מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר ביורו

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

בזן תתרחב ב–43 דונם - ותקים בחיפה מתקנים ב-500 מיליון דולר - TheMarker
2017-06-11

TheMarkerבזן תתרחב ב–43 דונם - ותקים בחיפה מתקנים ב-500 מיליון דולרTheMarkerהמועצה הארצית לתכנון ולבנייה אישרה בשבוע שעבר את הגדלת השטח הבנוי של מתקני הייצור של חברת בתי זיקוק (בזן (156.7 -1.45%) ) במפרץ חיפה ב–5%, שהם 43 דונם, למרות התנגדות הגופים הירוקים ועיריית חיפה. בזן ביקשה להגדיל את השטח הבנוי של מתקניה בהיקף גדול יותר, 20%, לצורך התפתחותה העתידית, הקמת פרויקטים של איכות הסביבה ושיפורים טכנולוגיים. האישור שקיבלה בזן מהמועצה הארצית אינו כולל את הגדלת השטח לצורך הקמת תחנת כוח בטכנולוגיית קוגנרציה בהספק של 505 מגה־ואט, שתוקם בשני שלבים בהשקעה כוללת של 450 מיליון דולר. הרחבת ...and more »


הזדקנות בעולם מזוהם - הידען
2017-06-07

הידעןהזדקנות בעולם מזוהםהידען... למצוא פתרונות להפחתת זיהום האוויר: למשל הפחתת השימוש בתחבורה פרטית ומעבר לתחבורה ציבורית, הפחתת השימוש בדלקי מאובנים ומעבר לשימוש באנרגיות מתחדשות. גם מעבר לכלי תחבורה חשמליים על חשבון מנועי השריפה הפנימית יכול להפחית דרמטית את כמות החלקיקים הנשימים והתחמוצות הנפלטים כיום ברחובות הערים "בגובה האף", ולהפוך את אותן פליטות לנקודתיות בגובה מאות מטרים בארובות תחנות הכוח. גם בשימוש בדלקי מאובנים ישנה עדיפות לגז על פני סולר, מזוט ופחם, אשר פולטים יותר פחמן דו-חמצני וחלקיקים רבים יותר – וזאת רק כתחנה בדרך ...


הקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיה - TheMarker
2017-04-12

TheMarkerהקונצ'רטו לצינור שעומד להרקיד את סקטור האנרגיהTheMarkerDownstream – אלה הן החברות שבבעלותן בתי זיקוק, ושהופכות את הנפט הגולמי לתזקיקים שונים (בנזין, דלק סילוני, מזוט, דיזל וכו׳) שאותם הן מוכרות לצרכנים. הרווח שלהן הוא פונקציה של ההפרש בין מחיר הנפט הגלמי (שאותו הן קונות) למחיר התזקיקים (שאותם הן מוכרות) ושל עלויות הזיקוק. בנוסף יש גם את חברות ה-Integrated, שפועלות בכל שלושת המקטעים של סקטור האנרגיה. לרוב מדובר בחברות ענק כמו אקסון-מובייל (81.49 -1.54%) (סימול: XOM) ושברון (108.35 +1.9%) (סימול: CVX). אף שלרוב כשאנחנו מדברים סקטור האנרגיה, אנחנו מתייחסים ...and more »


"עופר אכזבות": מה מניע את עידן עופר, ומה השתבש בדרך? - גלובס
2017-04-08

גלובס"עופר אכזבות": מה מניע את עידן עופר, ומה השתבש בדרך?גלובסהחברה מתמחה בייזום, בהקמה ובהפעלה של תחנות כוח ב-11 מדינות במרכז ובדרום אמריקה בטכנולוגיות שונות, כמו גז טבעי, מזוט כבד, הידרו-אלקטרי ורוח. דרך אי.סי פאואר מחזיק עופר גם ב-OPC במישור רותם, התחנה הפרטית לייצור אנרגיה (בגז טבעי) השנייה הכי גדולה בארץ. "כל השווי של קנון", אומר גורם בשוק ההון, "נובע מהפעילות הזאת שאני מעריך אותה בכ-1.1 מיליארד דולר". יחד עם זאת, הניסיון להנפיק את אי.סי פאואר בבורסה של ניו-יורק לפי שווי של כמיליארד דולר, לפני כחודש וחצי, נכשל. הביקושים היו דלים וההנפקה בוטלה. מקורבים לחברה ...


משרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגז - גלובס
2017-03-19

גלובסמשרד האנרגיה האריך את השימוע לתקנות החירום למשק הגזגלובס... פרטיים ב-20% יותר מהמחיר שבו רכשה את הגז. במציאות שבה יש כמה שדות גז יתקיים מנגנון מקביל: הם יוכלו למכור לשדה שנמצא בכשל גז ב-20% יותר ממחיר החוזים הממוצעים שלהם. גורם הפעיל בתחום הגז הטבעי טוען כי התקנות לא מקפידות מספיק על צמצום הפגיעה בחוזים בין צרכנים לספקים, באופן ש"אינו משמר את חופש ההתקשרות של הצדדים". בנוסף, אמר, תקנות לשעת חירום "לא נועדו לאפשר מעורבות ממשלתית במצבי שגרה, כאשר לצרכני האנרגיה בארץ יש מספר חלופות רב - גז מקומי, גז מיובא, גז מאחסון, סולר, מזוט, פחם או גפ"מ. האם במקרים כאלה ...and more »


עובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטר - NRG
2017-01-12

NRGעובד השגרירות שניסה "להפיל" שר התפטרNRGאחרי הסערה בבריטניה:שי מזוט, עובד השגרירות בלונדון, שצולם על ידי כתב אלג'זירה מכנה את שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, "אדיוט" וניסה להדיח את סגן שר החוץ, אלן דאנקן, מתפקידו מפני שלטענתו הוא "עושה הרבה בעיות", התפטר היום (יום ה') מתפקידו. הפרשה נחשפה לראשונה בתחילת החודש באתר הדיילי מייל שהדליף את השיחה המוקלטת בין עובד השגרירות לבין מריה סטריצולו, עוזרת השר הבריטי הפרו-ישראלי, רוברט חלפון. בהקלטה נשמע מסוט אומר לפעילה הפרו-ישראלית כי צריך "להפיל" את דאנקן . על ג'ונסון אמר מזוט כי הוא שהפך לשר חוץ ללא ...and more »


הישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטר - חדשות 2 - רשת
2017-01-12

חדשות 2 - רשתהישראלי שתכנן להדיח בכירים בריטים התפטרחדשות 2 - רשתבסרטון שפורסם נראה מזוט, קצין לשעבר בצה"ל ועובד בשגרירות ישראל בלונדון, משוחח עם מריה סטריצולו – עוזרת פרלמנטרית לפוליטיקאי בשם רוברט חלפון מהמפלגה השמרנית באותה התקופה – על רשימת פוליטיקאים שהוא מעוניין להפיל. בשיחה נכח גם אדם בשם רובין, שהציג את עצמו כעובד עבור ארגון "ידידי הלייבור לישראל", אך בפועל היה כתב סמוי של רשת אל-ג'זירה. במהלך השיחה נשמע מזות אומר לסטריצולו בחיוך: "האם אני יכול לתת לך רשימה של חברי פרלמנט שאני מניח שהיית שמחה להפיל?". סטריצולו משיבה: "אתה יודע, אם אתה בוחן זאת היטב אני בטוחה ...and more »


האוצר יעודד שימוש בגז אך יעלה את המס עליו פי 135 - כלכליסט
2017-01-10

כלכליסטהאוצר יעודד שימוש בגז אך יעלה את המס עליו פי 135כלכליסטעל שולחן ועדת הכספים יניח שר האוצר משה כחלון בקשה לאישור מסמך המגדיר את המס החדש על הגז ואת הפטור ממס שגופים שונים יקבלו. הבשורה שאמורה לצאת מוועדת הכספים היא תיקונים משמעותיים, בעלי השלכות כלכליות כבדות, שבבסיסם השאיפה לעבור משימוש בתחבורה בדלק מבוסס נפט לדלק מבוסס גז טבעי. בדברי ההסבר של הצו מסבירים ברשות המיסים שהמדינה החליטה להוריד את התלות בנפט ומוצריו, ולכן היא מעודדת להתשמש בגז טבעי במקום בדלקים מזהמים כגון סולר או מזוט. קראו עוד בכלכליסט: נתגז תבקש אישור להזרים לראשונה גז טבעי לירדן · דלק הפסידה ...and more »


תיעוד מהאוויר: דליפת המזוט לים - mako
2017-01-10

makoתיעוד מהאוויר: דליפת המזוט ליםmakoתמונות מדאיגות ועצובות מקו החוף: היום (שלישי) נוצר זיהום לאחר שדלף מזוט לים. הכתם התרחב צפונה וחופי הים בראשון לציון אף נסגרו בעקבות הכתם. עמותת "צלול" תיעדה מהאוויר את הנזק - וגם את העובדה כי גם שעות לאחר הדליפה לא פעלו עובדים במים על מנת לנסות לטפל בדליפה. לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו. בצהריים פרסם משרד הבריאות אזהרה ל"ציבור מתרחצי החורף מרחצה בחופי ראשון לציון ופלמחים" בעקבות כתם השמן - לאחר שחוף פלמחים נסגר כבר מאמצע דצמבר עקב גלישת שפכים לנחל שורק וזרימתם אל הים). "המשרד ...דליפת דלק מצינור של חברת החשמל גרמה לזיהום בחופי אשדוד ופלמחיםהארץall 5 news articles »


מי מחכה למתווה? הממשלה התעכבה בחיבור הגז והמפעלים ויתרו עליו - כלכליסט
2015-12-02

כלכליסטמי מחכה למתווה? הממשלה התעכבה בחיבור הגז והמפעלים ויתרו עליוכלכליסטבכיר בתעשיית הזיקוק לשעבר טוען שזהו סימן שאלה כבד משקל. לדבריו, במקרה של מפעל קטן או בינוני, במקרה של מחיר זהה של מזוט וגז טבעי או במקרה של פער קטן לטובת מחיר הגז הטבעי, עדיף למפעל לדחות את ההשקעה הכרוכה בחיבור לגז טבעי (כ־2-4 מיליון שקל באופן חד־פעמי) ולהמשיך להשתמש במזוט, עד המועד שבו יהיה החזר ההשקעה על ההסבה לגז טבעי (8-10 שנים) מהיר יותר. בניגוד לדעתו, בהתאחדות התעשיינים טוענים כי התחשיב של מחיר המזוט בשער בזן אינו כולל את העלויות היקרות של הובלה למפעלים ואת עלויות השיווק, וכשמביאים את כל אלו ...


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net