מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר הגז הטבעי מתעדכן מדי יום

גרף יומי מעודכן של מחיר ספוט של גז טבעי (הנרי הוב)

מחיר למיליון BTU

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר למ"ק
מחיר בדולרמחיר ביורומחיר בפאונד

הגז הטבעי

גז טבעי נוצר בתהליכים דומים להיווצרות הנפט. אלו הם תהליכי התפרקות של יצורים אורגניים ימיים (צמחים ובעלי חיים) בהיעדר חמצן, ותחת לחץ גבוה. בדרך כלל נמצאים מרבצי הגז הטבעי במאגרים בקרבת המקומות בהם נמצא נפט גולמי.

כמות הגז במאגרים מובעת בדרך כלל ביחידות של טריליון רגל מעוקב (TCF) או מיליארד מטרים מעוקבים (BCM). יחידה נוספת בה משתמשים היא יחידה תרמית בריטית (BTU). מחירי הגז הטבעי, בניגוד למחירי הנפט, יציבים יחסית, נקבעים בחוזים ארוכי טווח ונעים בשנים האחרונות (בישראל) בין 4 ל- 5 דולר למיליון BTU (נתוני 2010), שהם (בקירוב) בין 144 ל-180 דולר ל-1000 מ"ק גז. (מיליון BTU הם כ-28.3 מ"ק גז).

הערכת שווים של מאגרי גז טבעי מתבצעת על פי הערכת שווי הגז במאגר, בניכוי הוצאות הפקה והובלה, ובשיעור היוון גבוה. שוויו של מאגר עלול להיות נמוך משמעותית משווי הגז שאגור בו. כך למשל, במאגר "תמר", המכיל על פי האומדנים מעל 200 מיליארד מ"ק (BCM) גז, שווי הגז הגולמי הוא כ-25 מיליארד דולר, אך עקב השקעות עתק בתשתית ההפקה והצנרת, הנאמדות במיליארדים, ועקב שיעור ההיוון, ערכו הנוכחי הוא מיליארדים בודדים.

גז טבעי בכותרות

להרחיב את סל הדלקים החלופיים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerלהרחיב את סל הדלקים החלופייםTheMarkerהמתנול הוא כוהל נוזלי המופק בעיקר מגז טבעי, הוא נקי יותר ממזוט וסולר, ואפשר להשתמש בו למגוון שימושים, לרבות בתחנות כוח, דודי קיטור בתעשייה ואף בתחבורה. יתרון חשוב ונוסף של המתנול נעוץ בעובדה שהוא תחליף דלק נוזלי המופק מגז טבעי, כך שלמעשה ניתן להשתמש בו כמעין מנגנון לאחסון גז טבעי במקרים של הפסקות בהזרמת הגז במערכת, ועל ידי כך לחסוך את השימוש בדלקים מזהמים אחרים בעת הפסקת הזרמת הגז. בהשוואה לשריפת סולר, שריפת המתנול נקייה יותר — והביאה להפחתה של 80% בתחמוצות החנקן ולהפחתה גדולה עוד יותר בכמות החלקיקים ...


התקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerהתקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספיםTheMarkerכחלק מההיערכות למשק גז שכולל שלושה מאגרים ומערכות הפקה נפרדות, וכהכנה לשדות פוטנציאליים עתידיים שעוד יתגלו, על משרד האנרגיה לפעול ליצירת ביקושים לגז טבעי במשק, עם הפחתה דרמטית של ייצור החשמל בפחם ומעבר לגז. במקביל, יש להמשיך לפעול להטמעת הגז בתעשייה, עם פיתוח מואץ של התשתיות לחיבור מאגרי הגז למשק והרחבת מערכת ההולכה לגז, בעיקר בדרום הארץ, כך שיותר ויותר מפעלים יצרכו גז. בנוסף, על משרד האנרגיה לשקול שינוי מהותי במדיניות יצוא הגז, תוך מתן תמריצים ליצוא והורדת חסמים במטרה לעודד חיפוש של מאגרי גז חדשים ...


המהפכה בעזה מובילה לסיכוי לפיתוח שדה הגז הטבעי מרין המוערכת ב־32 מיליארד מ"ק - Tashtiot
2017-10-16

המהפכה בעזה מובילה לסיכוי לפיתוח שדה הגז הטבעי מרין המוערכת ב־32 מיליארד מ"קTashtiotבמהלך הביקור בעזה חשף ראש הממשלה הפלסטיני כי נחתם הסכם עם חברה יוונית לפיתוח שדה הגז מרין המוערך ב32 מ"ק גז טבעי. בעבר השדה פותח ע"י בריטיש פטרוליום ובסיוע גורמים רבים מישראל והיווה חלק מהותי בהליך הגישור מול הפלסטינים בתקופת ההתנתקות. איש העסקים מארטין שלאף היה מעורב בהליך וכן ראש הממשלה אריק שרון ז"ל. הנושא קרס והבריטים איבדו ענין עקב המצב הפוליטי. ולבסוף מכרו את אחזקותיהם לרשות הפלסטינית. כעת שיש שינוי גיאו פוליטי מול החמאס שאיבד את התשתית הכלכלית שלו בעקבות פעולות צוק איתן והמלחמה של המצרים בצירי ...and more »


הפיוס הפלסטיני: סיכוי מחודש לפיתוח שדה הגז בעזה? - כלכליסט
2017-10-14

כלכליסטהפיוס הפלסטיני: סיכוי מחודש לפיתוח שדה הגז בעזה?כלכליסטבמהלך ביקור היסטורי בעזה, ראש ממשלת הרשות הפלסטינית חשף כי נחתם הסכם מול חברה יוונית לפיתוח שדה הגז מרין – שמכיל לפי הערכות 32 מיליארד מ"ק גז טבעי. פיתוח השדה נדחה בעבר לאחר התנגדות מצד ישראל ועשוי להזרים הון רב לרשות. דורון פסקין 08:0015.10.17. תגיות: · הרשות הפלסטינית · אבו מאזן · חמאס · גז טבעי · מרין · הסכם הפיוס שהוכרז בין החמאס לבין הפתח שב ומעלה לסדר היום פרויקט כלכלי שעיני הפלסטינים נשואות אליו מזה שנים – שדה הגז שמול חופי רצועת עזה. במהלך ביקורו ההיסטורי בעזה של ראמי חמדאללה, ראש ממשלת הרשות ...


דלק קידוחים וגזפרום הרוסים ישתפו פעולה בפרויקטי גז טבעי - גלובס
2017-10-02

גלובסדלק קידוחים וגזפרום הרוסים ישתפו פעולה בפרויקטי גז טבעיגלובסדלק קידוחים וענקית הגז הרוסית גזפרום חתמו היום (ב') על מזכר הבנות לא מחייב, לשיתוף-פעולה והקמת צוותי עבודה משותפים לצורך איתור, בחינה וקידום של פרויקטים חדשים המבוססים על גז טבעי בישראל. בהודעה לעיתונות של דלק קידוחים. (, 1,046, -1.13%, ). נכתב כי צוותי העבודה יתמקדו בבחינת אפשרויות פיתוח תחום התחבורה המונעת בגז טבעי (כלי רכב כבדים, רכבות, כלי שייט) וכן ציוד מתחום החקלאות ועוד. יצוין שגם בעבר ניסתה גזפרום, חברת הגז הלאומית של רוסיה והחברה הגדולה בעולם בענף הגז, ניסתה להשיג דריסת רגל בענף האנרגיה הישראלי ...דלק קידוחים: מזכר הבנות עם גזפרום לשת"פ בתחום התחבורה המונעת בגז טבעיTheMarkerגזפרום הרוסית ודלק קידוחים חתמו על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בשוק הגזכלכליסטall 6 news articles »


שוב זורם הגז - דבר ראשון
2017-09-27

דבר ראשוןשוב זורם הגזדבר ראשוןהמדינה ויתרה לבעלי המאגר על הנחת הצינור, בתחילה תמורת התקנת מדחסים ששיפרו את היקף האספקה של הצינור הקיים, ולבסוף במתווה הגז ב-2015, אשר דחה את הנחת הצינור השני עם פיתוח מאגר "לוויתן" אשר צפוי להזרים גז רק ב-2019 לכל המוקדם. מנובל אנרג'י נמסר בהודעה על חזרת המאגר לפעילות היום (רביעי) כי "השבוע החולף המחיש שוב את הצורך לעודד ריבוי מקורות אנרגיה ואת החשיבות בפיתוח מאגרים נוספים של גז טבעי אשר יספקו רשת ביטחון ויתירות אנרגטית למשק הישראלי." מנכ"ל משרד האנרגיה, שאול מרידור, אמר בעבר ל'דבר ראשון' כי לשם השגת ...אחרי 6 ימים: חודשה אספקת הגז ממאגר "תמר"גלובסall 3 news articles »


מאגר תמר חזר הלילה להזרים גז טבעי - ynet ידיעות אחרונות
2017-09-27

ynet ידיעות אחרונותמאגר תמר חזר הלילה להזרים גז טבעיynet ידיעות אחרונותמאגר הגז תמר החל להזרים הלילה (ד') מחדש גז טבעי לאסדת ההפקה ומשם לחופי ישראל. בכך בא לסיומו משבר האנרגיה שהחל בראש השנה, לאחר שנודע שסדק באחד הצינורות שעל האסדה גורר השבתה מלאה של התפעול. מאחר ומאגר תמר הוא מונופול מוכרז וספק הגז היחיד למשק, מדינת ישראל נותרה ללא דלקים נקיים, וכלל ייצור החשמל עבר לסולר ופחם. הסדק התגלה במהלך עבודות תחזוקה שתוכננו מראש. כך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנה. כעת מזרים המאגר כמחצית מהכמות המקסימלית אותה הוא מפיק בעת שגרה. ביממה הקרובה יוגדל באופן הדרגתי היקף הגז המוזרם מן ...הלילה: מאגר תמר חזר להזרים גז טבעיכלכליסטall 2 news articles »


זיהום גבוה מתחנת הכוח ״אשכול״ שהחלה להשתמש במזוט במקום גז טבעי - חדשות טודיי
2017-09-25

חדשות טודייזיהום גבוה מתחנת הכוח ״אשכול״ שהחלה להשתמש במזוט במקום גז טבעיחדשות טודיימקור הזיהום הוא בתחנת הכוח "אשכול" אשר החלה להפעיל את מתקניה באמצעות מזוט, לאחר התקלה במאגר הגז "תמר" שבנוסף לזיהום ההולך וגובר, עלולה התקלה גם לייקר את תעריפי החשמל. ביקורת חריפה נשמעה היום על מקבלי ההחלטות ברשויות המדינה שלא לקחו בחשבון תקלה בסדר גודל כזה, ולא הכינו תכנית מגירה בהתאם, מה שמחזיר את ישראל אחורה למשבר הגז הטבעי. ו׳ בתשרי תשע״ח (25 בספטמבר 2017). מורן בן. אודות מורן בן. מורן כתבת בצוות חדשות טודיי ולוקחת חלק פעיל בעוסקים בכיסוי יומי של החדשות בישראל, ובצוות בעורכים עוזרת כתחקירנית בתחומי ...


גז טבעי - Tashtiot
2017-09-24

Tashtiotגז טבעיTashtiotכך אמרתי לאחר שאושר מתווה הגז. הניסיון לימד אותנו שבכל שנוגע לגז הטבעי אי אפשר לסמוך על הממשלה וגם לא על אמינות הדיווחים בעניין התקלה. כשמשק הגז מתוכנן בצורה שמעדיפה את האינטרס הפרטי על פני הציבורי התוצאה היא תלות מוחלטת ותקלה אחת משתקת את השוק כולו. תחנות הכח עברו להשתמש בסולר, ופחם שעולים לנו בזיהום אוויר ועלולים להגיע להפסקות חשמל. "מתווה הגז אליו התנגדתי לא טיפל בבעיית היתירות. במהות עסק באיך לאפשר לחברות הגז להרוויח הרבה מאד כאן ואיך לאפשר להן לייצא גז. "תקלות קורות. אלה החיים וכך בנויות מערכות ...and more »


תקלה באסדה, המחיר באוויר - דבר ראשון
2017-09-23

דבר ראשוןתקלה באסדה, המחיר באווירדבר ראשוןממשרד האנרגיה נמסר ביום חמישי כי "בעקבות התקלה הבוקר והפסקת הזרמת הגז הטבעי למשק, הפעיל שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ את סעיף 8 של תקנות החירום למשק הגז הטבעי והורה על אופן הקצאת גז טבעי נוזלי למפעלים שונים במשק". הערכת משך תיקון התקלה התרחבה מ-24 שעות, ל-48 שעות וכעת אנשי חברת נובל, מפעילת המאגר, מעריכים כי התקלה תתוקן לא לפני אמצע השבוע הבא. עוד נמסר ממשרד האנרגיה כי "בהערכת המצב השתתפו גורמי המקצוע מהממשלה מחברות האנרגיה השונות ביניהם רשות הגז הטבעי, רשות החשמל, מינהל הדלק והגפ"מ, מינהל אוצרות טבע ...הסיבה לתקלה: סדק באסדה מול אשקלון - "היערכו למחסור בגז עד לחמישי הבא"TheMarkerעקב התקלה בתמר: שטייניץ הפעיל תקנות החירום למשק הגזגלובסמשרד האנרגיה: תיקון התקלה במאגר תמר ייכנס לתוך השבתכלכליסטynet ידיעות אחרונות -כאן תאגיד השידור הישראלי -כל הזמןall 18 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net