מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר מעודכן היומי של גז בוטאן

גרף יומי מעודכן של מחיר הספוט של הגז בוטאן מטקסס

מחיר לליטר

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לגלון
מחיר בשקלמחיר ביורומחיר בפאונד

גז בוטאן

בוטאן הוא אחד הפחמימנים הפשוטים ממשפחת האלקאנים. נוסחתו הכימית היא C4H10 או באופן מורחב: CH3CH2CH2CH3 או, בצורתו האחרת (איזובוטאן, CH(CH3)3). מולקולת הבוטאן בנויה משרשרת בלתי מסועפת של ארבעה אטומי פחמן שאליהם קשורים עשרה אטומי מימן. זהו גז דליק, אשר ניתן לנזל אותו בקלות ומשמש בעיקר לחימום ולבישול. שריפת בוטאן בנוכחות מספקת של חמצן יוצרת פחמן דו-חמצני ומים (שרפה מלאה), בעוד ששריפה בחוסר חמצן יוצרת פיח (פחמן) ופחמן חד-חמצני (שרפה חלקית). מכיוון שהגז חסר צבע וריח, נהוג להוסיף למיכלי הגז המיועדים לשימוש ביתי תרכובת גופרית בעלת ריח אופייני, לשם זיהוי דליפות ומניעת תאונות. בין שימושיו הנוספים הוא נמצא במצתים לסיגריות ובמיכלי ניקוי בלחץ המיועדים לניקוי מוצרי אלקטרוניקה. גז זה מגיע לצרכנים במצב נוזלי במיכלי הגז בגלל הלחץ הרב בתוך המיכל. כשהבוטאן הנוזלי משתחרר מן המיכל הוא הופך מיד לגז.

הידיעה על גז

הקמצנים משלמים ביוקר - דבר ראשון
2017-08-20

דבר ראשוןהקמצנים משלמים ביוקרדבר ראשוןכדי להבין את חשיבות ההשקעה הציבורית ברשת הולכת גז, ניתן לדמות אותה ל"רשתות" אחרות המוכרות לנו יותר – רשת הכבישים ורשת האינטרנט. רשת הכבישים בישראל היא משאב ציבורי במימון המדינה, שממומנת בחלקה ממסים כלליים, ובחלקה ממסי שימוש – למשל מס בלו על הדלק. על גבי הרשת הציבורית הזו מתרחשת פעילות כלכלית, פרטית וציבורית, שמניעה את הכלכלה. הפקקים ברשת מזיקים לכולם, ונוצרים כתוצאה מבנייה לא אופטימלית – היעדרה של מערכת תחבורה ציבורית יעילה, שמעודדת עודף ביקוש לרכבים פרטיים ש"סותמים" את המדינה. למעשה, גם רשת האינטרנט ...


מניות הגז בבורסה קפצו עד 5%: "רויאל דאץ'-של במגעים לרכוש גז מלווייתן ומאפרודיטה" - TheMarker
2017-08-20

TheMarkerמניות הגז בבורסה קפצו עד 5%: "רויאל דאץ'-של במגעים לרכוש גז מלווייתן ומאפרודיטה"TheMarkerלפי הדיווח, רויאל דאץ', שרכשה לפני כלוש שנים את בריטיש גז (BG), נמצאת במגעים לרכישת 5 מיליארד מטר מעוקב (BCM) של גז טבעי בשנה מלווייתן, וזאת במסגרת תוכנית הפיתוח של המאגר (שלב 1א'). בדיווח נכתב כי החברה מעוניינת בגז על מנת להפעיל את מתקני ההנזלה (LNG) שלה במצרים בעיר אידקו, שמושבתים מאז ההפיכה במדינה. השיחות בשלב מקדמי. כבר בעבר דובר על תוכנית פיתוח גדולה למאגרים בים התיכון, שכוללת חיבור משולב של לווייתן ואפרודיטה לתשתית אחת, שתוביל גז למתקני ההנזלה במצרים. מתקני ההנזלה אמורים לייצא גז ליעדים רחוקים ...


דיווח בבלומברג הטיס בסיום את מניות הגז בבורסה ת"א - Bizportal
2017-08-20

Bizportalדיווח בבלומברג הטיס בסיום את מניות הגז בבורסה ת"אBizportalהסיבה היא דיווח בבלומברג לפיו ענקית הגז 'shell' שוקלת לרכוש גז מישראל וקפריסין לטובת תפעול מתקני הנזלת הגז במצרים. לפי הדיווח shell שוקלת רכישת 5 BCM בשנה מ'לוויתן'. לפי הדיווח, מהלך שכזה מצד יקדם הפיכה שיתוף פעולה אזורי בתחום האנרגיה.ועוד לפי הדיווח, shell כבר ממש נמצאת בשיחות בעניין רכישת הגז מלוויתן כאשר הכוונה היא גם לרכוש גז ממאגר אפרודיטה שבקפריסין שבו מחזיקה shell בשיעור של 35%. מדובר בשיחות בשלב ראשוני. נזכיר כי כבר ב-2014 נחתם הסכם בין ענקית הגז BG לבין 'לוויתן' למכירת 7 BCM בשנה תמורת 30 ...


דיווח: ענקית האנרגיה ”של” במגעים לרכישת גז טבעי מלוויתן - ספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)
2017-08-20

דיווח: ענקית האנרגיה ”של” במגעים לרכישת גז טבעי מלוויתןספונסר (הודעות לעיתונות) (רישום)ענקית האנרגיה "רויאל דאץ' של" מחפשת פתרונות יצירתיים להבאת גז מישראל וקפריסין לשוק, צעד שיסייע להפוך את אזור הים התיכון למוקד מרכזי לייצור גז. בבלומברג מצטטים מקורות מקורבים לנושא לפיהם החברה מנהלת מגעים לרכישת גז טבעי משדה לווייתן בישראל, במטרה לשלבו עם תפוקה משדה אפרודיטה בקפריסין, שבו היא מחזיקה בנתח של 35%, ולשאוב אותו למפעל גז נוזלי במצרים. לפי הדיווח, השיחות נמצאות בשלב מוקדם, וחלק מהגז של אפרודיטה ניתן למכור באופן מקומי, אמרו המקורות, שביקשו להישאר בעילום שם שכן הדיונים הם פרטיים. מצאתם טעות ...and more »


מניות הגז מזנקות בעקבות דיווח על כוונה של Shell לרכוש גז מלווייתן - TheMarker
2017-08-20

TheMarkerמניות הגז מזנקות בעקבות דיווח על כוונה של Shell לרכוש גז מלווייתןTheMarkerהעלייה הזאת התרחשה לקראת תום המסחר, בעקבות זינוק במניות השותפות בלווייתן, רציו ודלק קידוחים, שעלו ב-5%, על רקע דיווח של סוכנות הידיעות בלומברג שלפיו ענקית האנרגיה Shell תרכוש גז מישראל ומקפריסין עבור מפעל ההנזלה שלה במצריים. מדד בנקים 5, טיפס ב-0.6%, הודות לעלייה של 1.5% במניית בנק לאומי, שהשלימה במשך השבוע שעבר עלייה חדה של 10% על רקע הדו"חות הכספיים של הבנק לרבעון השני. מדד נדל"ן ומדד תקשורת וטכנולוגיית מידע עלו ב-0.2%. בתוך כך, מדד ביומד ירד ב-0.3%, ומדד ביטוח פלוס ירד ב-1.3%. מדדי האג"ח הקונצרניות ...and more »


נחשף: המחבלים תכננו לפוצץ עשרות בלוני גז - בחדרי חרדים
2017-08-20

בחדרי חרדיםנחשף: המחבלים תכננו לפוצץ עשרות בלוני גזבחדרי חרדיםשר הפנים הספרדי אמר בשבת, כי החוליה שביצעה פיגועים בברצלונה "פורקה לחלוטין", אבל בספרד מנסים לדעת כיצד התכנסו תריסר צעירים מעיר קטנה - חברים מאז ילדותם בחשאיות ולנסות לבצע את הפיגוע הקטלני ביותר בספרד כבר יותר מעשור, בהתחשב בעובדה שכמה מהם היו צעירים מדי כדי לנהוג ברכב, ורובם עדיין חיו עם הוריהם. שמונה מבין 12 הצעירים שנחשדו כחשודים בפיגועים בברצלונה ובקמברילס הם מהגרים ממרוקו מהדור השני. ההורים של הצעירים שחלקם נעצרו וחלקם נהרגו על ידי שוטרים, סיפרו ל"וושינגטון פוסט" שהם חוששים כי בניהם קיבלו כסף מאיש ...אשה נהרגה בפיגוע נוסף בספרד; המחבלים מברצלונה רצו לפוצץ בלוני גז במרכז העירהארץפשיטה בבתי המחבלים: "תכננו לפוצץ את הסמל של ברצלונה"ynet ידיעות אחרונותספרד: המחבלים תכננו לפוצץ את סמל העיר ברצלונהכיכר השבתall 5 news articles »


מודיעין וישראמקו החזירו למדינה את הזכויות ברישיון דניאל - Bizportal
2017-08-20

Bizportalמודיעין וישראמקו החזירו למדינה את הזכויות ברישיון דניאלBizportalכזכור, בינואר של 2016 החברות הודיעו על מציאת 10 מבנים גיאולוגיים בעלי פוטנציאל ל-8.9 טריליון רגל מעוקבת (TCF) של גז טבעי ברישיון שמשון בהסתברות של עד 40% לפשרות למציאת כמויות גדולות של גז. באותו היום, מה שהוכרז בזמנו כ'תגלית בגודל של תמר', הטיס מניית מודיעין ב-399% (שלאחר מכן המשיכה להיסחר בתנודתיות פראית) ואת מניית ישראמקו בכ-10%.רישיונות דניאל מזרח ודניאל מערב נמצאים כ-115 ק"מ מקו החוף על הגבול הימי שבין ישראל לרצועת עזה במקביל לחופי אשקלון. הרישיונות סמוכים לרישיון שמשון, בו נמצאה תגלית בהיקף זניח של ...חברות קידוחי הגז מחזירות את רישיון הקידוח בפרויקט דניאלמעריבהתחרות בגז מתרחקת: ישראמקו מחזירה למדינה את רישיון דניאלTheMarkerמכה למשק הגז: ישראמקו ומודיעין מחזירות למדינה את רישיונות "דניאל"כלכליסטall 7 news articles »


מתקפת טרור משולבת בספרד: "המחבלים תכננו לבצע פיגוע עם מכלי גז" - ynet ידיעות אחרונות
2017-08-18

ynet ידיעות אחרונותמתקפת טרור משולבת בספרד: "המחבלים תכננו לבצע פיגוע עם מכלי גז"ynet ידיעות אחרונותצילום: AP, AFP, רויטרס. מתקפת טרור משולבת בספרד: "המחבלים תכננו לבצע פיגוע עם מכלי גז". הרשויות בקטלוניה מעריכות כי "קיים קשר בין הפיגועים" שאירעו תוך שעות ספורות בברצלונה ובעיירה קמברילס. מהחקירה עולה כי תא הטרור שפיקד על המתקפה בברצלונה הורכב משמונה בני אדם, שתכננו לעשות שימוש בגז בוטאן. החשוד המרכזי: מוסא אוכאביר בן ה-17, שטרם נעצר. אחיו סיפר למשטרה: "הוא גנב את תעודת הזהות שלי". תמר שבק, שליחת "ידיעות אחרונות" ו-ynet לברצלונהעדכון אחרון: 18.08.17 , 10:58 ...and more »


רוצה לקנות אוויר? כמה גז יש בתרסיסי הגנה מהשמש - ynet ידיעות אחרונות
2017-08-15

רוצה לקנות אוויר? כמה גז יש בתרסיסי הגנה מהשמשynet ידיעות אחרונותלמרות שלעיתים, בשימוש במוצרים האלה, אפשר ממש להריח את ריח הגז בהתזה, בשוק טוענים שיש בתכשירים האלה ריכוז נמוך של גז, בטח ביחס לדאודורנטים, המעניק לתכשיר תכונות כפיזור מהיר וייבוש מהיר, הקטנת תחושת הדביקות ואפקט מקרר ומרענן - בזכות הגז - לכן צרכנים רבים מעדיפים את השימוש בהם על פני קרם הגנה. כמובן שכל החברות טוענות שהמוצרים מגנים מהשמש והגז לא מפריע לתכשיר לעמוד בהבטחות ההגנה שלו. ומה לגבי המחירים? מוצרי ד"ר פישר וקרליין היו בממוצע היקרים ביותר, בתקופת הבדיקה. מוצרי לייף היו הזולים ביותר. על כל המותגים ...and more »


שירות גז עד לפתח הבית - ישראל היום
2017-08-13

ישראל היוםשירות גז עד לפתח הביתישראל היוםגיא, הזדקק להחלפת בלון גז בזמן שהתכונן לקראת המנגל המשפחתי ביום העצמאות. כמובן כאשר הוא התקשר לחברת הגז נאמר לו כי החלפת בלון גז תקח לפחות ארבעה ימי עסקים, וכמובן שהתשובה השלילית לא ממש סיפקה אותו, כך שלאחר התייעצות קצרה עם אחד השכנים שלו בבניין, הוא קיבל המלצה חמה על בחור בשם סולטאן סואעד, טכנאי וספק גז מוכר, העובד בתור סוכן של אמישרגז באזור העמקים. לאחר שיחת טלפון קצרה ותוך פחות משעה בלבד, גיא כבר התחדש בבלון גז מלא לתפארת ויכל לנפנף בשמחה על המנגל לצד משפחתו וללא דאגות מיותרות. בשיתוף ברק רום. פורסם ...


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net