מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר סולר עם גופרית נמוכה מאוד

גרף יומי מעודכן של מחיר ספוט של הדיזל בנמל ניו יורק

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר ביורומחיר בפאונד

דלק דיזל

נכון ל 2010, את הצפיפות של נפט דיזל הוא כ 0.832 ק"ג / ליטר (6.943 £ / ארה"ב גל), כ -12% יותר דלק אתנול בחינם (בנזין), שבו יש צפיפות של כ - 0.745 ק"ג / ליטר (6.217 £ / ארה"ב גל). כ 86.1% ממסת הדלק פחמן, כאשר שרף, היא מציעה ערך חימום נקי של 43.1 MJ / ק"ג לעומת 43.2 MJ / ק"ג של דלק. עם זאת, בשל צפיפות גבוהה, דיזל מציעה צפיפות אנרגיה גבוהה יותר לפי נפח ב 35.86 MJ / L (128 700 BTU / ארה"ב גל) לעומת 32.18 MJ / L (115 500 BTU / ארה"ב גל) עבור דלק, 11% יותר , אשר צריכים להילקח בחשבון כאשר משווים את צריכת הדלק לפי נפח. פליטת ה-CO2 ממנועי סולר הם 73.25 גרם / MJ, רק מעט נמוך יותר מאשר בנזין ב 73.38 g / MJ [8] דיזל הוא בדרך כלל פשוט כדי לחדד מנפט מאשר בנזין, והוא מכיל פחמימנים בעל נקודת רתיחה בטווח של 180. - 360 ° C (360-680 ° F). מחירו של סולר מסורתי עולה בחודשים הקרים כמו הביקוש לנפט עולה לחימום, שהוא מעודן בצורה דומה. בגלל השינויים האחרונים בתקנות איכות דלק, זיקוק נוסף נדרש להסיר גופרית, אשר תורמת את עלות לפעמים יותר. בחלקים רבים של ארצות הברית ברחבי בריטניה ואוסטרליה, [9] דיזל עשוי להיות במחיר גבוה יותר מאשר בנזין. הסיבות דיזל היקרות כוללים הכיבוי של בתי הזיקוק כמה במפרץ מקסיקו, הסחה של קיבולת זיקוק המוני לייצור דלק, העברה האחרונות דיזל גופרית נמוכה מאוד (ULSD), אשר גורם לסיבוכים תשתיתי. בשוודיה, סולר המיועד כח"כ-1 (מחלקה 1 סביבתיים דיזל) הוא גם נמכר, זהו ULSD כי יש גם תוכן ארומטיים נמוך יותר, עם הגבלה של 5%. דלק זה הוא מעט יקר יותר לייצור מאשר ULSD קבוע.

חדשות על מחיר הסולר

מנוע צמיחה וזיהום - הידען
2017-10-17

הידעןמנוע צמיחה וזיהוםהידעןעם זאת, מחקר חדש חושף שעל אף התקנות המחמירות יותר שנקבעו, זיהום האוויר שיוצרים רכבי הדיזל עדיין גדול, ולמרות הבדיקות המדוקדקות שחברות הרכב נאלצות לעמוד בהן, מנועי דיזל פולטים כחמישים אחוז יותר תרכובות מזהמות ממה שהם היו אמורים לפלוט על פי התקנות החדשות. במחקר, שפורסם בכתב העת המוביל Nature, נבדקו 11 שווקי רכב עיקריים, ביניהם מדינות ... "הסולר, שמניע את מנועי הדיזל, הוא דלק פחות נקי מבנזין", מסביר פרופ'-משנה ברק פישביין מהפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון. "אם המנועים היו אידאליים, כל הדלק היה נשרף ...


מיצובישי פאג'רו במבחן בזק - והוא לפני סיום - ynet ידיעות אחרונות
2017-10-16

ynet ידיעות אחרונותמיצובישי פאג'רו במבחן בזק - והוא לפני סיוםynet ידיעות אחרונותיחידת ההנעה אף היא ללא שינוי – טורבו-דיזל עם 190 כ"ס (10 פחות מבעבר) ותיבת חמישה הילוכים אוטומטית. הביצועים טובים יחסית בהתחשב במשקל של 2.4 טון, בעיקר תודות לתיבת הילוכים מהירת תגובה. המנוע הוותיק מייצר טרטור מוחשי שנדמה כי עבר מהעולם במנועי דיזל מודרניים, וצריכת הדלק עמדה על 7.5 ק"מ לליטר בממוצע המבחן. (צילום: ניר בן זקן). תודת למרכב אחוד ומיתלים נפרדים מלפנים ומאחור, הפאג'רו מציע עדיין התנהגות כביש טובה יחסית, הנעזרת במערכת הנעה כפולה סופר-סלקט המאפשרת בחירה בין הנעה אחורית לכביש יבש (לחיסכון בצריכת ...and more »


מהפכת האופניים לא מורגשת באוויר פריז, והעירייה מתכננת סילוק מואץ של מכוניות - הארץ
2017-10-14

הארץמהפכת האופניים לא מורגשת באוויר פריז, והעירייה מתכננת סילוק מואץ של מכוניותהארץשעתיים אחרי פרסום הדו"ח, הודיעה עיריית פריז שבכוונתה לאסור על כניסה לתחומה של מכוניות מונעות דלק עד שנת 2030, עשר שנים לפני היעד האירופי. מכוניות מונעות דיזל, הודיעה העיר כבר לפני שבועיים, יהיו אסורות כניסה כבר משנת 2024. אבל הלובי החזק ביותר בצרפת הוא הלובי של יצרני המכוניות, וכבר אתמול החלו להישמע במסדרונות הפוליטיים האמירות הצפויות: ראש העיר אן הידלגו היא שמאלנית מנותקת, היא לא מבינה את העם, המצב אינו נורא כל כך. על שולחן הממשלה ממתינה בקשה של יצרני המכוניות לאשר להם ללא הגבלת זמן לייצר מכוניות ...and more »


מאזדה חושפת פרומו ל-3 חדשה - ynet ידיעות אחרונות
2017-10-10

ynet ידיעות אחרונותמאזדה חושפת פרומו ל-3 חדשהynet ידיעות אחרונותלדברי היצרנית הקונספט יצויד במנוע החדש המכונה Skyactiv-X. מדובר במנוע בנזין הראשון עם הצתה באמצעות דחיסת אוויר על ידי הבוכנה, בדומה למנועי דיזל ובשונה ממנועי בנזין כיום, בהם תערובת אוויר-דלק מוצתת על ידי מצת חשמלי (פלאג). על פי מאזדה, המנוע מספק תוספת של 10%-30% במומנט לעומת מנועי הבנזין האטמוספריים כיום (Skyactiv-G), חסכוני יותר ממנועי דיזל עדכניים ובעל פליטת מזהמים (בעיקר דו תחמוצת הפחמן) נמוכה ב-50%. מלבד ה-3, מאזדה תציג גם קונספט למכונית קופה בעלת ארבע דלתות. הוא מכונה חזון הדור הבא של העיצוב (Next ...


מכה למנועי דיזל באירופה: ירדו מתחת לבנזין - אוטו - אוטו
2017-10-02

אוטומכה למנועי דיזל באירופה: ירדו מתחת לבנזין - אוטואוטומכירות מכוניות עם מנועי בנזין עברו לראשונה מאז 2009 את אלו של מנועי דיזל, ונותנות את הסימן הברור ביותר לתעשייה שהציבור לא סלח על "דיזלגייט"and more »


בקרוב על כבישי ישראל: רכב הפנאי החדש של וולוו - גלובס
2017-09-25

גלובסבקרוב על כבישי ישראל: רכב הפנאי החדש של וולווגלובסהיצע מערכות ההנעה יכלול בשלב הראשון שתי מערכות הנעה, שתיהן בעלות ארבעה צילינדרים ונפח של 2.0 ליטר – מנוע אחד הוא מסוג טורבו בנזין עם 247 כ"ס ו-35.7 קג"מ, ומנוע נוסף הוא דיזל עם 190 כ"ס ו-40.8 קג"מ. בשני המקרים, מחוברים המנועים לתיבת שמונה הילוכים אוטומטית-פלנטארית והנעה כפולה קבועה. בגרסת הבנזין מדובר על ביצועים של 6.5 שניות מ-0 ל-100 קמ"ש, 230 קמ"ש מירביים וצריכת דלק משולבת של עד 12 ק"מ לליטר בתנאי מעבדה. גרסת הדיזל תהיה זריזה פחות, אבל חסכונית יותר – 7.9 שניות, 210 קמ"ש ותצרוכת דלק של עד 15.9 ק"מ ...וולוו XC40, באופן רשמי - בישראל בתחילת השנהynet ידיעות אחרונותall 5 news articles »


משרד החקלאות הכיר בגידול קנביס רפואי כענף חקלאי - הארץ
2017-09-18

הארץמשרד החקלאות הכיר בגידול קנביס רפואי כענף חקלאיהארץבמקביל, צפוי משרד החקלאות להתחיל בקרוב את הניסוי לגידול "קנבוס" (Hemp) – צמח הנמנה על משפחת הקנביס, אך כולל זנים שבהם רמת החומר הפסיכואקטיבי מזערית ולא אפקטיבית. עם זאת, מאפייניו של הצמח הופכים אותו לשימושי במגוון תחומים. כיום גידול קנבוס חוקי ב-32 מדינות בעולם, בהן קנדה ומדינות רבות באירופה. מבחינה חקלאית יש לצמח יתרונות מובהקים - הוא עמיד, גדל בקלות, מתפשט במהירות ואינו דורש חומרי הדברה. כל אלה, בצירוף התכונות הבוטניות שלו, הפכו אותו לחומר גלם תעשייתי בעל מגוון שימושים רחב: ייצור נייר, חבלים, בגדים ...and more »


וולוו XC60 בישראל - החל מ-330 אלף שקל - ynet ידיעות אחרונות
2017-09-18

ynet ידיעות אחרונותוולוו XC60 בישראל - החל מ-330 אלף שקלynet ידיעות אחרונותה-XC60 יוצע עם שני מנועי 4 צילינדרים בנפח 2.0 ליטר: טורבו בנזין עם 254 כ"ס ב-T5 (החל מ-330 אלף שקל) וטווין-טורבו דיזל עם 235 כ"ס ב-D5 (החל מ-350 אלף שקל). כל המנועים משודכים לתיבת 8 הילוכים אוטומטית והנעה כפולה-קבועה. אלה מאפשרים תאוצה ל-100 קמ"ש ב-7.2 שניות בדיזל ו-6.8 שניות בבנזין וצריכת דלק משולבת של 13.8 ק"מ לליטר ו-18.2 ק"מ לליטר בהתאמה. גרסת T8 היברידית (ב-370 אלף שקל) נטענת הבכירה משלבת בין מנוע הבנזין בגרסה כפולת מגדשים (על וטורבו) בהספק 320 כ"ס המניע את הגלגלים הקדמיים ומנוע חשמלי בהספק 87 כ"ס ...and more »


מבחני רכב - אוטו
2017-09-14

אוטומבחני רכבאוטוובכל זאת קיבלנו צריכת דלק מרשימה (לכלי בגודל הזה) של כ-15 ק"מ לליטר. סיכום. הגרסה הבכירה של סקודה קודיאק משלבת אבזור עשיר (בסטייל) עד עשיר מאוד (באקסקלוסיב) עם ביצועים טובים וצריכת דלק נמוכה. מצד שני, מחירו של קודיאק דיזל מאמיר לסביבות רבע מיליון שקלים (מ-234,000 שקלים לסטייל בגרסה עם חמש מקומות ישיבה, ועד 255,000 שקלים לאקסקלוסיב עם שבעה מקומות). פער המחיר לגרסת הדיזל 150 כ"ס ברמת האבזור סטייל (220,000 שקלים) גדול מדי לטעמנו – אלא אם אתם נוסעים הרבה בתוואי הררי או גוררים על בסיס קבוע. ההשוואה לגרסת ...


New diesel and petrol vehicles to be banned from 2040 in UK - BBC News
2017-07-25

BBC NewsNew diesel and petrol vehicles to be banned from 2040 in UKBBC NewsIf that doesn't work, councils will be told to charge diesel drivers to come into towns. The councils aren't happy to take the rap for the controversial policy when it was the government that encouraged the sale of diesel vehicles in the first place ...Britain to ban sale of all diesel and petrol cars and vans from 2040The Guardianall 329 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net