מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים דלק דיזל נמוכה גופרית מחיר מהנמל ניו יורק

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של סולר

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

דלק דיזל

סולר הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

טמפרטורת הזיקוק של הסולר נעה בין 200 מעלות צלזיוס ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות הסולר היא 845 גרם לליטר. בעוד צפיפות הבנזין היא 752 גרם לליטר. בעת בעירה, משחרר ליטר סולר אנרגיה השווה ל-36.3 מגה ג'אול. בעוד בנזין משחרר אנרגיה השווה ל- 33.7 מגה ג'אול. הערך האנרגטי של קילוגרם סולר הוא שלושה אחוזים פחות משל קילוגרם בנזין.

בדרך כלל, מחיר הסולר זול ממחיר הבנזין. תהליך הפיכת הסולר לחומר מזהם פחות, מעלה את מחירו.

ההרכב הכימי הממוצע של הסולר הוא שרשרת פחמימנים של C12H26 (כלומר, 12 אטומי פחמן יחד עם 26 אטומי מימן). הרכב השרשרת יכול להיות בין C10H22 ל- C15H32.

השימוש הנפוץ ביותר בסולר הוא הנעת מנועי דיזל. למרות שמנוע הדיזל הראשון הונע באמצעות ביו דיזל, הרי שכיום משתמשים להנעת מנועי דיזל בעיקר בסולר. בעבר מנועי הדיזל לא היו נפוצים ויעילים כל- כך. ולכן, אפילו טנקים היו מונעים במנועי בנזין. הנעת טנקים במנועי בנזין גרמה לבעיות בטיחות חמורות במקרה של פגיעה, מכיוון שבנזין מתלקח במהירות. לדוגמה, טנקי AMX 13. כיום, מנועי דיזל משמשים להנעת טנקים, משאיות מכוניות פרטיות ועוד.

שימוש נוסף בסולר הוא כחומר הסקה למערכות הסקה, כחומר ניקוי במוסכים ועוד.

מנועי דיזל חדשים מסוגלים לחסוך 40% דלק לעומת מנוע בנזין זהה, זאת בגלל תכנון מנוע נכון ואנרגיה רבה יותר לכל ליטר סולר. בנוסף, כמות הפחמן דו-חמצני הנפלט ממנוע דיזל נמוכה מאשר במנוע בנזין זהה. מצד שני, סולר מכיל יותר גופרית הגורמת לזיהום אוויר. על פי התקנות האירופאיות לזיהום אוויר, יש להפחית את כמות הגופרית בסולר. פחות גופרית, משמע הסולר פחות שמנוני. ולכן, מוספים לסולר תוספים.

בישראל, מוטל על הסולר בלו בשיעור של 2.76 ש"ח לליטר (נכון לינואר 2011)‏

חדשות סולר

שר החינוך, בנט לבוגרות מכללת תלפיות:''המורה הוא פסגת החברה הישראלית'' - - סרוגים
2017-06-28

סרוגיםשר החינוך, בנט לבוגרות מכללת תלפיות:''המורה הוא פסגת החברה הישראלית'' -סרוגיםסרוגים | במכללת תלפיות לחינוך בחולון התקיים טקס חלוקת תארים חגיגי לבוגרות המכללה.שר החינוך, נפתלי בנט קיבל אות הוקרה מהמכללה. ח''כ שולי מועלם רפאלי נשאה דברים ...and more »


יובל שטייניץ שר האנרגיה >> "לא פשוט להביא לכאן חברות אנרגיה בינלאומיות חדשות" - Funder (הודעות לעיתונות)
2017-06-27

Funder (הודעות לעיתונות)יובל שטייניץ שר האנרגיה >> "לא פשוט להביא לכאן חברות אנרגיה בינלאומיות חדשות"Funder (הודעות לעיתונות)ב-2012 עוכבה תכנית הפיתוח של תמר והמשק שילם מיליארדים על הטעות הזאת, ושילם בכמויות גדולות של אוויר מזוהם כתוצאה משריפה של פחם, סולר ומזוט. זה לא יקרה עוד פעם. לא נחזור על טעויות העבר". הנתונים, המידע, הדעות והתחזיות המתפרסמות באתר זה מסופקים כשרות לגולשים. אין לראות בהם המלצה או תחליף לשיקול דעתו העצמאי של הקורא, או הצעה או שיווק השקעות או ייעוץ השקעות ב: קרנות נאמנות, תעודות סל, קופות גמל, קרנות פנסיה, קרנות השתלמות או כל נייר ערך אחר או נדל"ן–בין באופן כללי ובין תחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל ...and more »


בלי חמאס ובלי עבאס // צבי בראל - הארץ - הארץ
2017-06-27

הארץבלי חמאס ובלי עבאס // צבי בראל - הארץהארץבעוד שבישראל סופרים את שעות החשמל הקמצניות שמוקצבות מדי יום לשני מיליון אזרחי הרצועה, הולך ומתבשל לו כנראה הסדר מסועף, שמתפתל בין מדינת איחוד הנסיכויות, מצרים, עזה ...and more »


בעל סופרמרקט לא רשם הכנסות: ”יש הפסקת חשמל ואין סולר בגנרטור” - ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)
2017-06-27

בעל סופרמרקט לא רשם הכנסות: ”יש הפסקת חשמל ואין סולר בגנרטור”ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)במבצע ביקורת של רשות המסים בנצרת ובסביבה התברר כי כ- 27% מהעסקים שנבדקו לא רשמו הכנסות כדין. במסגרת המבצע, שנוהל על ידי פקיד שומה נצרת, התבצעו 75 ביקורות בעסקים ממגוון תחומים. בסופרמרקט בסכנין התגלו הכנסות לא רשומות בסכום של כ- 3500 ₪. בעל המקום טען "יש הפסקת חשמל ואין סולר בגנרטור". באטליז באחד מהכפרים באזור, גילו המבקרים כי הבעלים לא רשם צ'קים בסכום כולל של כ- 20,000 ₪, כמו כן, לא נרשמה גם קניית ביקורת שנערכה במקום מספר ימים לפני המבצע. בעל העסק בתגובה "העובד לקח את הכסף לאוכל, בנוגע לצ'קים, עדיין לא ...and more »


צמצום נוסף באספקת החשמל לרצועה; תחנת הכוח בעזה החלה לפעול במתכונת חלקית - הארץ
2017-06-22

הארץצמצום נוסף באספקת החשמל לרצועה; תחנת הכוח בעזה החלה לפעול במתכונת חלקיתהארץמחברת החשמל בעזה נמסר כי בעקבות הפעלת תחנת הכוח, אספקת החשמל לרצועה תעלה עד מחר לשש שעות חשמל בממוצע ביום. בכיר בחברת החשמל בעזה אמר ל"הארץ" כי נכון להבוקר עדיין קיימים אי־סדרים בחלוקת החשמל לכל רחבי הרצועה. לדברי הבכיר, כמות הסולר שנכנסה אתמול ממצרים – 1.1 מיליון ליטר – יכולה להספיק להפעלת תחנת הכוח בהיקף של 50% למשך שלושה עד ארבעה שבועות. לדבריו, אם לאחר תקופה זו לא יימצא עדיין פתרון קבוע למשבל החשמל, מצרים תעביר כמות סולר נוספת שתספיק לתקופה ארוכה יותר. ברשות המעברים ברצועה דיווחו היום כי מחר צפויה ...


מצרים העבירה סולר לרצועה, אך עבאס לוחץ על תחנת הכוח לא להשתמש בו - הארץ
2017-06-21

הארץמצרים העבירה סולר לרצועה, אך עבאס לוחץ על תחנת הכוח לא להשתמש בוהארץמצרים העבירה היום (רביעי) 1.1 מיליון ליטר של סולר לרצועת עזה, לצורך הפעלת תחנת הכוח ברצועה. אולם מקורות פלסטינים אמרו ל"הארץ" כי הרשות הפלסטינית, והעומד בראשה הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, מפעילים לחצים על החברה המפעילה את תחנת הכוח שלא לעשות שימוש בסולר המצרי. לדברי גורמים ברצועה, מדובר בחלק מהסכסוך הפנים-פלסטיני בין הרשות לבין חמאס. מפעילת תחנת הכוח היא חברה פרטית שקשורה בחוזה עם הרשות הפלסטינית ברמאללה. לדברי גורמים ברצועה, גם אם יוחלט להשתמש בסולר המצרי, לא יהיה מדובר הפתרון קבוע אלא רק בפתרון זמני ...and more »


מחאת הנכים: חסמו את הכניסה לנתב"ג עם שרשראות ובקבוקי סולר - ynet ידיעות אחרונות
2017-06-21

ynet ידיעות אחרונותמחאת הנכים: חסמו את הכניסה לנתב"ג עם שרשראות ובקבוקי סולרynet ידיעות אחרונותהם שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם. כעבור כשעתיים התפנו מהמקום. הם דורשים להשוות את קצבאות הנכות לשכר המינימום. ynet העביר שידור ישיר ממקום ההפגנה. מהמשטרה נמסר כי "עם קבלת הדיווח הראשוני על חסימת הכביש והגעת כוחות השיטור, שפכו שניים מהמפגינים על עצמם חומר דליק ממכל שהיה ברשותם, ואחד מהם אחז במצית. קצין משטרה ניסה להוציא את המיכל מידי המפגין ובתגובה היכה המפגין באגרוף את הקצין". שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם (צילום: דנה קופל). שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם(צילום: דנה קופל ..."נצית את עצמנו אם צריך": עשרות נכים חסמו את הגישה לנתב"גוואלה!עשרות נכים חסמו את כביש 1, קשרו עצמם בשרשראות ואיימו להצית את עצמםהארץמחאת הנכים עלתה מדרגה: מפגינים חסמו את הכניסה לנתב"גמעריבall 39 news articles »


קרון הרכבת שהכי מסוכן לשבת בו - TheMarker
2017-06-20

TheMarkerקרון הרכבת שהכי מסוכן לשבת בוTheMarkerריכוז גבוה של מזהמי אוויר זעירים (ננו-חלקיקים) נמצאו בקרון הנוסעים ברכבת הממוקם בצמוד לקטר. תופעה דומה נמצאה בתחנת הרכבת תל אביב השלום, הסמוכה למגדלי עזריאלי. ממצאים אלה עולים ממחקר חדש שביצע הטכניון, בהזמנת המשרד להגנת הסביבה. מדובר בעיקר בחלקיקים זעירים של סולר שרוף, שלא נמדדו עד כה באופן שוטף בישראל - ואף אין להם תקן סביבה מחייב בארץ או בעולם. עם זאת, המחקר המדעי מצביע על כך שלאור קוטנם של חלקיקים אלו, הם חודרים דרך דפנות הריאה למערכת כלי הדם ומשם ללב, למוח וליתר חלקי הגוף, ובכך גורמים לתחלואה ...and more »


משבר החשמל קרוב לסיום; בתפקיד המושיע של עזה - מוחמד דחלאן - וואלה!
2017-06-20

וואלה!משבר החשמל קרוב לסיום; בתפקיד המושיע של עזה - מוחמד דחלאןוואלה!מצרים עשויה להכניס כבר ביממה הקרובה עשרות משאיות עם סולר לעזה שאמורות לחדש את פעילותה של תחנת הכוח של עזה ובכך לספק חשמל לתושבי הרצועה. ההסכמה המצרית להכנסת כמה מאות טונות של סולר תעשייתי היא תולדה של הסכם פיוס או פשרה בין תנועת חמאס לבין מי שהיה האויב הגדול ביותר שלה, מוחמד דחלאן, בכיר הפתח לשעבר. הסכם זה נראה כאחד הדרמטיים ביותר שידעה הזירה הפלסטינית בעשור האחרון מאז ההפיכה שביצע חמאס בעזה. למעשה, האיש שכישלון פתח ברצועת עזה במהלך ההפיכה לפני עשר שנים רשום על שמו, הוא שמצטייר כעת כמי שמושיע את עזה ...


תעשיית האנרגיה המתחדשת של סוריה: סולר מפלסטיק, חשמל מהשמש - TheMarker
2017-06-14

TheMarkerתעשיית האנרגיה המתחדשת של סוריה: סולר מפלסטיק, חשמל מהשמשTheMarkerבשבוע שעבר התפרסמה כתבה מצולמת על שיטה חדשה להפקת סולר מכלי פלסטיק ישנים. את הכלים ושקיות הניילון מרתיחים במשך 12 שעות, מסננים ומזקקים — ובסוף יוצא נוזל דמוי סולר שמשמש להנעת מכוניות וטרקטורים, וגם לתנורי בישול. את התנורים עצמם בונים משאריות של חלקי מתכת, ונותר רק להשיג כמויות של קמח כדי לייצר את הפיתות למשפחה. בבית חולים בחאלב ייצור החשמל משוכלל יותר, והוא נשען על מערכת של לוחות סולאריים שנתרמו על ידי עמותת סיוע — ובאמצעותם מייצרים כמות חשמל המספיקה להפעלת אגף שלם בבית החולים. נפט ומוצריו נהפכו ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net