מחיר.זהב.נט

תמונה זהב

גרף של מחירים מחיר מעודכן היומי של גז בוטאן

גרף יומי מעודכן של מחיר הספוט של הגז בוטאן מטקסס

מחיר לגלון

 בטוויטר זהב.net RSS ספיסר זהב.net RSS
 
מחיר לליטר
מחיר בדולרמחיר בשקלמחיר בפאונד

גז בוטאן

בוטאן הוא אחד הפחמימנים הפשוטים ממשפחת האלקאנים. נוסחתו הכימית היא C4H10 או באופן מורחב: CH3CH2CH2CH3 או, בצורתו האחרת (איזובוטאן, CH(CH3)3). מולקולת הבוטאן בנויה משרשרת בלתי מסועפת של ארבעה אטומי פחמן שאליהם קשורים עשרה אטומי מימן. זהו גז דליק, אשר ניתן לנזל אותו בקלות ומשמש בעיקר לחימום ולבישול. שריפת בוטאן בנוכחות מספקת של חמצן יוצרת פחמן דו-חמצני ומים (שרפה מלאה), בעוד ששריפה בחוסר חמצן יוצרת פיח (פחמן) ופחמן חד-חמצני (שרפה חלקית). מכיוון שהגז חסר צבע וריח, נהוג להוסיף למיכלי הגז המיועדים לשימוש ביתי תרכובת גופרית בעלת ריח אופייני, לשם זיהוי דליפות ומניעת תאונות. בין שימושיו הנוספים הוא נמצא במצתים לסיגריות ובמיכלי ניקוי בלחץ המיועדים לניקוי מוצרי אלקטרוניקה. גז זה מגיע לצרכנים במצב נוזלי במיכלי הגז בגלל הלחץ הרב בתוך המיכל. כשהבוטאן הנוזלי משתחרר מן המיכל הוא הופך מיד לגז.

הידיעה על גז

סבתא גרמניה נשלחה לכלא: טענה שלא היו תאי גז במחנה ההשמדה אושוויץ - הידברות
2017-10-17

הידברותסבתא גרמניה נשלחה לכלא: טענה שלא היו תאי גז במחנה ההשמדה אושוויץהידברותבית משפט גרמני גזר אתמול שישה חודשי מאסר על קשישה בת 88 בשם אורזולה הברבק, שזכתה לכינוי 'הסבתא הנאצית'. עונש המאסר הגיע בעקבות הרשעה בעוון הכחשת שואה – הרשעה חמישית במספר עבור הגברת. ההרשעה הנוכחית היא תוצאה של הופעה פומבית של הברבק בינואר האחרון, אז היא טענה כי לא היו תאי גז במחנה ההשמדה אושוויץ, וכי מעולם לא נרצחו בו 1.1 מיליון בני אדם. כאמור, זו הפעם החמישית בה הברקבק נשפטת על עבירות דומות, שכן החוק הגרמני מגדיר הכחשת שואה כהסתה לשנאה גזעית ומעניש עליה בחומרה. גם בעבירות קודמות נשפטה הברבק למאסר, אך ...


סטודנטית נותרה עם פגיעה עצבית בגבה בעקבות שאיפת גז צחוק - מעריב
2017-10-17

מעריבסטודנטית נותרה עם פגיעה עצבית בגבה בעקבות שאיפת גז צחוקמעריבישנם חומרים שמותרים לשימוש רק לבעלי מקצוע, שכן ביד לא מוסמכת הם עלולים במהירות להפוך למסוכנים ואף לגרום למוות. לאחרונה, סטודנטית אוסטרלית מצאה עצמה מאושפזת בבית חולים בלי יכולת לזוז, לאחר שאיפה מופרזת של גז צחוק. לצעירה, בת 20, נגרם נזק עצבי רב לעמוד השדרה לאחר ששאפה 360 מכליות גז צחוק, ורופאים הכינו אותה לכך שיתכן שמדובר בנזק בלתי הפיך. על פי חדשות abc באוסטרליה, בימים אלו הצעירה עוברת שיקום בו מנסים מומחים ללמד אותה מחדש כיצד ללכת, יכולת שיתכן שלעולם לא תהיה לה שוב בגלל שאיפת הגז. בעקבות המקרה החמור ...and more »


תוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעי - כלכליסט
2017-10-16

כלכליסטתוכנית חירום חדשה של הממשלה תאלץ מפעלים להתחבר לצנרת גז טבעיכלכליסטלפי סעיף אחד בתכנית, מפעל שלא יחתום על חוזה עתידי לחלוקת גז עלול לאבד את היתר הרעלים שמעניק המשרד להגנת הסביבה, דבר שימנע ממנו להפעיל את מתקני הייצור שלו. אף שבין חתימת החוזה עם אחת משש חברות החלוקה ועד להשלמת החיבור יכולות לחלוף שנה או שנתיים, הממשלה רואה בחוזה כזה מעין "דמי רצינות" המעידים על כוונת המפעל לעבור לגז טבעי. סעיף נוסף בהצעת המחליטים יגדיל את המימון הציבורי להסבה של מפעלים ממזוט וסולר לגז טבעי. משרד האנרגיה כבר אישר בחודש שעבר הקצאת 80 מיליון שקל לחיבור מפעלים ברחבי הארץ לגז טבעי. התמיכה ...הממשלה תגיש ביום ראשון הצעת מחליטים להאיץ את נושא הגז הטבעי במפעליםTashtiot"המדינה פותרת בעיית חיבור המפעלים דרך תמריצים וקנסות"גלובסall 5 news articles »


סין מציעה לרכוש עד 5% מנתח חברת ארמקו - Bizportal
2017-10-16

Bizportalסין מציעה לרכוש עד 5% מנתח חברת ארמקוBizportalסין הציעה לחברת הנפט הסעודית, ארמקו לרכוש באופן פרטי עד 5% מנתח החברה. כך פורסם ע"י סוכנות הידיעות רויטרס בדקות האחרונות. מהלך שיעניק לסעודיה מספיק כסף על מנת לבצע שינויים ברפורמות המתוכננות במדינה. בשבועות האחרונים דווח על מגעים של הממשל הסיני לרכישת חלק מנתח חברת הנפט ארמקו. היום דווח על שני חברות הנפט הסיניות, PetroChina ו-Sinopec שהביעו עניין ברכישה ישירה טרם ההנפקה. החברות הינן חלק מקרנות העושר הריבוניות בסין. רוצה לקבל עדכונים חמים בזמן אמת? הירשם לניוזלטרים של ביזפורטל. גורם המקורב לפשרה מסר ...and more »


התקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספים - TheMarker
2017-10-16

TheMarkerהתקלה בתמר הבהירה: חייבים לפתח מאגרי גז נוספיםTheMarkerבזכות מתווה הגז, פיתוח לווייתן יצא סוף סוף לדרך, והוא עתיד לספק גז ויתירות אנרגטית למשק הישראלי כבר במחצית השנייה של 2019. בנוסף, מאגרי כריש ותנין, שנמכרו לחברת אנרג'יאן היוונית, עומדים גם הם בפני פיתוח שצפוי להיות מושלם ב–2020. למעשה, משק האנרגיה הישראלי עומד בפני שינוי דרמטי — מתלות חריפה במאגר אחד, לשלוש מערכות הפקה נפרדות ונבדלות, שיכולות לגבות אחת השנייה וליצור ביטחון אנרגטי אידיאלי. לכן אסור להיחפז למסקנות מהתקלה הנקודתית בתמר. על משרד האנרגיה להמשיך ביתר שאת במאמציו להטמעת הגז הטבעי במשק הישראלי ...


לבנון הודיעה על 2 רישיונות חיפוש גז, אחד מהם גובל בישראל - גלובס
2017-10-16

גלובסלבנון הודיעה על 2 רישיונות חיפוש גז, אחד מהם גובל בישראלגלובסעל פי הודעת משרד הנפט הלבנוני, אושרו שתי הצעות שהוגשו במסגרת המכרז לחלוקת רשיונות חיפושי גז ונפט במים הכלכליים של לבנון. את שתי ההצעות הגיש קונסורציום בינלאומי המורכב מענקיות האנרגיה טוטאל (צרפת), ENI (איטליה) ונובאטק (רוסיה). הקונסורציום צפוי לקבל את אזורי החיפושים (בלוקים) שמספרם 9 ו-4. במסגרת המכרז הוצעו עשרה בלוקים, אך כאמור התקבלו רק שתי הצעות מצד מציע יחיד - עובדה המהווה כישלון חלקי לממשלת לבנון. בלוק 9 גובל מדרום בקו המפריד בין המים הכלכליים של ישראל ולבנון. בין המדינות שוררת מחלוקת בשאלה היכן ...


ראש הכנופיה הופתע והתיז גז מדמיע - בחדרי חרדים
2017-10-15

בחדרי חרדיםראש הכנופיה הופתע והתיז גז מדמיעבחדרי חרדיםחשוד העומד בראשה של 'חוליית פורצים' לה מיוחסים מעל 10 התפרצויות לבתים וגניבות רכבים בעת האחרונה באזור ירושלים והישובים הסמוכים, נתפס 'על חם' עם תגובתם המהירה של שוטרים שפעלו בנחישות ובמקצועיות. ביום שישי (13.10.17), התקבל במוקד המשטרה דיווח מאזרח, לפיו מבחין באדם הנוהג ברכב בישוב הסמוך לירושלים באופן מעורר חשד. עם קבלת הדיווח נערכו שוטרים ולוחמי מג"ב וביצעו סריקות בישוב. תוך זמן קצר הבחינו בחשוד הנוהג ברכב, ובניסיון לעצרו לבדיקה, החל להימלט עם הרכב תוך שפוגע באחת מניידות המשטרה. בהמשך נטש את הרכב והחל ...המשטרה לכדה ראש חולייה שפרצה לבתים באזור ירושליםכל העיר – ירושליםall 3 news articles »


פול גז בניוטרל: כל הסיבות שבגללן הישראלים תקועים בפקקים - גלובס
2017-10-14

גלובספול גז בניוטרל: כל הסיבות שבגללן הישראלים תקועים בפקקיםגלובסבוודאי הרבה שאלות שעולות לראש כשמחכים בפקקים, אבל סביר להניח שהשאלה הפשוטה "למה" היא לא הנפוצה שבהן. העמידה בנתיבי איילון, או בעומסים בצפון, בכבישי גהה והחוף ובירושלים, נראית לעיתים קרובות כמו גזירת גורל. בחודש האחרון עוד היה אפשר להפנות אצבע כלפי חסימות הכבישים במסגרת מחאת הנכים (שזכתה, למרות התעוקה שנוצרה, לפרגון מצדם של נהגים רבים), אבל מה קורה בשאר ימי השנה? מדוע באמת נדרשים הנוסעים לזחול בקצב של ריצה קלה? ויותר מזה: איך תרגישו אם נספר לכם שאתם מבלים כ-200 שעות בשנה בממוצע בכניסה וביציאה לאזור תל ...and more »


בלוני הגז הפיראטים בשוק: האם המתחם מופקר? - כל העיר – ירושלים
2017-10-14

בלוני הגז הפיראטים בשוק: האם המתחם מופקר?כל העיר – ירושליםסכנה בשוק מחנה יהודה – בלוני גז שהותקנו באופן פיראטי במסעדות ובברים. "מדובר בתופעה רחבה באזור", מספר יו"ר מינהל קהילתי לב העיר ד"ר אופיר לנג, "בלוני גז שפועלים באופן לא בטיחותי, תוך התעלמות מסיכון הדיירים והמבקרים במקום. אין להקל ראש בטיפול הנושא. לצערנו בירושלים ובארץ היו אסונות קשים של פיצוץ בלוני גז, שהותירו תושבים ללא קורת גג וחמור מכך, גבו חייהם של אנשים. לכן הגיע הזמן שהרשויות בכלל ועיריית ירושלים בפרט, ייכנסו לעומקן של הבעיות המתרחשות בחצר האחורית של העיר, יציבו קווים אדומים ויקדמו מדיניות של ...


בהלת הליצנים: ביקוש לתרסיסי גז - mako
2017-10-08

makoבהלת הליצנים: ביקוש לתרסיסי גזmako"בימים האחרונים נמכרו ברשת כ-500 תרסיסי גז מדמיע, לצד מוצרים נוספים כמו שוקרים חשמליים, אזיקונים ועוד", אומר מנכ"ל הרשת, דודי מנטין. גז פלפל | צילום: ריקושט. 75% מהרכישות ברשת נרשמו באזור גוש דן, השפלה, ירושלים ואזור חיפה. עוד מדווחים ברשת כי מלאי התרסיסים הולך ואוזל וכי הם נערכים להזמנה גדולה של מלאי נוסף. ברשת "לחייל ולטייל" נרשמה גם כן עלייה במכירות של גז פלפל, אם כי חדה פחות. על פי הרשת, שמחזיקה ב-8 סניפים ברחבי הארץ, בימים האחרונים הביקוש עלה ב-10%-15%. זינוק גדול במיוחד נרשם מהבוקר בסניפי הרשת ...and more »


מחיר הזהב | זהב.נט אתר סלולרי

עוד מחירים של סחורות וגרפים

מחיר נפט (ביניים)
מחיר נפט (חמוץ)
מחיר מזוט
מחיר פרופאן
מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
מחיר הנפט (מתוק)
מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

מחיר קרוגרנד
מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
מחיר בוטאן
מחיר הגז הטבעי
מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
מחיר זהב פזו מקסיקני
מחירי האלומיניום
מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

גרף של מחיר נפט (ביניים)
גרף של מחיר נפט (חמוץ)
גרף של מחיר מזוט
גרף של מחיר פרופאן
גרף של מחיר דלק פרמיום (קונבנציונלי)
גרף של מחיר הנפט (מתוק)
גרף של מחיר הנפט הגולמי (אלסקה)
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוכה)

גרף של מחיר קרוגרנד
גרף של מחיר מייפל ליף (מטבע זהב)
גרף של מחיר אמריקן איגל (מטבע זהב)
גרף של מחיר בוטאן
גרף של מחיר הגז הטבעי
גרף של מחיר הדלק דיזל (גופרית נמוך מאוד)
גרף של מחיר זהב פזו מקסיקני
גרף של מחירי האלומיניום
גרף של מחיר נירוסטה (מיחזור מתכת)

Copyright © 2007-2017 זהב.net