה ומפעלי ים המלח בסדום. רפי טטרקה, שרת במשך שנים רבות בשב"כ בתפקידים מבצעיים, וכיהן כראש אגף מבצעים וסגן ראש השב"כ. לאחר פרישתו מונה בשנת ...and more »


מכה בכנף: ולנסיה נכנעה 1:0 לחטאפה - One
2017-12-03

Oneמכה בכנף: ולנסיה נכנעה 1:0 לחטאפהOneסולר ניסה את כוחו בבעיטה מחוץ לרחבה, אך הכדור ששיגר מ-25 מטרים היה שטוח ולא מספיק חזק וגואיטה ידע להתמודד היטב כשירד וקלט. ויסנטה גואיטה זועם (La Liga). דקה 66, חטאפה עלתה ל-0:1: דווקא אחרי דקות טובות של ולנסיה, המארחת עלתה ליתרון. כדור שהורחק על ידי הגנת ולנסיה הגיע לרגליו של ברגארה ששעט לכיוון הרחבה, הוא שיחרר בעיטה חזקה בנגיעה שפגעה בגבריאל פאוליסטה, הטעתה את נטו ונכנסה פנימה. שחקני חטאפה חוגגים (La Liga) שחקני חטאפה חוגגים עם הקהל (La Liga). דקה 75: ולנסיה כל כך קרובה להשוות. בעיטה חופשית יוצאת מן ...and more »


טריו של קשרים: הנשק של ולנסיה מול ברצלונה - One
2017-11-26

Oneטריו של קשרים: הנשק של ולנסיה מול ברצלונהOneדני פארחו, ג'ופרי קונדוגביה וקרלוס סולר. בעוד כולם עוסקים בפער אותו פתחה ברצלונה על פני ריאל ואתלטיקו מדריד, ניצבת לה בתווך ולנסיה הנמצאת במרחק ארבע נקודות בלבד מהחבורה של ארנסטו ואלוורדה, אותה היא תארח הערב (ראשון, 21:45) למשחק העונה האמיתי של הליגה הבכירה בספרד, לפחות נכון לעכשיו. המשחק, כמו כל משחקי הליגה הספרדית, ישודר בערוץ ONE למנויי yes ,HOT וסלקום TV. (בפרטנר tv – לא משודר). דווקא אחרי שתי עונות כושלות במיוחד וכשאף אחד לא באמת ספר אותה בתחילת העונה כקבוצה שיכולה לרוץ בצמרת הגבוהה, החבורה של ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net