מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר הגז הטבעי מתעדכן מדי יום

גרף יומי מעודכן של מחיר ספוט של גז טבעי (הנרי הוב)

מחיר למיליון BTU

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר למ"ק
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר ביורו

הגז הטבעי

גז טבעי נוצר בתהליכים דומים להיווצרות הנפט. אלו הם תהליכי התפרקות של יצורים אורגניים ימיים (צמחים ובעלי חיים) בהיעדר חמצן, ותחת לחץ גבוה. בדרך כלל נמצאים מרבצי הגז הטבעי במאגרים בקרבת המקומות בהם נמצא נפט גולמי.

כמות הגז במאגרים מובעת בדרך כלל ביחידות של טריליון רגל מעוקב (TCF) או מיליארד מטרים מעוקבים (BCM). יחידה נוספת בה משתמשים היא יחידה תרמית בריטית (BTU). מחירי הגז הטבעי, בניגוד למחירי הנפט, יציבים יחסית, נקבעים בחוזים ארוכי טווח ונעים בשנים האחרונות (בישראל) בין 4 ל- 5 דולר למיליון BTU (נתוני 2010), שהם (בקירוב) בין 144 ל-180 דולר ל-1000 מ"ק גז. (מיליון BTU הם כ-28.3 מ"ק גז).

הערכת שווים של מאגרי גז טבעי מתבצעת על פי הערכת שווי הגז במאגר, בניכוי הוצאות הפקה והובלה, ובשיעור היוון גבוה. שוויו של מאגר עלול להיות נמוך משמעותית משווי הגז שאגור בו. כך למשל, במאגר "תמר", המכיל על פי האומדנים מעל 200 מיליארד מ"ק (BCM) גז, שווי הגז הגולמי הוא כ-25 מיליארד דולר, אך עקב השקעות עתק בתשתית ההפקה והצנרת, הנאמדות במיליארדים, ועקב שיעור ההיוון, ערכו הנוכחי הוא מיליארדים בודדים.

גז טבעי בכותרות

עיריית כפר סבא ממשיכה לפעול כנגד הקמתן של תחנות כוח מבוססות גז טבעי באזורה - עיריית כפר סבא
2017-08-16

עיריית כפר סבאעיריית כפר סבא ממשיכה לפעול כנגד הקמתן של תחנות כוח מבוססות גז טבעי באזורהעיריית כפר סבאעיריית כפר סבא ממשיכה לפעול כנגד הקמתן של תחנות הכוח מבוססות גז טבעי באזורה. כחלק מהמאבק השתתף צביקה צרפתי, מ"מ וסגן ראש העיר, בוועדה לתשתיות לאומיות (ות"ל) בירושלים. רק לאחרונה נפגשו נציגי העירייה עם נציגי חברת ריינדיר אנרגיה בע"מ, שעתידה להקים את תחנת הכוח "מפגש השלום" באזור. במהלך הפגישה הביעה העירייה בנחרצות את התנגדותה למהלך המתוכנן, ממספר שיקולים עיקריים וביניהם- שיקולי איכות סביבה וזאת מכיוון שהתחנות יהוו מפגע סביבתי מזהם, עקב חשש ביטחוני, עקב אי הבאת השיקולים הרלוונטיים של חברות ההקמה בעת בחירת ...


צניחה של כ-9% בשער הדולר קלקלה למדינה את ההכנסות מתמלוגי הגז - כלכליסט
2017-08-16

כלכליסטצניחה של כ-9% בשער הדולר קלקלה למדינה את ההכנסות מתמלוגי הגזכלכליסטהכנסות המדינה מהפקת גז, נפט, מחצבי טבע אחרים ואגרות הסתכמו בחציון הראשון של שנת 2017 בכ-403.3 מיליון שקל. מדובר בירידה של כ-1.8% לעומת סך הכנסות של כ-410.6 מיליון שקל בחציון המקביל ב-2016. הנתונים מתייחסים רק לתמלוגי הפקת הגז, הנפט והמחצבים, והם אינם כוללים את הכנסות המדינה ממס חברות של שותפות תמר, היא ספקית הגז הכמעט בלעדית של המשק הישראלי (כ-1.2% מאספקת הגז מקורה במצוף הגז הנוזלי של חברת החשמל). אלו משולמים בסוף כל שנה כמקדמות מס, כאשר בעוד שנתיים וחצי יצטרף לסל הכנסות המדינה גם "מס ששינסקי", הוא היטל ...


הכנסות של 403 מ' ש' מתמלוגי גז במחצית הראשונה של השנה - גלובס - גלובס
2017-08-16

גלובסהכנסות של 403 מ' ש' מתמלוגי גז במחצית הראשונה של השנה - גלובסגלובסבמהלך המחצית הראשונה של השנה נרשמו הכנסות של כ-403 מיליון שקל מתמלוגי הגז הטבעי, הנפט והמחצבים, כך עולה מנתוני מינהל אוצרות טבע של משרד האנרגיה שהתפרסמו היום.


פחם או גז? ב-OECD כבר החליטו - Bizportal
2017-08-16

Bizportalפחם או גז? ב-OECD כבר החליטוBizportalכבר בשנת 2014 הגז הטבעי הפך למקור האנרגיה העיקרי לייצור חשמל, וזאת הייתה השנה המלאה הראשונה בה הופק גז טבעי ממאגר תמר שהחל לפעול במהלך שנת 2013. למרות זאת, שיעור ייצור החשמל מפחם בישראל עדיין גבוה משמעותית לעומת חלקו בתמהיל ייצור החשמל במדינות ה-OECD. כמעט שליש מיצור החשמל במדינות ה-OECD מתבצע באמצעות תחנות כוח-הידרואלקטריות ותחנות כוח גרעיניות. מדובר בשני מקורות לייצור חשמל שאינם ישימים בישראל, אך בהינתן כמויות הגז הטבעי האדירות שנמצאו במים הכלכליים של ישראל, ואישור מתווה הגז שהוציא מקיפאון ארוך שנים ...


תגובה מטעם יו"ר רשות החשמל לשעבר, אורית פרקש-הכהן - גלובס
2017-08-15

גלובסתגובה מטעם יו"ר רשות החשמל לשעבר, אורית פרקש-הכהןגלובסבהמשך לכתבה שפורסמה בעיתוננו מיום 3.5.16, תחת הכותרת "למה הוצא הסעיף שאיפשר לחברת החשמל לקנות גז טבעי הזול בשוק?" ובהמשך לפניית יו"ר רשות החשמל לשעבר, עו"ד אורית פרקש-הכהן למערכת עיתון "גלובס", לאחר פרסום הכתבה, מבקשת גב' פרקש-הכהן להבהיר: העובדה שפורסמה בכתבה האמורה, מבלי שנתבקשה תגובתה של פרקש-הכהן, כאילו: "ההצמדה למדד מחירים בתוספת 1% הוא מעין המצאה של הרגולטורים... בראשם רשות החשמל והממונה דאז, אורית פרקש-הכהן", אינה נכונה כלל וכלל, עובדתית. עו"ד פרקש-הכהן, בהיותה ראש רשות החשמל, אינה ממציאת מנגנון ...


חברת החשמל: שיא בצריכת גז טבעי בחודש יולי 2017 - BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)
2017-08-15

BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)חברת החשמל: שיא בצריכת גז טבעי בחודש יולי 2017BOAZ GOLAN (הודעות לעיתונות) (בלוג)בחודש יולי 2017, רשמה חברת החשמל שיא של כל הזמנים בצריכה של גז טבעי לייצור חשמל. כך עולה מנתוני החברה בהתאם לייצור החשמל ממתקניה. בחודש זה, בשל מזג האוויר החם והביקוש הרב לחשמל, כמות הגז שנצרכה הסתכמה ב- 0.608 BCM (מיליארד מטר מעוקב). כמות הגז ביולי השנה גבוהה ב- 0.033 BCM 5.75% מכמות הגז שנצרכה בחודש אוגוסט 2015 , בו נרשם השיא הקודם. אלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל: "אנו נמצאים בעיצומה של מהפכת הגז והעובדות מעידות על כך. שנת 2013 היא שנה קריטית בה נפתח ברז הגז ממאגר תמר, ואם יש דבר אחד שהוא ...יולי 2017: שיא הצריכה בשימוש בגז בכל הזמניםNews1 מחלקה ראשונהall 2 news articles »


נאוויטס של גדעון תדמור צפויה לחסוך 100 מיליון דולר על פיתוח מאגר בקסקין - Tashtiot
2017-08-13

Tashtiotנאוויטס של גדעון תדמור צפויה לחסוך 100 מיליון דולר על פיתוח מאגר בקסקיןTashtiotשותפות הגז-נפט נאוויטס פטרוליום ממשיכה לפיתוח תגלית הנפט הענקית 'בקסקין' (Buckskin), שמכילה 486 מיליון חביות (BOE) במפרץ מקסיקו, ארה"ב. הבוקר מדווחת נאוויטס, יחד עם שותפתה לפרויקט והמפעילה המנוסה LLOG Exploration, על עדכון בהערכת עלות תכנית פיתוח ל-592 מיליון דולר – ירידה משמעותית של 105 מיליון דולר מתקציב הפיתוח שעומד על 697 מיליון דולר. נאוויטס השלימה במהלך חודש יולי הנפקה של שתי סדרות אג"ח בדירוג A- של מעלות S&P בהיקף כולל של 131 מיליון דולר (472 מיליון שקל), לצורך העמדת חלקה (5%) וחלקה של LLOG (13.7 ...and more »


פיתוח ישראלי יאפשר רישום עסקאות סחר גז טבעי בארץ ובעולם - Tashtiot
2017-08-13

Tashtiotפיתוח ישראלי יאפשר רישום עסקאות סחר גז טבעי בארץ ובעולםTashtiotהמערכת מאפשרת לשחקנים בענף הגז הטבעי, הכוללים צרכנים וחברות שיווק גז, לפרסם הצעות למכירה או לקניה של גז טבעי, ליצור קשר עם שותפי הסחר הפוטנציאליים ולתעד את העסקה בצורה מלאה ופורמלית במערכת, לאחר שזו התבצעה באופן פיזי מחוץ למערכת. צרכן הגז שמעוניין להציע למכירה גז טבעי באמצעות המערכת כותב את כמות הגז הטבעי העומד למכירה, את המחיר המבוקש ואת התאריך והשעה שבה הגז יהיה זמין. חברות שמעוניינות לרכוש גז באמצעות המערכת, יכולות לקבל הצעות מכל גוף הרשום במערכת, דבר היכול להקל על חברות תעשייתיות להשלים חסרים בגז ...and more »


חברות קב' עידן עופר ירכשו מאנרגי'אן גז טבעי בכ-6 מיליארד ד' - גלובס
2017-08-08

ynet ידיעות אחרונותחברות קב' עידן עופר ירכשו מאנרגי'אן גז טבעי בכ-6 מיליארד ד'גלובסמ"מ מנכ"ל כיל, אשר גרינבאום מסר בתגובה: "מזכר ההבנות הבלתי מחייב עליו חתמנו עם אנרג'יאן לאספקה ארוכת טווח של גז טבעי עבור המתקנים שלנו בישראל אמור לספק את כל צרכי האנרגיה שלנו, כולל הפעלת תחנת הכוח של 240 מגה-וואט החדשה שלנו בסדום, אשר צפויה להיכנס לפעילות לקראת סוף השנה. ההסכם עם אנרג'יאן יאפשר אספקת גז במחירים אטרקטיביים יותר בהשוואה למחיר שהחברה משלמת תחת החוזים הנוכחיים. כבר כיום כיל היא אחת הצרכניות הגדולות במשק של גז טבעי, והסכם זה עומד בקנה אחד עם המאמצים שאנו משקיעים בשנים האחרונות במעבר למקורות ...OPC, בזן וכיל ירכשו גז מאנרג'יאן בהיקף של יותר מ-5 מיליארד דולרynet ידיעות אחרונותאנרג'יאן במו"מ מתקדם עם כילEnergiaNewsall 6 news articles »


משרד האנרגיה מגיש: מדריך להקמת תחנות תדלוק בגז טבעי דחוס - Tashtiot
2017-07-25

משרד האנרגיה מגיש: מדריך להקמת תחנות תדלוק בגז טבעי דחוסTashtiotמשרד האנרגיה ומנהלת תחליפי דלקים ותחבורה חכמה במשרד ראש הממשלה מפרסמים מדריך מפורט ליזמים שמעוניינים להקים תחנת תדלוק בגז טבעי דחוס (גט"ד). המדריך החדש נועד להנגיש את המידע עבור גורמים פרטיים המעוניינים להקים תחנה כזו, ולסייע להם להשלים את התהליך בצורה הטובה ביותר. המדריך החדש כולל מידע בנוגע להליך הרישוי בכל אחד משלבי הליך אספקת הגז הטבעי, ומפרט את הליך קבלת האישורים השונים מכלל הגורמים הרלוונטיים לצורך הקמת התחנה והפעלתה. גורמים אלה כוללים בין היתר רשויות מקומיות, גופים בודקים, משרדי ממשלה ורשויות ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net