מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2018-05-27

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


הוצאות המימון הוכפלו, וחברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון בהפסד של 67 מיליון שקל - כלכליסט
2018-05-25

כלכליסטהוצאות המימון הוכפלו, וחברת החשמל סיימה את הרבעון הראשון בהפסד של 67 מיליון שקלכלכליסטלמזלה של חברת החשמל עלות הפעלת המערכת הסתכמה בכ-4.55 מיליארד שקל, ירידה של כ-2% שמקורה בצמצום עלויות הדלקים. לעניין זה יצוין שהשימוש בפחם ממשיך לרדת וברבעון הראשון של השנה סל הדלקים של חברת החשמל הכיל בעיקר גז (כ-55.9%, מתוכו כ-4% גז נוזלי) והשאר פחם (כ-43.9%) ומעט מאוד מזוט. הרווח התפעולי של החברה הסתכם בכ-526 מיליון שקל, ירידה של כ-31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, שהסתכם ברווח תפעולי של כ-768 מיליון שקל. סופרים את הרפורמה עד שאחרון העובדים יעזוב. חברת החשמל נותנת במסגרת הדו"חות גילוי מלא להסכם הרפורמה ...and more »


מחיר הנפט זינק לשיא של שלוש שנים וחצי - ויעלה למשק הישראלי מיליארד דולר בשנה - TheMarker
2018-05-08

TheMarkerמחיר הנפט זינק לשיא של שלוש שנים וחצי - ויעלה למשק הישראלי מיליארד דולר בשנהTheMarkerעליית מחיר הנפט הגולמי מ–60 דולר לחבית ברנט לפני חצי שנה לרמה של 75 דולר כיום, מביאה להתייקרות של כמיליארד דולר בשנה בעלות מוצרי הנפט לשוק המקומי, הצורך כ–70 מיליון חביות נפט בשנה — כך טוען חן הרצוג, כלכלן ראשי ב–BDO ויועץ לחברות בתחום האנרגיה. לדבריו, כ–65% ממוצרי הנפט הנצרכים הם בנזין וסולר לתחבורה, ולכן את עיקר העלות של התייקרות הנפט למשק, כ-650 מיליון דולר, עלול לשלם הצרכן הישראלי באמצעות עלייה של מחירי הבנזין, הסולר והתחבורה הציבורית. את העלייה במחיר הבנזין הצרכן כבר חש בכיסו בהתייקרות שהיתה החודש ...


עסקת חבילה: רוצים נמל חדש בחיפה? קדמו את פארק הקישון - TheMarker
2018-05-02

TheMarkerעסקת חבילה: רוצים נמל חדש בחיפה? קדמו את פארק הקישוןTheMarkerכחלק מתרבות הצריכה המערבית, כולנו עוסקים ללא הרף ברכישת מוצרים. אלה מגיעים אלינו לאחר שעשו את דרכם על גבי אוניות ענק, שכל אחת מהן נושאת עשרות אלפי מכולות שבהן מאחסנים את הפריטים שרכשנו. 90% מהסחר העולמי מועבר על גבי ספינות ענק אלו. המחירים הסבירים, ולעתים הנמוכים במיוחד, שבהם אנו רוכשים את המוצרים השונים, התאפשרו בשנים האחרונות גם בשל הירידה בתעריפי ההובלה הימית. כיצד מורידים את מחירי התובלה? בין היתר, על ידי בניית אוניות גדולות יותר, שיכולות לשאת בקרבן מספר גדול יותר של מכולות, ועל ידי שימוש בדלק כבד ...


נמל ענק ייפתח בחיפה: מה עושים עם זיהום האוויר? | דעה - וואלה!
2018-04-26

וואלה!נמל ענק ייפתח בחיפה: מה עושים עם זיהום האוויר? | דעהוואלה!בין היתר, על ידי בניית אניות גדולות יותר שיכולות לשאת כמות מכולות גדולה ועל ידי שימוש בדלק כבד וזול יחסית - מזוט. נחל קישון עולה על גדותיו ומציף את שדות עמק יזרעאל. 08 בינואר 2015 (מערכת. נחל קישון עולה על גדותיו, ינואר 2016 (צילום: יוסי סורוג'ון, רשות נחל הקישון). שריפת המזוט מייצרת חומרים מזהמים, דוגמת תחמוצות גופרית ותחמוצות חנקן. ספינות המסע אחראיות על כ-3% מסך פליטות גזי החממה בעולם וצפוי כי נתון זה ילך ויגדל. על פי הארגון הימי הבינלאומי של האו"ם, תמריצים הניתנים לשיפור בתחום זה יישאו פרי לא לפני ...


זיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה - ynet ידיעות אחרונות
2018-03-04

ynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינהynet ידיעות אחרונותזיהום ים בנמל בחיפה: מזוט דלף מספינה. מספינה הנושאת דגל פנמה דלף מזוט ברציף הקישון של נמל חיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי נפתחה חקירה פלילית. אילנה קוריאלפורסם: 04.03.18 , 16:34. מזוט דלף בצהריים (יום א') מאוניה שעגנה ברציף הקישון בנמל בחיפה. במשרד להגנת הסביבה אמרו כי האירוע מוגדר כ-Tier-1, כלומר אירוע פנימי בתוך נמל חיפה ללא השפעה מחוץ לאזור הנמל. (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה) (. (צילום: דן בירון, היחידה הארצית להגנת הסביבה הימית במשרד להגנת הסביבה). (צילום ...מזוט פרץ מאוניה ברציף הקישון בנמל חיפהחי פה - חדשות חיפהתקרית מזוט ברציף הקישון בנמל חיפהPort2Port ספנות ותעופההמשרד להגנת הסביבה: זיהום ים במזוט ברציף הקישון בנמל חיפהחדשות 0404all 5 news articles »


שטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגז - TheMarker
2018-02-27

TheMarkerשטייניץ: לא יהיה איזון דלקים - נעבור לגזTheMarkerהגישה החדשה של הממשלה היא אם אפשר לקיים אנרגיה נקייה תוך שמירה על הביטחון האנרגטי. נשאיר את התחנות הפחמיות נצורות ונמגן את המערכת ונשמור על ביטחון אנרגטי. נשאיר מאחור את הקונספציה של איזון דלקים". במהלך דבריו התפרצו לאולם מפגינים נגד פיתוח מתקן לקליטת הגז באיזור חוף דור. בתגובה לכך אמר שטייניץ, "ב-2011 בגלל הפגנות בחוף הכרמל היה עיכוב של שנה וחצי בהזרמת גז. זה עלה למדינה 20 מיליארד שקל אבל חמור מזה - שנה וחצי כולם נשמו עוד פחם מזוט וסולר ומי יודע כמה חיי אדם אבדו בגלל השטות של מפגיני NIMBI (לא בחצר שלי ...and more »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-25

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח לשימוש חלופי בסולר, מזוט ובפחם.-"בעקבות העדר אספקת גז בשל התקלה באסדת תמר תמהיל הדלקים לייצור החשמל בתחנת הכוח אשכול כיום הוא כ47.27 % מזוט, 27.27 % גז, 25.45 % סולר. הדלקים המחליפים ...התקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודmakoהתקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסכך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותכיכר השבת -כלכליסטall 49 news articles »


"מתחזקות המגמות החיוביות בשוק הזיקוק - בעקבות הוריקן הארווי" - כלכליסט
2017-09-06

כלכליסט"מתחזקות המגמות החיוביות בשוק הזיקוק - בעקבות הוריקן הארווי"כלכליסטעובדה זו צפויה לשפר אף יותר את היכולת של בתי זיקוק בשווקים מערביים ליהנות מהמגמה החיובית לעיל. בנוסף, רגולציה הנוגעת לאיכות הסביבה צפויה לתמוך בעליית מרווחי הזיקוק בשנים הבאות. רגולציה חדשה מטעם ארגון הימי הבינלאומי (IMO), אשר אכיפתה מתוכננת החל מינואר 2020, תגביל את רמת הגופרית בדלקים לאוניות לרמה של 0.5%. כיום, אוניות צורכות מזוט עם רמת גופרית של עד 3.5%. לפי הניתוח של מורגן סטנלי, הרגולציה החדשה תגדיל את הביקוש לתזקיקי ביניים נקיים מגופרית באופן דרמטי ומעבר ליכולות הייצור של בתי הזיקוק בשנים הקרובות ...


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoבסרטון שפורסם נראה מזוט, קצין לשעבר בצה"ל ועובד בשגרירות ישראל בלונדון, משוחח עם מריה סטריצולו - עוזרת פרלמנטרית לפוליטיקאי בשם רוברט חלפון מהמפלגה השמרנית באותה התקופה - על רשימת פוליטיקאים שהוא מעוניין להפיל. בשיחה נכח גם אדם בשם רובין, שהציג את עצמו כעובד עבור ארגון "ידידי הלייבור לישראל", אך בפועל היה כתב סמוי של רשת אל-ג'זירה. במהלך השיחה נשמע מזות אומר לסטריצולו בחיוך: "האם אני יכול לתת לך רשימה של חברי פרלמנט שאני מניח שהיית שמחה להפיל?". סטריצולו משיבה: "אתה יודע, אם אתה בוחן זאת היטב אני בטוחה ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2018 זהב.net