מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים דלק דיזל נמוכה גופרית מחיר מהנמל ניו יורק

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של סולר

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר ביורומחיר בפאונד

דלק דיזל

סולר הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

טמפרטורת הזיקוק של הסולר נעה בין 200 מעלות צלזיוס ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות הסולר היא 845 גרם לליטר. בעוד צפיפות הבנזין היא 752 גרם לליטר. בעת בעירה, משחרר ליטר סולר אנרגיה השווה ל-36.3 מגה ג'אול. בעוד בנזין משחרר אנרגיה השווה ל- 33.7 מגה ג'אול. הערך האנרגטי של קילוגרם סולר הוא שלושה אחוזים פחות משל קילוגרם בנזין.

בדרך כלל, מחיר הסולר זול ממחיר הבנזין. תהליך הפיכת הסולר לחומר מזהם פחות, מעלה את מחירו.

ההרכב הכימי הממוצע של הסולר הוא שרשרת פחמימנים של C12H26 (כלומר, 12 אטומי פחמן יחד עם 26 אטומי מימן). הרכב השרשרת יכול להיות בין C10H22 ל- C15H32.

השימוש הנפוץ ביותר בסולר הוא הנעת מנועי דיזל. למרות שמנוע הדיזל הראשון הונע באמצעות ביו דיזל, הרי שכיום משתמשים להנעת מנועי דיזל בעיקר בסולר. בעבר מנועי הדיזל לא היו נפוצים ויעילים כל- כך. ולכן, אפילו טנקים היו מונעים במנועי בנזין. הנעת טנקים במנועי בנזין גרמה לבעיות בטיחות חמורות במקרה של פגיעה, מכיוון שבנזין מתלקח במהירות. לדוגמה, טנקי AMX 13. כיום, מנועי דיזל משמשים להנעת טנקים, משאיות מכוניות פרטיות ועוד.

שימוש נוסף בסולר הוא כחומר הסקה למערכות הסקה, כחומר ניקוי במוסכים ועוד.

מנועי דיזל חדשים מסוגלים לחסוך 40% דלק לעומת מנוע בנזין זהה, זאת בגלל תכנון מנוע נכון ואנרגיה רבה יותר לכל ליטר סולר. בנוסף, כמות הפחמן דו-חמצני הנפלט ממנוע דיזל נמוכה מאשר במנוע בנזין זהה. מצד שני, סולר מכיל יותר גופרית הגורמת לזיהום אוויר. על פי התקנות האירופאיות לזיהום אוויר, יש להפחית את כמות הגופרית בסולר. פחות גופרית, משמע הסולר פחות שמנוני. ולכן, מוספים לסולר תוספים.

בישראל, מוטל על הסולר בלו בשיעור של 2.76 ש"ח לליטר (נכון לינואר 2011)‏

חדשות סולר

רגע לפני הדחפורים: הכפר ליפתא הוכתר כאתר שימור עולמי - ynet ידיעות אחרונות
2017-10-17

ynet ידיעות אחרונותרגע לפני הדחפורים: הכפר ליפתא הוכתר כאתר שימור עולמיynet ידיעות אחרונותאונסק"ו הכניס את השכונה הערבית ההיסטורית והנטושה בירושלים לרשימת האתרים המיועדים לשימור. האם הדבר עשוי להציל אותה מבניית שכונה לעשירים במקום? צפו בראיון שערכנו באולפן עם מתכנן הערים והמומחה לשימור גיורא סולר. אטילה שומפלביפורסם: 17.10.17 , 21:10. ארגון החינוך, התרבות והמדע של האו"ם (אונסק"ו) הכניס את שכונת ליפתא בירושלים לרשימת האתרים לשימור של "World monuments fund" ("קרן המונומנטים העולמית"). גיורא סולר, מתכנן ערים ומומחה לשעבר לשימור ברשות העתיקות, הסביר בראיון באולפן ynet מה עומד ברקע לבחירה באתר ...


תוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעי - כלכליסט
2017-10-16

כלכליסטתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטהתמיכה נועדה להתמודד עם הספקנות של המפעלים, החוששים מההשקעות הכבדות בהסבה לגז (עד 4 מיליון שקל לכל מפעל) אחרי שנואשו מהציפייה לצינור שאולי לא יגיע לעולם, וכבר חתמו במקרים מסוימים על חוזים לרכישת מזוט או סולר. זאת בעוד חברות האספקה מתקשות לקדם את הנחת הצנרת למפעלים בשל בעיות בתכנון או בבנייה, או בשל חוסר כדאיות כלכלית. מרכיב שלישי שעשוי להיכלל בהצעה הוא ביטול החזרי המס הניתנים למפעלים שרוכשים סולר. ביטול ההחזרים היה חלק מחוק ההסדרים האחרון, אך אישורו נתקע בוועדת הכלכלה. בממשלה מבקשים כעת לקדם את הצעד ...and more »


להרחיב את סל הדלקים החלופיים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerלהרחיב את סל הדלקים החלופייםTheMarkerיתרון חשוב ונוסף של המתנול נעוץ בעובדה שהוא תחליף דלק נוזלי המופק מגז טבעי, כך שלמעשה ניתן להשתמש בו כמעין מנגנון לאחסון גז טבעי במקרים של הפסקות בהזרמת הגז במערכת, ועל ידי כך לחסוך את השימוש בדלקים מזהמים אחרים בעת הפסקת הזרמת הגז. בהשוואה לשריפת סולר, שריפת המתנול נקייה יותר — והביאה להפחתה של 80% בתחמוצות החנקן ולהפחתה גדולה עוד יותר בכמות החלקיקים הנשימתיים ותחמוצות הגופרית הנפלטים מתחנות כוח. מבחינה כלכלית, המתנול זול יותר מאשר סולר והוא מצריך התאמות קטנות בלבד במערכת. הרחבת סל הדלקים החלופיים ...


התקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerהתקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספיםTheMarkerהעלויות הכספיות למשק בשל התקלה בתמר והעלייה בזיהום האוויר כתוצאה מחזרה לדלקים יקרים ומזהמים כמו סולר ומזוט, היו יכולות להיחסך מהציבור הישראלי — אם לא היינו עדים לעיכובים חוזרים ונשנים בפיתוח תעשיית הגז, מוועדת ששינסקי, דרך ועדת צמח ועד למתווה הגז וההליכים הרגולטוריים והמשפטיים הנוספים שהובילו לשנים האבודות של תעשיית הגז. בלי העיכובים האלה, בהחלט ייתכן שכבר כיום היה לנו את לווייתן כמאגר גיבוי למשק הישראלי, והתקלה בתמר כלל לא היתה מורגשת. בזכות מתווה הגז, פיתוח לווייתן יצא סוף סוף לדרך, והוא עתיד לספק גז ...


חוויה: ולנסיה חגגה עם 3:6 מדהים בחוץ על בטיס - One
2017-10-15

Oneחוויה: ולנסיה חגגה עם 3:6 מדהים בחוץ על בטיסOneחוסה גאיה קיבל כדור מקרלוס סולר, בעט מחוץ לרחבה אך מצא את אנטוניו אדאן מוכן בין הקורות. דקה 33: סוף כל סוף ולנסיה הצליחה לאיים על השער. התקפה מתפרצת הגיעה אל סולר ששחרר טיל מחוץ לרחבה אך סחט הדיפה יפה מאדאן. סימונה זאזה בכדור גובה (La Liga). דקה 34, ולנסיה עלתה ל-0:1: הרבה זמן לקח לעטלפים להיכנס לעניינים. ג'ופרי קונדוגביה היה במקום אחרי שקיבל כדור קרן מדויק ונגח אותו ישר לרשת. שחקני ולנסיה חוגגים (La Liga). דקה 45, ולנסיה עלתה ל-0:2: שער כזה לא רואים בכל יום. גונסאלו גדש השתלט על כדור מחוץ לרחבה, העביר ...and more »


אוהבי ישראל מפורטו-ריקו הגיעו לי-ם - ערוץ 7
2017-10-03

ערוץ 7אוהבי ישראל מפורטו-ריקו הגיעו לי-םערוץ 7למרות זאת, בני משפחת סולר מפורטו ריקו הצליחו להגיע לישראל כדי להשתתף בכנס סוכות של השגרירות הנוצרית הבינלאומית בירושלים. לונה והייקליף סולר, תושבי הבירה סן חואן, הם רקדנים מקצועיים המשתתפים בקביעות בכנס סוכות. השנה, זמן קצר לפני שהיו אמורים להמריא לארץ כדי לנהל את צוות הרקדנים המשתתפים בכנס, היכתה הסופה בפורטו ריקו וגרמה לנזקים כבדים לאי. בין השאר התמוטט הסטודיו שלהם, עם כל הציוד שהיה בו. גם ביתם האישי ניזוק. בני הזוג חששו כי ייאלצו לבטל את ביקורם בישראל, אך למרות זאת לא ויתרו והחליטו להגיע לירושלים עם ...


סיפור מסריח - דבר ראשון
2017-09-25

דבר ראשוןסיפור מסריחדבר ראשוןמרבית יצרני החשמל אינם מחוברים לצנרת הסולר, וכעת זקוקים למערך חירום של מכליות סולר – כולל מכליות מושאלות מצה"ל. עליה זו קשורה בסבירות גבוהה להגברת השימוש בפחם במשק האנרגיה בימים אלו. למעשה, התחנות הפחמיות מצילות כעת את אספקת החשמל למשק, אך יש לזה מחיר בדמות הגברת זיהום האוויר. זיהום האוויר מוערך כגורם למעל 2,000 מקרי מוות מוקדם בשנה בישראל, הרבה יותר מאשר תאונות דרכים וטרור גם יחד. ללא אספקת גז טבעי ממאגר "תמר", משק האנרגיה נאלץ להסתפק בעיקר בצריכת סולר ומזוט – דלקים יקרים ומזהמים, לצד הגברת השימוש בפחם ...


גיוס חירום של מכליות סולר מצה"ל מנע הפסקות חשמל - גלובס
2017-09-24

גלובסגיוס חירום של מכליות סולר מצה"ל מנע הפסקות חשמלגלובסעשרות מכליות כביש של צה"ל "גויסו" בנוהל חירום על מנת לשנע סולר מבתי הזיקוק לתחנות כוח פרטיות עקב עצירת הזרמת הגז הטבעי ממאגר תמר. ל"גלובס" נודע כי מאז הבוקר מפעיל צה"ל עשרות מכליות כביש ומספר מיכליות נוספות הוחכרו מחברת החשמל וחברת הדלק פז. עדיין לא ברור מה תהיה עלות החכרתן של מכליות הכביש, אך נראה כי הסכום ישולם בסופו של דבר על ידי צרכני החשמל. כלומר, הציבור. הפעלת מכליות הכביש הייתה נמנעת אילו המדינה הייתה מיישמת את התכניות הקיימות לחיבור תחנות הכוח לצנרת הסולר הארצית. דוח ביקורת של מבקר המדינה שפורסם ...לאחר התקלה בתמר: עדיפות לבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד בהקצאת דלקיםכלכליסטהתקלה במאגר "תמר": לא צפויה עלייה בתעריפי החשמלוואלה!כך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותכאן תאגיד השידור הישראלי -TheMarker -makoall 49 news articles »


"היערכו למחסור בגז עד חמישי הבא" - TheMarker
2017-09-22

TheMarker"היערכו למחסור בגז עד חמישי הבא"TheMarkerתחנות הכוח הפרטיות מחזיקות במלאי חירום של סולר למשך 100-200 שעות הפעלה בלבד – ולכן החלו במגעים לרכישת מלאי חירום נוסף מבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד, שיסופק לתחנות באמצעות מכליות כביש. הסבת תחנות כוח המוסקות דרך קבע בגז טבעי לשימוש בסולר מחייבת היערכות לוגיסטית לאומית, בין היתר, באמצעות פינוי קווי הולכת הדלק היבשתיים של חברת תש"ן הממשלתית (תשתיות נפט), לצד השמשת צי זמין של מכליות. ערוצים אלה מוגבלים מבחינת היכולת שלהם לספק סולר בהיקפים הנדרשים לכלל תחנות הכוח ובזמנים הנדרשים – והם עמדו במוקד סדרה של דיונים ...and more »


הסיבה לתקלה: סדק באסדה מול אשקלון - "היערכו למחסור בגז עד לחמישי הבא" - TheMarker
2017-09-22

TheMarkerהסיבה לתקלה: סדק באסדה מול אשקלון - "היערכו למחסור בגז עד לחמישי הבא"TheMarkerתחנות הכוח הפרטיות מחזיקות במלאי חירום של סולר למשך 100-200 שעות הפעלה בלבד – ולכן החלו במגעים לרכישת מלאי חירום נוסף מבתי הזיקוק בחיפה ובאשדוד, שיסופק לתחנות באמצעות מכליות כביש. הסבת תחנות כוח המוסקות דרך קבע בגז טבעי לשימוש בסולר מחייבת היערכות לוגיסטית לאומית, בין היתר, באמצעות פינוי קווי הולכת הדלק היבשתיים של חברת תש"ן הממשלתית (תשתיות נפט), לצד השמשת צי זמין של מכליות. ערוצים אלה מוגבלים מבחינת היכולת שלהם לספק סולר בהיקפים הנדרשים לכלל תחנות הכוח ובזמנים הנדרשים – והם עמדו במוקד סדרה של דיונים ...פרשנות: מדינה על הקשקש – השאלות שמעוררת התקלה בתמרגלובסבלעדי: התקלה במאגר הגז תמר עלולה לייקר את תעריפי החשמלכאן תאגיד השידור הישראליתקלה באסדה, המחיר באווירדבר ראשוןall 18 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net