מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר אחרונים של מזוט מספר 2

גרף יומי מעודכן של מחיר המזוט מצטט

בניו יורק המחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר ביורו

מזוט

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40 ° C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס '2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס '5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס '6.

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל -600 ° C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל -70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

המזוט נחשב לדלק מזהם ביותר. בהשוואה לסולר, ייצור חשמל ממזוט מוביל לפליטה תחמוצות גופרית בשיעור של פי 6 מסולר, ותחמוצות חנקן בשיעור של פי 2.

מסיבות היסטוריות של עידוד התעשייה, הבלו על המזוט נמוך במיוחד, ומגיע לשיעור של 1.4 אג' לליטר (להשוואה, הבלו על הסולר הינו 2.71 שקלים לליטר).

חדשות על מזוט

גז טבעי למפעלים , חוק אויר נקי החלטת ממשלה - תשתיות - Tashtiot
2017-10-17

גלובסגז טבעי למפעלים , חוק אויר נקי החלטת ממשלה - תשתיותTashtiotביום ראשון הקרוב תוגש לממשלה הצעת מחליטים, על ידי משרדי רה"מ, האנרגיה, הגנת הסביבה והכלכלה, אשר תביא סוף לעיכוב בחיבור הגז הטבעי למפעלים בישראל. בנוסף, המשק.המפעלים המזהמים ימשיכו לזהם שנתיים נוספות - באישור הממשלה - תעשייה ...TheMarkerתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטall 5 news articles »


להרחיב את סל הדלקים החלופיים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerלהרחיב את סל הדלקים החלופייםTheMarkerנכון להיום, הדלקים החלופיים לגז המקובלים ביותר הם מזוט או סולר, שהם דלקים מזהמים. המשרד להגנת הסביבה הודיע בעקבות התקלה כי השימוש במזוט וסולר כדלקים חלופיים לגז טבעי גרם לעלייה בפליטת מזהמים לאוויר, ובעיקר פליטה מוגברת של גופרית דו־חמצנית. בהודעת המשרד נמסר כי ייצור חשמל במזוט גרם לפליטת גופרית דו־חמצנית בשיעור גבוה פי 100 מהפליטה בעת ייצור חשמל בגז טבעי, וכי ריכוז תחמוצות הגופרית באזור אשדוד, שבו מרוכזים תחנת כוח ומפעלים רבים, עלה ב–12% ביחס לימים רגילים. כדי לצמצם את ההשפעה הסביבתית על המשק יש להשתמש ...


אל ג'זירה: הפעלנו סוכן חשאי בארגונים פרו-ישראלים בוושינגטון - ערוץ 20
2017-10-10

הארץאל ג'זירה: הפעלנו סוכן חשאי בארגונים פרו-ישראלים בוושינגטוןערוץ 20הפרסום ב- nrg המסתמך על דיווח באתר האמריקאי 'the intercept' – מספר כי הטקטיקות בהן נקטה הרשת בארצות-הברית דומות לאלה בהן השתמשה בתחקיר על עובדי ארגונים מקבילים בלונדון – תחקיר ששידורו הביא בסופו של דבר להתפטרות עובד השגרירות הישראלית שי מזוט. התלונות נגד מעשיה של אלג'זירה בלונדון נדחו לאחרונה על ידי הרגולטור באנגליה. כעת לאחר שהרגולטור הבריטי דחה את הטענות כלפי התנהלות הרשת הודיע סווישר כי כעת תתאפשר שידור חלקו האמריקאי של התחקיר שבוצע במקביל לזה הבריטי. על פי הציטוט שהופיע ב- nrg, סווישר אמר כי: "אני ...אל-ג'זירה: הפעלנו סוכן בארגונים פרו-ישראליים בארה"בNRGall 7 news articles »


התקלה במאגר תמר תוקנה וחודשה אספקת הגז - NRG
2017-09-26

NRGהתקלה במאגר תמר תוקנה וחודשה אספקת הגזNRGחידוש הפעילות על האסדה והפקת הגז הטבעי מן המאגר התאפשר לאחר שהושלמו עבודות התיקון שנעשו על גבי האסדה מאז נתגלה לפני שישה ימים סדק באחד מצינורות מערכת האוורור. בעקבות התקלה הופסקה הזרמת הגז הטבעי למשק. צילום: יהודה יפרח. חידוש הפעילות התאפשר לאחר שהושלמו עבודות התיקון. מאגר תמר. צילום: יהודה יפרח. כל תחנות הכוח לייצור חשמל במשק עברו לשימוש בדלקים חלופיים, כגון סולר, מזוט ופחם, כולל תחנות הכוח המיושנות אורות רבין בחדרה ורוטנברג באשקלון שכבר עמדו לקראת הדממה. בחלק מתחנות הכוח של חברת החשמל נגמר הסולר, והן ...and more »


המדינה תמחק 2.5 מיליארד שקל לחברת החשמל תמורת נכסים בת"א - כלכליסט
2017-09-25

כלכליסטהמדינה תמחק 2.5 מיליארד שקל לחברת החשמל תמורת נכסים בת"אכלכליסטמדובר בשטחי תחנת הכוח ששימשו פעם לאחסון מזוט וציוד לייצור חשמל. מאחר שתחנת הכוח רידינג עברה לשימוש בגז טבעי אין צורך בכל אלה ולכן מבחינת ששת הנכסים הללו שלושת הראשונים (הברזל, בבלי ורחוב החשמל) אמורים לחזור לידי המדינה, ושלושת האחרים לידי עיריית תל אביב. חברת החשמל עדיין לא קיבלה לוח זמנים מדויק לביצוע אבל הכוונה היא שלפחות הנכס הראשון ברחוב הברזל יוחזר למדינה כבר בשנתיים הקרובות כאשר עבור כולם הובטח שחברת החשמל תקבל כיסוי מלא על הוצאות הפינוי וההעברה בעלות שנאמדת בכ־500 עד 700 מיליון שקל, כמו גם תמורה ...and more »


זיהום גבוה מתחנת הכוח ״אשכול״ שהחלה להשתמש במזוט במקום גז טבעי - חדשות טודיי
2017-09-25

חדשות טודייזיהום גבוה מתחנת הכוח ״אשכול״ שהחלה להשתמש במזוט במקום גז טבעיחדשות טודייזיהום גבוה מתחנת הכוח ״אשכול״ שהחלה להשתמש במזוט במקום גז טבעי. מורן בן ו׳ בתשרי תשע״ח (25 בספטמבר 2017) מבזק. שתף. Facebook · Twitter · Google +. מקור הזיהום הוא בתחנת הכוח "אשכול" אשר החלה להפעיל את מתקניה באמצעות מזוט, לאחר התקלה במאגר הגז "תמר" שבנוסף לזיהום ההולך וגובר, עלולה התקלה גם לייקר את תעריפי החשמל. ביקורת חריפה נשמעה היום על מקבלי ההחלטות ברשויות המדינה שלא לקחו בחשבון תקלה בסדר גודל כזה, ולא הכינו תכנית מגירה בהתאם, מה שמחזיר את ישראל אחורה למשבר הגז הטבעי. ו׳ בתשרי תשע״ח (25 בספטמבר 2017).


עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית באזור אשדוד - כאן דרום אשדוד
2017-09-25

כאן דרום אשדודעלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית באזור אשדודכאן דרום אשדודקחו אוויר ותרגעו. או שאולי לא? בעקבות הפסקת הגז ממאגר "תמר" נרשמה ביומיים האחרונים עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית בשיעור של 12%. 25.9.17 21:35. מאת: שרה שוורץ. בתחנת הניטור "ניר גלים" נרשמה ביומיים האחרונים בשעות הצהריים עלייה בריכוזי גפרית דו-חמצנית בשיעור של 12%, ביחס לימים בעלי תנאים מטאורולוגיים דומים וכאשר כיוון הרוח הוא מתחנת הכוח "אשכול" באשדוד. מקור הזיהום הוא בתחנת הכוח "אשכול" בה מופעלות החל מבוקר יום ראשון 24.9.17 יחידות הייצור הקיטוריות באמצעות מזוט, במקום בגז טבעי. יחידות המחזור-משולב שבתחנה ...and more »


כתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האוויר - כאן דרום אשדוד
2017-09-24

כאן דרום אשדודכתוצאה מתקלה במאגר הגז "תמר": פגיעה באיכות האווירכאן דרום אשדודתקלה בצינור הגז הטבעי בין מאגר תמר לבין אסדת הטיפול בגז מול חוף אשקלון הביאה בבוקר יום חמישי להשבתת הפעילות באסדה ולעצירה בהזרמת הגז למשק. אספקת הגז ירדה מ-60% תפוקה במקור לאפס הזרמה. מאחר ומאגר תמר הוא ספק הגז היחיד למשק המשמעות היא שהמשק נותר ללא גז טבעי שמניע בעיקר תחנות כוח לייצור חשמל. בעקבות כך, עברו רוב תחנות הכוח לשימוש חלופי בסולר, מזוט ובפחם.-"בעקבות העדר אספקת גז בשל התקלה באסדת תמר תמהיל הדלקים לייצור החשמל בתחנת הכוח אשכול כיום הוא כ47.27 % מזוט, 27.27 % גז, 25.45 % סולר. הדלקים המחליפים ...זיהום אוויר בעקבות התקלה במאגר 'תמר'כיכר השבתהתקלה במאגר "תמר": זיהום באשדודחדשות 2 - רשתכך ניצלנו מהפסקות חשמל בראש השנהynet ידיעות אחרונותmako -גלובס -כלכליסטall 49 news articles »


תיקון אסדת תמר מתעכב; החשמל עלול להתייקר - ynet ידיעות אחרונות
2017-09-22

ynet ידיעות אחרונותתיקון אסדת תמר מתעכב; החשמל עלול להתייקרynet ידיעות אחרונותנציין כי בעקבות הפסקת אספקת הגז עברה חברת החשמל לשימוש בדלקים חלופיים - מזוט וסולר. מדובר בדלקים מזהמים יותר ויקרים יותר מגז, כך שמעבר לפגיעה הסביבתית הדבר עלול להשפיע על מחיר החשמל הנקבע בהתאם לעלות סל הדלקים. מרשות החשמל נמסר כי עוד לא ברור כיצד התקלה תשפיע על תעריפי החשמל. "השפעות האירוע על תעריף החשמל, אם וככל שתהיינה, יחושבו בעדכון השנתי הצפוי בסוף דצמבר. יצוין כי ההשפעה התעריפית היא פונקציה של משך האירוע, ביקושי החשמל ועוד". ביום ראשון, עם חזרת המשק לשגרה כולל פעילות התעשייה, תפתח חברת החשמל חדר ...and more »


מזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדוד - Tashtiot
2017-01-10

Tashtiotמזוט דלף מצינור הדלק הימי של חברת החשמל בסמוך לתחנת הכוח אשכול שבאשדודTashtiotלאור זאת, חברת החשמל התבקשה לפעול ללא דיחוי לאיתור הדליפה והפסקתה, ולטפל בזיהום הים שנגרם. חברת החשמל איתרה סדק בצינור, ולכן הוחלט לנקות אותו מכל שמן -פעולה שצפויה להסתיים לפי התוכנית עד הערב. הצינור הכיל מזוט, ולא בוצעה טעינה או פריקה של דלקים כבדים מאוניה. כתמי דלק קלים אותרו באזור החוף הצפוני לנמל אשדוד, ומעט דלק הגיע גם לאזור שמורת פלמחים. היקף הזיהום בים מקומי על פי הגדרות התוכנית הלאומית לטיפול בזיהום ים בשמן, תלמ"ת. היחידה הימית של המשרד להגנת הסביבה ממשיכה לעקוב אחר פעולות ריקון הצינור לחוף ...תיעוד מהאוויר: דליפת המזוט ליםmakoדליפת דלק מצינור של חברת החשמל גרמה לזיהום בחופי אשדוד ופלמחיםהארץall 5 news articles »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net