מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים דלק דיזל נמוכה גופרית מחיר מהנמל ניו יורק

גרף יומי מעודכן של מחיר יומי של סולר

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר בפאונד

דלק דיזל

סולר הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

טמפרטורת הזיקוק של הסולר נעה בין 200 מעלות צלזיוס ל-350 מעלות צלזיוס. צפיפות הסולר היא 845 גרם לליטר. בעוד צפיפות הבנזין היא 752 גרם לליטר. בעת בעירה, משחרר ליטר סולר אנרגיה השווה ל-36.3 מגה ג'אול. בעוד בנזין משחרר אנרגיה השווה ל- 33.7 מגה ג'אול. הערך האנרגטי של קילוגרם סולר הוא שלושה אחוזים פחות משל קילוגרם בנזין.

בדרך כלל, מחיר הסולר זול ממחיר הבנזין. תהליך הפיכת הסולר לחומר מזהם פחות, מעלה את מחירו.

ההרכב הכימי הממוצע של הסולר הוא שרשרת פחמימנים של C12H26 (כלומר, 12 אטומי פחמן יחד עם 26 אטומי מימן). הרכב השרשרת יכול להיות בין C10H22 ל- C15H32.

השימוש הנפוץ ביותר בסולר הוא הנעת מנועי דיזל. למרות שמנוע הדיזל הראשון הונע באמצעות ביו דיזל, הרי שכיום משתמשים להנעת מנועי דיזל בעיקר בסולר. בעבר מנועי הדיזל לא היו נפוצים ויעילים כל- כך. ולכן, אפילו טנקים היו מונעים במנועי בנזין. הנעת טנקים במנועי בנזין גרמה לבעיות בטיחות חמורות במקרה של פגיעה, מכיוון שבנזין מתלקח במהירות. לדוגמה, טנקי AMX 13. כיום, מנועי דיזל משמשים להנעת טנקים, משאיות מכוניות פרטיות ועוד.

שימוש נוסף בסולר הוא כחומר הסקה למערכות הסקה, כחומר ניקוי במוסכים ועוד.

מנועי דיזל חדשים מסוגלים לחסוך 40% דלק לעומת מנוע בנזין זהה, זאת בגלל תכנון מנוע נכון ואנרגיה רבה יותר לכל ליטר סולר. בנוסף, כמות הפחמן דו-חמצני הנפלט ממנוע דיזל נמוכה מאשר במנוע בנזין זהה. מצד שני, סולר מכיל יותר גופרית הגורמת לזיהום אוויר. על פי התקנות האירופאיות לזיהום אוויר, יש להפחית את כמות הגופרית בסולר. פחות גופרית, משמע הסולר פחות שמנוני. ולכן, מוספים לסולר תוספים.

בישראל, מוטל על הסולר בלו בשיעור של 2.76 ש"ח לליטר (נכון לינואר 2011)‏

חדשות סולר

גדעון לוי על משפחת גולדין: מסיתה • ביבי: התנפלות פרועה, שפל חדש - אריה ... - חרדים10
2017-06-25

חרדים10גדעון לוי על משפחת גולדין: מסיתה • ביבי: התנפלות פרועה, שפל חדש - אריה ...חרדים10ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (ראשון) בעמוד הפייסבוק שלו בחריפות את עיתונאי 'הארץ' גדעון לוי, לאחר שיצא נגד משפחתו של הדר גולדין הי"ד. "ההתנפלות הפרועה של גדעון לוי ...and more »


נאום של טראמפ באיווה הצית ראלי בסקטור ספציפי בוול סטריט - Bizportal - Bizportal
2017-06-22

Bizportalנאום של טראמפ באיווה הצית ראלי בסקטור ספציפי בוול סטריט - BizportalBizportalבמהלך נאום באיווה טראמפ אומר כי בכוונתו לבנות חומה סולארית בגבול עם מקסיקו. המניות בסקטור טסו עד 13% במהלך המסחר.and more »


דלק ממצרים לעזה: בירושלים פעלו מאחורי הקלעים במטרה למנוע הסלמה - מעריב
2017-06-21

מעריבדלק ממצרים לעזה: בירושלים פעלו מאחורי הקלעים במטרה למנוע הסלמהמעריבמצרים, בעקבות פניות של ישראל, אף שישראל אינה מודה בכך, העבירה אתמול 11 מכליות סולר ואמורה הייתה להעביר אמש עוד 11 מכליות, ובסך הכל ייכנסו לרצועת עזה 1.1 מיליון ליטר סולר להפעלת תחנת הכוח המקומית. משמעות הדבר היא כי החשמל ברצועת עזה יחזור בממוצע לשש שעות אספקה על כל 12 שעות של הפסקה. ואולם, לא ברור כמה זמן תימשך האספקה בקצב הזה. אספקת הסולר ממצרים נעשתה על אף הלחצים של הרשות הפלסטינית, ששלחה מכתבי פיטורים לעובדי התחנה בעזה אם יפעילו אותה. העובדים, הנתונים בין הפטיש של אבו מאזן לסדן של החמאס, הסכימו ...


מצרים העבירה סולר לרצועה, אך עבאס לוחץ על תחנת הכוח לא להשתמש בו - הארץ
2017-06-21

הארץמצרים העבירה סולר לרצועה, אך עבאס לוחץ על תחנת הכוח לא להשתמש בוהארץמצרים העבירה היום (רביעי) 1.1 מיליון ליטר של סולר לרצועת עזה, לצורך הפעלת תחנת הכוח ברצועה. אולם מקורות פלסטינים אמרו ל"הארץ" כי הרשות הפלסטינית, והעומד בראשה הנשיא הפלסטיני מחמוד עבאס, מפעילים לחצים על החברה המפעילה את תחנת הכוח שלא לעשות שימוש בסולר המצרי. לדברי גורמים ברצועה, מדובר בחלק מהסכסוך הפנים-פלסטיני בין הרשות לבין חמאס. מפעילת תחנת הכוח היא חברה פרטית שקשורה בחוזה עם הרשות הפלסטינית ברמאללה. לדברי גורמים ברצועה, גם אם יוחלט להשתמש בסולר המצרי, לא יהיה מדובר הפתרון קבוע אלא רק בפתרון זמני ...and more »


מחאת הנכים: חסמו את הכניסה לנתב"ג עם שרשראות ובקבוקי סולר - ynet ידיעות אחרונות
2017-06-21

ynet ידיעות אחרונותמחאת הנכים: חסמו את הכניסה לנתב"ג עם שרשראות ובקבוקי סולרynet ידיעות אחרונותהם שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם. כעבור כשעתיים התפנו מהמקום. הם דורשים להשוות את קצבאות הנכות לשכר המינימום. ynet העביר שידור ישיר ממקום ההפגנה. מהמשטרה נמסר כי "עם קבלת הדיווח הראשוני על חסימת הכביש והגעת כוחות השיטור, שפכו שניים מהמפגינים על עצמם חומר דליק ממכל שהיה ברשותם, ואחד מהם אחז במצית. קצין משטרה ניסה להוציא את המיכל מידי המפגין ובתגובה היכה המפגין באגרוף את הקצין". שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם (צילום: דנה קופל). שפכו על עצמם סולר ואיימו להצית את עצמם(צילום: דנה קופל ...עשרות נכים חסמו את כביש 1, קשרו עצמם בשרשראות ואיימו להצית את עצמםהארץ"נצית את עצמנו אם צריך": עשרות נכים חסמו את הגישה לנתב"גוואלה!מחאת הנכים עלתה מדרגה: מפגינים חסמו את הכניסה לנתב"גמעריבall 39 news articles »


מוחמד דחלאן - המנצח הגדול - News1 מחלקה ראשונה
2017-06-20

News1 מחלקה ראשונהמוחמד דחלאן - המנצח הגדולNews1 מחלקה ראשונהמצרים החלה להזרים סולר לתחנת החשמל בעזה ולקדם את חלקה בהבנות בין חמאס למוחמד דחלאן שסוכמו בקהיר. מוחמד דחלאן הצליח לפגוע בתדמיתו של מחמוד עבאס כמנהיג העם הפלשתיני ויצא בשלב הזה כמנצח הגדול בקרב על הרצועה. ▫ ▫ ▫. ביומיים הקרובים אמורות להיכנס ממצרים לרצועת עזה כמה עשרות מיכליות מצריות ובהן סולר המיועד לתחנה לייצור חשמל בעזה כדי להקל על מצוקת החשמל שגברה לאחר שישראל נגררה אחר מדיניותו של מחמוד עבאס וקיצצה את אספקת החשמל לרצועה. הנכונות המצרית שמתבטאת בצעדים בשטח לסייע לחמאס ברצועת עזה ולהקל את המצוקה ...and more »


קרון הרכבת שהכי מסוכן לשבת בו - TheMarker
2017-06-20

קרון הרכבת שהכי מסוכן לשבת בוTheMarkerריכוז גבוה של מזהמי אוויר זעירים (ננו-חלקיקים) נמצאו בקרון הנוסעים ברכבת הממוקם בצמוד לקטר. תופעה דומה נמצאה בתחנת הרכבת תל אביב השלום, הסמוכה למגדלי עזריאלי. ממצאים אלה עולים ממחקר חדש שביצע הטכניון, בהזמנת המשרד להגנת הסביבה. מדובר בעיקר בחלקיקים זעירים של סולר שרוף, שלא נמדדו עד כה באופן שוטף בישראל - ואף אין להם תקן סביבה מחייב בארץ או בעולם. עם זאת, המחקר המדעי מצביע על כך שלאור קוטנם של חלקיקים אלו, הם חודרים דרך דפנות הריאה למערכת כלי הדם ומשם ללב, למוח וליתר חלקי הגוף, ובכך גורמים לתחלואה ...and more »


משבר החשמל קרוב לסיום; בתפקיד המושיע של עזה - מוחמד דחלאן - וואלה!
2017-06-20

וואלה!משבר החשמל קרוב לסיום; בתפקיד המושיע של עזה - מוחמד דחלאןוואלה!מצרים עשויה להכניס כבר ביממה הקרובה עשרות משאיות עם סולר לעזה שאמורות לחדש את פעילותה של תחנת הכוח של עזה ובכך לספק חשמל לתושבי הרצועה. ההסכמה המצרית להכנסת כמה מאות טונות של סולר תעשייתי היא תולדה של הסכם פיוס או פשרה בין תנועת חמאס לבין מי שהיה האויב הגדול ביותר שלה, מוחמד דחלאן, בכיר הפתח לשעבר. הסכם זה נראה כאחד הדרמטיים ביותר שידעה הזירה הפלסטינית בעשור האחרון מאז ההפיכה שביצע חמאס בעזה. למעשה, האיש שכישלון פתח ברצועת עזה במהלך ההפיכה לפני עשר שנים רשום על שמו, הוא שמצטייר כעת כמי שמושיע את עזה ...


בכיר חמאס: "לא ניזום מלחמה, אבל המשך המצור על עזה מסוכן" - וואלה!
2017-06-18

וואלה!בכיר חמאס: "לא ניזום מלחמה, אבל המשך המצור על עזה מסוכן"וואלה!"בודקים אפשרות של רכישת סולר ממצרים או מישראל". הפסקת חשמל בעזה (צילום: רויטרס). לדבריו, "הפגישה עם אנשי דחלאן הייתה במסגרת השלמת המאמצים ההומניטריים ברצועה". הוא עוד מסר כי "הגורמים המוסמכים בודקים את כל האפשרויות לרכישת סולר לתחנת החשמל, כולל קנייה ממצרים או מישראל באופן ישיר". יתרה מכך, אל-חיה מסר "כל הכבוד וההערכה למשפחות שמרשות לבניהם להתעמת עם הכובש בגבול הרצועה", בהתייחסות לעימותים האחרונים עם כוחות צה"ל. הוא הוסיף כי "מיקומה המרכזי של הנהגת חמאס הוא בעזה. יו"ר הלשכה איסמעיל הנייה לא יעזוב את העם ...


תעשיית האנרגיה המתחדשת של סוריה: סולר מפלסטיק, חשמל מהשמש - TheMarker
2017-06-14

TheMarkerתעשיית האנרגיה המתחדשת של סוריה: סולר מפלסטיק, חשמל מהשמשTheMarkerבשבוע שעבר התפרסמה כתבה מצולמת על שיטה חדשה להפקת סולר מכלי פלסטיק ישנים. את הכלים ושקיות הניילון מרתיחים במשך 12 שעות, מסננים ומזקקים — ובסוף יוצא נוזל דמוי סולר שמשמש להנעת מכוניות וטרקטורים, וגם לתנורי בישול. את התנורים עצמם בונים משאריות של חלקי מתכת, ונותר רק להשיג כמויות של קמח כדי לייצר את הפיתות למשפחה. בבית חולים בחאלב ייצור החשמל משוכלל יותר, והוא נשען על מערכת של לוחות סולאריים שנתרמו על ידי עמותת סיוע — ובאמצעותם מייצרים כמות חשמל המספיקה להפעלת אגף שלם בבית החולים. נפט ומוצריו נהפכו ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net