מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר ביורומחיר בפאונד

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

This RSS feed URL is deprecated
2017-12-14

This RSS feed URL is deprecated, please update. New URLs can be found in the footers at https://news.google.com/news


שטייניץ: "נתוני זיהום האוויר מדאיגים. עד 2030 יופסק השימוש בדלקים מזהמים" - TheMarker
2017-12-04

TheMarkerשטייניץ: "נתוני זיהום האוויר מדאיגים. עד 2030 יופסק השימוש בדלקים מזהמים"TheMarkerכדי להגיע לגמילה מהדלקים המזהמים אנחנו חייבים להתקדם בשלושה אפיקים: גמילה מייצור חשמל מפחם, מזוט וסולר; גמילה של התעשייה מהדלקים המזהמים – מזוט סולר ודיזל; ובנוסף גמילת התחבורה בישראל מדלקים מזהמים". שטייניץ הוסיף כי בתחום החשמל המשק נמצא בעיצומו של התהליך. השנה תסתיים כאשר 65% מהחשמל המיוצר בארץ מופק באמצעות גז טבעי ורק כ-33% באמצעות פחם, וב-2018 הירידה צפויה להימשך - והשיעור המופק מפחם ירד אל מתחת ל-30%. "נגיע ל-15% ב-2022 עם סגירת התחנות בחדרה, ולפי החזון ב-2030 נוותר על הפחם", אמר. לדבריו, בתחום ...השר שטייניץ: "עד שנת 2030 נפסיק את השימוש בדלק ובפחם"מעריבall 4 news articles »


משרדי האוצר והאנרגיה: ללא פיתוח לוויתן לא נסגור את תחנות הכוח הפחמיות בחדרה - כלכליסט
2017-11-25

כלכליסטמשרדי האוצר והאנרגיה: ללא פיתוח לוויתן לא נסגור את תחנות הכוח הפחמיות בחדרהכלכליסט... ובסיוע היועצים החיצוניים - חברת DHVMED. אמנם המשרד להגנת הסביבה זורק כהערכת אגב ש"אם יתרחש שינוי באחד הפרמטרים, ההמלצות והמגבלות ייבחנו מחדש. חוות הדעת צפויה לשחרר חסמים במסגרת ההליך התכנוני לאישור מערך הזרמת הקונדנסט ממאגר לוויתן לבתי הזיקוק", אולם כרגע אין חשש שכזה, ולכן "צעד נוסף להשלמת המערך לחיבור לווייתן הוא פתרון לאחסון בחירום לקונדנסט. Sponsored Comments are paid messages in response to an article, created by anyone interested in having his or her point of view prominently displayed. Learn ...


המדינה ממשיכה במדיניות הפחתת פליטות והחלפת הפחם בגז טבעי - ספונסר (הודעות לעיתונות)
2017-11-23

המדינה ממשיכה במדיניות הפחתת פליטות והחלפת הפחם בגז טבעיספונסר (הודעות לעיתונות)ההחלטה תתבצע עם חיבורם של שלושה מאגרי גז טבעי למערכת ההולכה הארצית של הגז הטבעי בתשתית נפרדת, והקמת יכולת ייצור חשמל חלופית בגז טבעי. החלטה זו עוגנה בהיתר הפליטה ומנעה השקעה מיותרת בהתקנת סולקנים ביחידות אלה. ההחלטה צפויה לחסוך פליטה של כ-3.6 מיליון טון גזי חממה לשנה, המהווים כ-15% מההפחתה הנדרשת כדי לעמוד ביעדי הממשלה להפחתת פליטות גזי חממה בשנת 2030. צמצום שימוש במזוט בתעשייה - אושרה החלטת ממשלה המובילה להפחתה של 35% בהיקף צריכת המזוט עד סוף שנת 2019 (123,000 טון מזוט). והגברת השימוש בגז טבעי. החלטה ...and more »


מחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעי - פורטל החקלאות הישראלי
2017-10-21

פורטל החקלאות הישראלימחר: הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיפורטל החקלאות הישראליבנוסף, המשק כולו יעבור לשימוש במזוט 0.5% גופרית - לעומת 1% גופרית כיום. בעשור האחרון צריכת דלק המזוט בישראל צנחה ב-90%, בהתאם להתבססות הולכת וגוברת על הגז הטבעי. כך, בשנת 2016 נרשם שימוש בכ-320 אלף טון מזוט בלבד, לעומת כ-2 מיליון טון מזוט בשנת 2006. יחד עם זאת, בתעשייה חלו עיכובים בפריסת תשתית הגז הטבעי וכן בחיבור מפעלים בישראל לתשתית זו. עיכוב זה הביא להמשך צריכת מזוט, אשר הינו דלק מזהם ויקר יותר מגז טבעי. כך, המפעלים חרגו ממגבלת זיהום האוויר, אליה הם מחויבים על פי חוק. על מנת להשלים את מעבר כלל המשק ...


הממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעלים - Tashtiot
2017-10-17

Tashtiotהממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעליםTashtiotהממשלה תפרסם לראשונה תחזית להפחתה בצריכת המזוט במשק בעקבות הסבה לגז טבעי, כאשר שר האנרגיה ידווח לממשלה פעם בשישה חודשים על קצב התקדמות חיבור המפעלים לגז טבעי, ויציג תחזית מעודכנת באשר לחיבור צרכנים פוטנציאלים נוספים. 2. צוות מיוחד שיוקם, בראשות מנכ"ל משרד האנרגיה, ובהשתתפות מנכ"ל משרד הכלכלה והתעשייה, מנהל רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה והממונה על התקציבים במשרד האוצר, יגבש תכנית להאצת חיבור מפעלים לרשת חלוקת הגז הטבעי. תכנית זו תכלול לראשונה לוחות זמנים מחייבים לחיבור מפעלים לגז, ואחריהם תחול אכיפה ...המפעלים המזהמים ימשיכו לזהם שנתיים נוספות - באישור הממשלהTheMarkerביום ראשון הממשלה תחליט על האצת השימוש בגז הטבעיגלובסתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטall 6 news articles »


עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית באזור אשדוד - כאן דרום אשדוד
2017-09-25

כאן דרום אשדודעלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית באזור אשדודכאן דרום אשדודקחו אוויר ותרגעו. או שאולי לא? בעקבות הפסקת הגז ממאגר "תמר" נרשמה ביומיים האחרונים עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית בשיעור של 12%. 25.9.17 21:35. מאת: שרה שוורץ. בתחנת הניטור "ניר גלים" נרשמה ביומיים האחרונים בשעות הצהריים עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית בשיעור של 12%, ביחס לימים בעלי תנאים מטאורולוגיים דומים וכאשר כיוון הרוח הוא מתחנת הכוח "אשכול" באשדוד. מקור הזיהום הוא בתחנת הכוח "אשכול" בה מופעלות החל מבוקר יום ראשון 24.9.17 יחידות הייצור הקיטוריות באמצעות מזוט, במקום בגז טבעי. יחידות המחזור-משולב שבתחנה ...and more »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-24

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה מתמשכת במאגר "תמר" מובילה למחסור בגז טבעי במשק הישראלי. בעקבות המשבר- מעבר לדלקים חלופיים מזהמים ויקרים. התוצאה: פגיעה סביבתית ועליית תעריפי החשמל. 24.9.17 13:57. מאת: שרה שוורץ. תקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח ...התקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודmakoהתקלה במאגר "תמר": חשש להתייקרות חשבון החשמלגלובסזיהום אוויר בעקבות התקלה במאגר 'תמר'כיכר השבתynet ידיעות אחרונות -כלכליסטall 49 news articles »


עובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטר - NRG
2017-01-12

NRGעובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטרNRGתגיות: מדיני, שי מזוט. אחרי הסערה בבריטניה:שי מזוט, עובד השגרירות בלונדון, שצולם על ידי כתב אלג'זירה מכנה את שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, "אדיוט" וניסה להדיח את סגן שר החוץ, אלן דאנקן, מתפקידו מפני שלטענתו הוא "עושה הרבה בעיות", התפטר היום (יום ה') מתפקידו. הפרשה נחשפה לראשונה בתחילת החודש באתר הדיילי מייל שהדליף את השיחה המוקלטת בין עובד השגרירות לבין מריה סטריצולו, עוזרת השר הבריטי הפרו-ישראלי, רוברט חלפון. בהקלטה נשמע מסוט אומר לפעילה הפרו-ישראלית כי צריך "להפיל" את דאנקן . על ג'ונסון אמר מזוט כי ...and more »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoהמבוכה הדיפלומטית הסתיימה בהתפטרות: שי מסוט, עובד השגרירות בלונדון שתועד כשהוא משוחח על האפשרות "להפיל" חברי פרלמנט בריטים, התפטר השבוע מתפקידו. במשרד החוץ הבהירו היום (חמישי) כי התפטרותו של מסוט מהשגרירות בבריטניה הוגשה כבר שלשום - והתנערו מהתכניות שרקם מסוט בסרטון. לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו. "הוא הועסק כעובד מקומי על ידי משרד החוץ - אין למסוט ולא היה לו כל קשר למשרד לעניינים אסטרטגיים", נמסר בהודעת משרד החוץ. הסרטון בו תועד מסוט עורר בתחילת השבוע סערה בבריטניה, והפרשה ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net