מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר ביורו

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

רפאל עוברת לתחנות כוח פרטיות: תפרסם מכרזים ב-55 מיליון שקל - TheMarker
2017-08-03

TheMarkerרפאל עוברת לתחנות כוח פרטיות: תפרסם מכרזים ב-55 מיליון שקלTheMarkerחברת רפאל מערכות לחימה מתקדמות (רפאל) תצא בחודשים הקרובים למכרזים בהיקף כולל של כ-55 מיליון שקל להקמה של תחנת כוח להפקת חשמל מגז טבעי ותחנת כוח נוספת להפקת חשמל מאנרגיה סולארית. מדובר בתחנות פרטיות ראשונות שהחברה תצרוך מהן חשמל. כיום יש לחברה תחנה פרטית שפועלת על מזוט ומשמשת רק לגיבוי. השקעות אלה הן חלק מפעילות התייעלות אנרגטית ומעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות. זאת, ובהמשך לקריאה של רשות החברות הממשלתיות לעודד חברות ממשלתיות לעמוד בחזית המאמץ שמובילה הממשלה להפחתת פליטת גזי חממה באמצעות תהליכי התייעלות ...


תעשיות - שער התעשיה
2017-07-31

שער התעשיהתעשיותשער התעשיההשנה, לראשונה, מעל 60% מהחשמל ייוצר בגז טבעי ולא בפחם, מזוט או סולר, ומבחינת כמות הפחם שאנחנו שורפים לייצור חשמל, היום אנחנו משתמשים בחצי ממה ששרפנו לפני שנתיים-שלוש. לזה כבר יש השפעה אדירה על איכות האוויר. אולי כמענה למפגינים שבחוץ, הפליא שטייניץ באיכותו של הדלק שלנו, "אני אומר כאן חד משמעית: מכל הדלקים שבעולם, הדלק הכי נקי וידידותי לסביבה הוא הגז הטבעי. בכל העולם הנאור, ב-10-20 השנים האחרונות, בכל מקום שהתאפשר היה מאמץ להחליף את הפחם, המזוט והסולר בגז טבעי. נכון, גם הגז הטבעי צריך תשתיות, אסדות, צנרת ...and more »


ברנמילר: "נעלבתי מהביקורת בתקשורת. החברה בשלה להנפקה" - TheMarker
2017-07-26

TheMarkerברנמילר: "נעלבתי מהביקורת בתקשורת. החברה בשלה להנפקה"TheMarkerב–2015 הושקעו בעולם כ–285 מיליארד דולר בפיתוח תחנות כוח מאנרגיה מתחדשת, לעומת כ–130 מיליארד דולר בפיתוח תחנות באנרגיה קונוונציונלית (נפט, מזוט, פחם). המערכת של ברנמילר מסוגלת לקלוט אנרגיה ממגוון מקורות, סולאריים, רוח, או ביומסה, לאגור אותה ולספק חשמל באמצעות יצירת קיטור. לדברי ברנמילר, כך תוכל המערכת לספק חשמל זול באופן משמעותי לעומת האפשרויות הקיימות כיום. עלות ההתקנה של כל קילו־ואט באופן זה, לפי החברה, נמוכה ב–60%–90% מהטכנולוגיות המתחרות. ברנמילר מעוניינת להנפיק 25% ממניותיה, ולגייס 62–75 מיליון שקל ...and more »


הקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיה - TheMarker
2017-04-12

TheMarkerהקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיהTheMarkerDownstream – אלה הן החברות שבבעלותן בתי זיקוק, ושהופכות את הנפט הגולמי לתזקיקים שונים (בנזין, דלק סילוני, מזוט, דיזל וכו׳) שאותם הן מוכרות לצרכנים. הרווח שלהן הוא פונקציה של ההפרש בין מחיר הנפט הגלמי (שאותו הן קונות) למחיר התזקיקים (שאותם הן מוכרות) ושל עלויות הזיקוק. בנוסף יש גם את חברות ה-Integrated, שפועלות בכל שלושת המקטעים של סקטור האנרגיה. לרוב מדובר בחברות ענק כמו אקסון-מובייל (78.21 -0.96%) (סימול: XOM) ושברון (110.11 -0.7%) (סימול: CVX). אף שלרוב כשאנחנו מדברים סקטור האנרגיה, אנחנו מתייחסים ...and more »


משרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגז - גלובס
2017-03-19

גלובסמשרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגזגלובס... פרטיים ב-20% יותר מהמחיר שבו רכשה את הגז. במציאות שבה יש כמה שדות גז יתקיים מנגנון מקביל: הם יוכלו למכור לשדה שנמצא בכשל גז ב-20% יותר ממחיר החוזים הממוצעים שלהם. גורם הפעיל בתחום הגז הטבעי טוען כי התקנות לא מקפידות מספיק על צמצום הפגיעה בחוזים בין צרכנים לספקים, באופן ש"אינו משמר את חופש ההתקשרות של הצדדים". בנוסף, אמר, תקנות לשעת חירום "לא נועדו לאפשר מעורבות ממשלתית במצבי שגרה, כאשר לצרכני האנרגיה בארץ יש מספר חלופות רב - גז מקומי, גז מיובא, גז מאחסון, סולר, מזוט, פחם או גפ"מ. האם במקרים כאלה ...and more »


המשרד להגנת הסביבה יפתח בחקירה פלילית לאירוע זיהום הים מצינור הדלק של חברת החשמל - Tashtiot
2017-01-17

Tashtiotהמשרד להגנת הסביבה יפתח בחקירה פלילית לאירוע זיהום הים מצינור הדלק של חברת החשמלTashtiotהמשרד להגנת הסביבה הורה לחברת חשמל לישראל להשבית לחלוטין באופן מיידי את הצינור באשדוד שבו אירעה תקרית הזיהום החמורה, ולא להזרים בו כל שמנים, עד להודעה חדשה. צינור זה משמש את חברת חשמל ופז בית זיקוק אשדוד לפריקה וטעינת שמן כבד, והוא צינור ישן ומיושן, הנמצא באזור עתיר תשתיות ובעייתי מבחינת ארוזיה חופית וזרמים חזקים. המשרד הבהיר לחברת החשמל כי אם החברה מעוניינת להשמיש את צינור המיקשר, לפניה עומדות שתי חלופות: האחת, החלפת הצינור לכל אורכו בצינור חדש ותקין, המוטמן בעומק ראוי מתחת לקרקעית הים. השנייה, גיוס ...and more »


עובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטר - NRG
2017-01-12

NRGעובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטרNRGאחרי הסערה בבריטניה:שי מזוט, עובד השגרירות בלונדון, שצולם על ידי כתב אלג'זירה מכנה את שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, "אדיוט" וניסה להדיח את סגן שר החוץ, אלן דאנקן, מתפקידו מפני שלטענתו הוא "עושה הרבה בעיות", התפטר היום (יום ה') מתפקידו. הפרשה נחשפה לראשונה בתחילת החודש באתר הדיילי מייל שהדליף את השיחה המוקלטת בין עובד השגרירות לבין מריה סטריצולו, עוזרת השר הבריטי הפרו-ישראלי, רוברט חלפון. בהקלטה נשמע מסוט אומר לפעילה הפרו-ישראלית כי צריך "להפיל" את דאנקן . על ג'ונסון אמר מזוט כי הוא שהפך לשר חוץ ללא ...and more »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - mako
2017-01-12

makoהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרmakoבסרטון שפורסם נראה מזוט, קצין לשעבר בצה"ל ועובד בשגרירות ישראל בלונדון, משוחח עם מריה סטריצולו - עוזרת פרלמנטרית לפוליטיקאי בשם רוברט חלפון מהמפלגה השמרנית באותה התקופה - על רשימת פוליטיקאים שהוא מעוניין להפיל. בשיחה נכח גם אדם בשם רובין, שהציג את עצמו כעובד עבור ארגון "ידידי הלייבור לישראל", אך בפועל היה כתב סמוי של רשת אל-ג'זירה. במהלך השיחה נשמע מזות אומר לסטריצולו בחיוך: "האם אני יכול לתת לך רשימה של חברי פרלמנט שאני מניח שהיית שמחה להפיל?". סטריצולו משיבה: "אתה יודע, אם אתה בוחן זאת היטב אני בטוחה ...and more »


מזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדוד - Tashtiot
2017-01-10

Tashtiotמזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדודTashtiotלאור זאת, חברת החשמל התבקשה לפעול ללא דיחוי לאיתור הדליפה והפסקתה, ולטפל בזיהום הים שנגרם. חברת החשמל איתרה סדק בצינור, ולכן הוחלט לנקות אותו מכל שמן -פעולה שצפויה להסתיים לפי התוכנית עד הערב. הצינור הכיל מזוט, ולא בוצעה טעינה או פריקה של דלקים כבדים מאוניה. כתמי דלק קלים אותרו באזור החוף הצפוני לנמל אשדוד, ומעט דלק הגיע גם לאזור שמורת פלמחים. היקף הזיהום בים מקומי על פי הגדרות התוכנית הלאומית לטיפול בזיהום ים בשמן, תלמ"ת. היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה ממשיכה לעקוב אחר פעולות ריקון הצינור לחוף ...תיעוד מהאוויר: דליפת המזוט ליםmakoדליפת דלק מצינור של חברת החשמל גרמה לזיהום בחופי אשדוד ופלמחיםהארץall 5 news articles »


מפעל פוליבה חובר לרשת החלוקה במרכז הארץ והחל לצרוך גז טבעי - Tashtiot
2016-08-23

Tashtiotמפעל פוליבה חובר לרשת החלוקה במרכז הארץ והחל לצרוך גז טבעיTashtiotכחודש לאחר חיבור מפעל נשר, שהיה הראשון להתחבר לתשתית הגז הטבעי במרכז הארץ, נמשכת מגמת החיבורים במרכז, עם חיבורו של מפעל נוסף אשר החל לצרוך גז טבעי. מפעל פוליבה סיים בימים האחרונים את עבודות התשתית ולאחר קבלת אישור ההגזה ואישורי הבטיחות חובר ויחל לצרוך גז טבעי. המפעל חובר לתשתית הגז הטבעי המונחת על ידי חברת סופר אנ.ג'י, בעלת הזיכיון להקמה והפעלת רשת החלוקה של גז טבעי באזור המרכז ובאזור חדרה והעמקים. לפני הסבתו לגז טבעי, פוליבה צרך כ-1000 טון מזוט בשנה וכעת צפוי המפעל לצרוך למעלה ממיליון מ"ק גז טבעי בשנה ...שנתיים אחרי הזמן: מפעל פוליבה חובר לגז טבעי, 134 מפעלים עדיין מחכיםכלכליסטall 3 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net